Slezan slaví výhru! Vyrovnanou bitvu s Hodonínem rozhodl Polok

• sobota 10. října 2015

Opavští hokejisté po dvou venkovních porážkách zabrali a na svém ledě si poradili s výběrem Hodonína. Slezané v utkání třikrát vedli, hosté ale dokázali vždy vyrovnat. O osudu utkání rozhodovaly až samostatné nájezdy, v páté sérii pak výhru Opavy trefil Tomáš Polok.

9. kolo, sobota 10. 10. 2015

4:3sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

SHK Hodonín

Branky a nahrávky: 4. Vítek (Kysela, Selingr), 22. Tichý (L. Černý), 42. Kocián (L. Černý), rozhodující nájezd Polok - 6. Garanin (Piskoř, Charvát), 36. Špok (Sajdl, Kolář), 54. Janota (Garanin, Sajdl).
Rozhodčí: Fiedler – Šimčík, Axman.
Vyloučení: 7:8, navíc Kysela (Opava) 10 minut.
Bez využití.
V oslabení: 0:1.
Diváci: 659.
Střely na branku: 32:32.
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Šafránek – Tichý, T. Černý, Galvas, Kysela, Vrabel, Hon – Selingr, Polok, Vítek – Chalupa, Wolf, Herman – L. Černý, Svoboda, Kocián.

Zavadil – Pokorný, Kolář, Škápik, Nedvěd, Jedlička, Janota, Polesný, Flamík – Kučera, Sajdl, Špok – Matula, Jurásek, Kuba – Piskoř, Charvát, Garanin – Vrba, Tomi.

Na první gól se čekalo do čtvrté minuty, kdy se ve hře čtyř proti čtyřem postaral o otevření skóre dnešního utkání opavský Jakub Vítek, který využil Kyselovy přihrávky a překonal Zavadila v hodonínské brance.

Hostující mužstvo ale dokázalo o necelé dvě minuty později odpovědět. V signalizované výhodě se ke střele dostala ruská akvizice v barvách jihomoravského týmu Nikola Garanin a bylo vyrovnáno. Opava měla v úvodní třetině jasnou střeleckou převahu, ale žádná z dalších střel první části si nenašla cestu do hodonínské sítě a do kabin tak šla mužstva za stavu 1:1.

Stejně jako začátek první, tak i úvod druhé periody vyšel lépe Slezanu, který se zásluhou Josefa Tichého už dvě minuty po přestávce dostal opět do vedení. To mohli domácí ještě nevýšit v závěru prostřední části, kdy byl na trestné lavici hodonínský obránce Pokorný. Místo navýšení vedení ale opavská pětice chybovala a Martin Špok ve vlastním oslabení opět srovnal.

Z poslední třetiny ukrojila časomíra jen třiadevadesát vteřin a Opava opět záhy po změně stran získala vedení zpět na svou stranu. Po spolupráci s Lukášem Černým se prosadil Ivo Kocián. Drtičům se ale i potřetí v utkání podařilo vymazat jednogólové manko. Svou druhou trefou v sezoně poslal utkání do prodloužení přesnou ranou ze čtyřiapadesáté minuty obránce Michael Janota.

Pětiminutové nastavení rozhodnutí nepřineslo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí borci, kteří z pěti pokusů proměnili tři, zatímco hosté se prosadili jen dvakrát. Rozhodující nájezd si do statistik zapsal Tomáš Polok, díky němuž se Opava radovala ze zisku druhého bonusového bodu. Drtiči se domů vracejí s jedním bodíkem.

David Musial (trenér HC Slezan Opava): „Nebyl to zrovna jeden z našich nejlepších zápasů. V utkání jsme sice byli lepším týmem a tři body jsme měli získat už v základní hrací době, ale v naší situaci jsem rád za každý bod. Teď nás čeká zápas na Vsetíně, jedeme dál.“