Slezan si veze výhru z Prostějova

• neděle 20. prosince 2009
  • Filip Lefenda, Lubomír Tesař

Povedlo se! Slezan prodloužil výsledkovou krizi hanáckého týmu z Prostějova a vybojoval plný bodový zisk. Utkání sice začalo lépe pro domácí Jestřábi, kteří se zásluhou Hloucha dostali do jednobrankového vedení, které trvalo i po prvních dvaceti minutách. Opava však dvěmi góly dokázala stav otočit, když na 1:1 srovnával vysoký bek Michal Kukol a vítěznou branku přidal v poslední fázi hry mladík Ondřej Vitásek.

25. kolo, neděle 20. 12. 2009

HK Jestřábi Prostějov

1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 16. Hlouch (Žajgla) - 32. Kukol (Vitásek, Měch), 52. Vitásek (Černý, Grofek). Rozhodčí: Alka - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Sedlář (Musil) - Luža, Jedlička, Spurný, Paška, Kučírek, Trojan, Bauer - Duba, Stejskal, Novosad, Žajgla, Hlouch, Brynecký, Piluša, Rak, Zábranský, Berčák, Bašnár

Trenčan (Iláš) - Vitásek, Měkýš, Planovský, Tichý, Žídek, Kukol, Kříž, Měch, Polok, Tůma, Pavelek, Kocián, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Tošenovjan, Kovalovský

Utkání prostějovských Jestřábů se Slezany z Opavy začali lépe domácí. Ve třetí minutě zahrozil po příhře od Zábranského Hlouch, ten minul klec Trenčana jen o několik centimetrů. Další vážnou situaci musel gólman hostů řešit po průniku Novosada, jenž chytře přenechal puk svému volnému spoluhráči na útočné modré. Jeho dělovka se od brankáře odrazila přímo na hůl Stejskala, který ale svou dorážku za červenou čáru usměrnit nedokázal. V následujících chvílích se do tlaku dostali i hráči Opavy, ovšem jejich snaha branku nepřinesla. Naopak v 15. minutě se radovali Hanáci. Žajgla našel přes celou šířku kluziště dobře najetého Romana Hloucha, ten svou první střelou ještě neskóroval, napodruhé už ale zametl puk do brány.

Druhá třetina začala velkými šancemi na obou stranách, nejprve domácí Piluša vystihl rozehru Opavanů a řítil se sám na branku, ovšem ani dva pokusy mu nestačily na překonání Trenčana. O několik sekund později bylo horko na druhé straně, když Polok ujel obraně Prostějova. Sedlář v brance Jestřábů však puk zpacifikoval lapačkou. Přesně v polovině zápasu mohl rozsvítit červené světlo Měch, místo střely do odkryté klece ale volil přihrávku, kterou vystihl jeden z prostějovských obránců. Opavě se nakonec srovnat podařilo díky Michalu Kukolovi v čase 31:55, jenž branku vstřelil po skvělé souhře na jeden dotek s Vitáskem a Měchem. Do konce prostřední části hry se Slezan mohl dostat několikrát dokonce i do vedení a Jestřábi mohli děkovat jen Sedlářovi, že se tomu tak opravdu nestalo.

V úvodu třetího dějství se do obrovského tlaku dostali domácí Hanáci, ti ale všechny své šance trestuhodně zahodili. Necelých devět minut před koncem zápasu zvedali ruce nad hlavu opavští hráči, když s notnou dávkou štěstí a díky odrazu puku od brusle Ondřeje Vitáska vsítili rozhodující gól celého utkání. V poslední minutě mohli Jestřábi srovnat, ovšem ve velkém závaru před brankou Opavy nedokázal jediný hráč Prostějova dopravit puk za záda Trenčana. Z vítězství 2:1 se tak radovali hosté z Opavy.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): Po naší ztrátě bodů doma s Uničovem, jsme potřebovali bodovat. Podle mého názoru rozhodla o osudu utkání druhá třetina, v níž jsme díky přesilovkám mohli vést klidně 3:1 a byli bychom i klidnější. Domácí mají velmi kvalitní tým, což bylo znát hlavně v závěru, kdy při nás stálo taky trochu štěstí. A náš vítězný gól? Viděli jsme jej jako puk zpracovaný bruslí a poté doklepnutý hokejkou do brány. Alespoň z naší strany to tak vidět bylo.

Aleš Tomášek (trenér HK Jestřábi Prostějov): Náš největší problém je hra jeden na jednoho v naší třetině. Druhý problém je naše střelecká nemohoucnost. Chtít vyhrát na jeden gól jde asi těžko. Dnes jsme dostali dva takové ušmudlané góly, jeden z přesilovky, druhý dokopnutý bruslí. My takový gól bohužel nedáme. První třetina byla docela vyrovnaná, ale naopak slabší jsme měli druhou třetinu, kdy jsme byli hodně na trestné lavici. Vyplácela se nám hra na „zanďoura“, který sice není moc estetický pro diváky, ale my musíme hrát na body a ne na krásu.