Slezan prohrál s Bobry po nájezdech

• středa 17. února 2010
  • Daniel Bartonec

Velice vyrovnaný duel sehrál opavský tým tuto středu na domácím ledě s lídrem z Valašského Meziřící. Ve velmi bojovném utkání se blýskli zejména oba brankáři, kteří svůj tým několikrát skvělými zákroky podrželi. O vítězi se nerozhodlo ani v řádné hrací době ani v prodloužení. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy, v nichž byli nakonec úspěšnější Bobři. Ti si tak domů odvážejí dva body. Další zápas sehrají svěřenci kouče Suchánka tuto neděli opět na domácím ledě. Tentokrát se střetnou s Blanskem.

38. kolo, středa 17. 2. 2010

1:2sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 31. Měch (Grofek) - 44. Šebesta (Sochorek, Ovšák), rozhodující nájezd Sochorek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

Trenčan - Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý, Herman, Polok, Pavelek, Suchánek, Mlýnek, Tůma, Chalupa.

Gleich - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák O., Dvořák P., Dědek, Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Palík, Lhotský, Kajaba, Sochorek, Šebesta, Tatarčík, Mlynář, Vašut, Vnenk.

Obrovskou šanci na otevření skóre měl hned v úvodu zápasu domácí útočník Polok, který se ocitl zcela sám před Gleichem. Hostující gólman, který dostal přednost před jedničkou Krumpochem, však z tohoto minisouboje odešel jako vítěz a stav se tak nezměnil. Poté si oba celky vyzkoušely přesilovky, byl k vidění vyrovnaný hokej bez větších šancí. V 9. minutě neskončilo gólem Mlýnkovo sólo. Ve 12. minutě pak promarnil dobrou možnost Suchánek. Valašské Meziříčí šlo následně do tří, avšak ani tohoto hendikepu hostí nedokázal Slezan využít. Druhá půlka třetiny patřila spíše lídrovy tabulky. V největsí šanci se zjevil v 17. minutě Lhotský, avšak skvělý Trenčan předvedl jeden ze svých mistrovských zákroků. V prvním dějství jsme branku neviděli.

Ve druhé části hry zahodil obrovskou šanci ke skórování Grofek, který po přihrávce Koloničného netrefil poloodkrytou branku hostů. Ve 26. minutě se v ojedinělé akci objevil Polok, ale nastřelil jen pozorného Gleicha. Opava pak čelila oslabení, Bobři ale naštěstí neměli svůj den a v početní výhodě si nevytvořili větší šanci. Uděřila tak Opava. Po půlhodině zápasu se v 31. minutě radoval z gólu Tomáš Měch, který zúročil akci Grofka a překonal tak poprvé ležícího Gleicha. Poté následovala pasáž vyloučení, ta byla ovšem bez větších šancí. Krátce před druhou sirénou si Slezan vypracoval slušný tlak. Nejrpve za Gleichem zazvonila tyčka, následně jej nedokázal překonat Suchánek. Po druhé třetině tak vedla Opava 1:0.

Ve třetí třetině byla na Valmezu cítit snaha udělat něco s nepřížnivým výsledkem. Ve 44. minutě lapil Trenčan gólovku zkušeného Sochorka. Z následné akce už přišlo vyrovnání. Bývalý hráč Opavy Pavel Šebesta, nyní už ve službách Meziříčí, překonal Trenčana střelou mezi betony a bylo srovnáno. Na Slezan poté čekaly krušné chvilky, ovšem Trenčan měl očividně svůj den a dokonale napravil osmigólový příděl z Hodonína. Excelentním zákrokem nejprve vychytal Lhotského, následně i Bokroše. Závěr dvacetiminutovky byl již trochu ospalejší, oba týmy jakoby si chtěly uhájit svůj bod a porvat se o ten druhý bonusový až v prodloužení.

Hned v první minutě prodloužení mohl rozhodnout Šebesta, jeho střelu z mezikruží zlikvidoval bravurní Trenčan. Aktivnější hosté branku vsítit nedokázali a na řadu přišly samostatné nájezdy.

V těch byli úspěšnější hosté, když z řad Bobrů proměnili své pokusy Šebesta se Sochorkem. Na straně Opavy Gleicha překonal pouze Polok a tak bonusový bod putuje do Valašského Meziříčí.

Další zápas čeká na Slezan již tuto neděli, kdy na svém ledě hostí opavští hokejisté celek Techniky Blansko.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): V první třetině jsme měli jasně navrch, vytvořili jsme si tři dobré šance plus ještě jedno přečíslení dva na jednoho, které jsme nedokázali bohužel využít a to se v takovém zápase neodpouští. Ve druhé třetině jsme se ujali vedení 1:0, ale poté nevyužil svůj únik Michal Mlýnek, který trefil tyčku. V poslední fázi zápasu jsme pak udělali velikou hrubku a tu týmy jako Valašské Meziříčí dokáží potrestat. Utkání tak dospělo k nájezdům ve kterých byli hosté šťastnější. My se teď musíme dobře připravit na následující zápas s Blanskem, který budeme chtít určitě vyhrát.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Je tady větší kluziště a soupeř byl na nás dobře připravený. Utkání určitě nevyšlo podle našich představ, ale jsme rádi i za vítězství v nájezdech, ikdyž to je vždycky o štěstí. Sice jsme ztratili, ale nevadí. Před námi je ještě pět kol. Určitě se budeme chtít pořádně připravit na derby s Jičínem a vyhrát.