Slezan úspěšný i na ledě Orlové, trefily se nové posily

• neděle 04. listopadu 2007
  • Michal Berg

Čtvrté vítězství v řadě vybojovali opavští hokejisté na ledě Orlové. Všechny tři branky Slezanu dali premiéroví střelci - Jindřich Suchý a Jaromír Bednárek se ukázali jako platné posily a oba zaznamenali po jedné brance, poprvé v sezóně se trefil také junior Petr Chalupa. Jindřich Suchý měl velmi sladký návrat na orlovský stadion, v novém dresu skóroval hned po 35 vteřinách hry! Vzhledem k prohře Blanska už ztrácí Slezan na páté místo jen jediný bod.

11. kolo, neděle 4. 11. 2007

HC Orlová

Branky: 25. Kraft (Galgonek) - 1. Suchý (Černý, Měch), 33. Chalupa (Kovalovský), 35. Bednárek (Kocián). Diváci: 600.

Iláš - Kukol, Mičola, Podešva, Bednárek, J.Tichý, Vrábel - Suchý, Měch, Černý - Kocián, Chalupa, Kovalovský - Kříž, Tůma, R.Tichý

Do zápasu v Orlové nastoupila Opava bez zraněného Kamila Suchánka (rameno) a bez nemocného Tomáše Poloka (angína), ale noví hráči, ktří nastoupili na jejich postech, se předvedli více nez výborně. Nástup jako z pohádky měl na ledě svého předchozího působiště Jindřich Suchý, který po spolupráci s Černým a Měchem skóroval už po 35 vteřinách. Jinak ale měl v první třetině více práce David Iláš, který se vrátil do opavské branky po jednozápasové absenci. Hosté hráli téměř osm minut v oslabení, ale domácí Orlová nedokázala svůj tlak využít ke vstřelení branky.

To se jí povedlo až na začátku druhé třetiny, kdy ve 25. minutě srovnal vítkovický odchovanec Daniel Kraft. Opava šla do vedení opět ve 33. minutě, kdy Petr Chalupa využil přihrávku Davida Kovalovského a vstřelil svou první druholigovou branku. Přitom ještě v noci se spolu s Josefem Tichým vraceli ze zápasu juniorky na ledě Českých Budějovic, kde se Petr Chalupa trefil dvakrát.

Když potom o pár vteřin později skóroval i další noviv sestavě, obránce Jaromír Bednárek, bylo jasné, že vynucené změny v sestavě stoupající výkonnost Slezanu nezabrzdily. V poslední třetině už Opava své vedení uhájila a do tabulky si připsala čtvrté vítězství v řadě. Na vítěznou sérii může Slezan navázat příští neděli, kdy doma hostí Karvinou.

Karel Suchánek (Opava): Byl to velmi důležitý zápas, jelikož se soutěž láme do další části a chtěli jsme mít klid v tabulce. Museli jsme udělat změny v sestavě, což byla velká neznáma, jak si hráči spolu sednou, ale kromě první třetiny se to na výkonu neprojevilo a od druhé třetiny jsme byli jasně lepší a zaslouženě jsme vyhráli.