Slezan prohrál v prodloužení s Novým Jičínem 3:4!

• středa 26. října 2011
  • Daniel Bartonec, Filip Lefenda

/AKTUALIZOVÁNO/ - Opavští hokejisté zavítali ke středečnímu klání na led Nového Jičína. Svěřenci kouče Piskoře se v zápase dostali třikrát do vedení, ale soupeři se podařilo vždy vyrovnat. V prodloužení rozhodl o tom, že se Opava bude vracet domů pouze s jedním bodem Pelikán, který využil nedůsledností defenzivy Slezanu. Přesto zůstává Opava i po tomto kole na druhém místě v tabulce. Možnost na reparát a návrat na vítěznou vlnu budou mít opavští již tuto sobotu, kdy od 17:00 přivítají na domácím ledě Porubu.

14. kolo, středa 26. 10. 2011

4:3p (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Hruška P., 31. Brynecký (Macháček, Gebauer), 47. Pelikán (Zedník), 62. Pelikán (Macháček, Hruška P.) - 2. Mlýnek (Kukol), 28. Polok (Tichý), 32. Grofek (Kukol). Vyloučení: 4:5 + OK Slavík. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 33:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Kubáň - Horák, Andrýsek, Pelikán, Hruška P., Chvostek, Slavík - Gebauer, Macháček, Brynecký - Zedník P., Skaloš, Štěpják - Tomášek, Toman, Uhlár - Hruška J., Částečka R., Martinčík.

Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrábel, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík - Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa, Mlýnek.

Opava zaznamenala raketový vstup do utkání, když už ve 2. minutě si nabruslil až před Kubáně Michal Mlýnek a střelou pod vyrážečku otevřel skóre. Po vsítěné brance zůstával Slezan i nadále aktivnějším týmem. Hra se začala vyrovnávat kolem poloviny periody, kdy musel několik pohotových zákroků vyčarovat také Šafránek. Velká možnost na srovnání přišla v 18. minutě, kdy se domácí Tomášek proháčkoval přes tři beky Opavy. Jeho pokus však zastavila horní tyč. O minutu později už ale novojičínská hala propukla v bouřlivý jásot. Pavel Hruška získal puk na modré čáře, popojel si s ním a střelou z úhlu našel skulinku mezi Šafránkovými betony.

Do druhé části se tak šlo za nerozhodného stavu. Ve 23. minutě se kotouč zjevil za Kubáňovými zády, jenomže branka nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Nový Jičín hrál mnohem lépe než v předchozích duelech, nicméně to byli právě domácí, kdo ve 28. minutě znova inkasoval. Po přihrávce Tichého se prosadil Tomáš Polok. Nutno však podotknout, že Jičín byl ve druhé fázi hry lepším a aktivnějším celkem. Ve 31. minutě byla aktivita domácích okořeněna dalším srovnáním. Slezan nejprve přečkal dvouminutové oslabení, aby vzápětí inkasoval krátce po návratu vyloučeného Vrábela. Autorem druhé přesné trefy z řad domácích byl Daniel Brynecký. Jenže Jičínským radost nevydržela dlouho, jelikož už o jedenáct vteřin později bylo opět veseleji v sektoru pro hostující fanoušky. Kukol našel Tomáše Grofka, který překonal mladého gólmana domácích povedeným bekhendovým blafákem. Ve 35. minutě jsme ještě registrovali dobrou možnost Slezanu na zvýšení vedení, když Kukol nahodil kotouč na Kubáně, který černý nesmysl vyrazil na zcela volného Tůmu. Ten si však s ležícím brankářem Nového Jičína neporadil.

Ve 42. minutě měl podobné štěstí také Šafránek. Pokus Hrušky rovněž vyrazil před sebe, kde stálo duo Chvostek se Zedníkem. Ani jeden z domácích hráčů však na strážce opavské svatyně nevyzrál. Ve 47. minutě už se ale skóre opět měnilo. Domácí zkrátka nenechali svého soupeře odskočit na rozdíl větší než jedinou branku a i tentokrát se jim podařilo po přesné bekhendové střele Dušana Pelikána srovnat krok. Nápor Nového Jičína pokračoval. V 52. minutě přišla loženka, kterou však Brynecký neproměnil. I s přibývajícím časem se hrál hokej nahoru dolů a na obou mančaftech byla vidět snaha rozhodnout už v základní hrací době.

To se aktérům nakonec nepodařilo a rozhodnout tak muselo až prodloužení. V tom se na konci 62. minuty prezentoval výstavní ránou Dušan Pelikán, který poslal kotouč rovnou do šibenice opavské branky.

Slezan si tak v souboji s posledním celkem tabulky připsal bod. V sobotu navíc Opavany čeká role naprosto identická. Na náš zimní stadion totiž přijede celek Poruby, před který se Nový Jičín díky dvěma bodům ze souboje s Opavou v tabulce dostal. Opět tak proběhne souboj druhého s posledním týmem tabulky. Slezan však bude na domácím ledě proti ostravskému celku mnohem větším favoritem, než tomu bylo ve středu v Jičíně.

Michal Piskoř (trenér, HC Slezan Opava)
Dnes nejsem vůbec spokojen. Celý zápas jsme si koledovali o tom, abychom ten zápas ztratili, i přesto, že jsme třikrát vedli. To se nakonec také stalo. První třetina byla po vstřelené brance katastrofální, to jsme se jen bránili. Ve druhé už to bylo trochu lepší, opět jsme se dostali do vedení, ale místo aby jsme ho potvrdili a utekli soupeři o dva góly, tak jsme ho lehkovážnou hrou a individuálníma chybama dostali zpět do zápasu a v prodloužení přišel trest. Nedaří se nám příliš přesilové hry. Musíme se vrátit k tomu, co jsme hráli ze začátku sezóny. To jsme hráli jednoduše a v přesilovkách hodně stříleli. Nyní hodně držíme kotouč, ale střely moc nepřicházejí.