Slezan utkání se Vsetínem nezvládl, Valachům podlehl nejtěsnějším rozdílem

• sobota 03. ledna 2015
  • Lukáš Jasoněk, Lucie Krampotová

V s e t í n - Hokejisté opavského Slezanu zajížděli ke svému úvodnímu utkání nového kalendářního roku na Valašsko, kde se o důležité body utkali se Vsetínem. Valaši v utkání sice dvakrát vedli, Slezanům se ale pokaždé jednobrankové manko podařilo vyrovnat. Rozhodující moment přišel necelé dvě minuty před koncem, když třetí branku domácího týmu vsítil Kolařík. Přestože opavští hokejisté předvedli bojovný výkon, na vítězství to tentokrát nestačilo a domů se tak vrací s prázdnou.

29. kolo, sobota 3. 1. 2015

VHK ROBE Vsetín

3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. D. Vítek (D. Vaněk, Ambruz), 47. Ondráček (Nedbálek, Zúbek), 59. Kolařík (Haloda) – 34. Černý (Měch, Polok), 49. Herman (Tůma). Rozhodčí: Kika – Wesley, Švarc. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1511. Poměr střel: 33:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Hromada – Tesařík, Vrba, Haloda, Nedbálek, Báchor, Juraj Tichý, Štědrý – D. Vítek, D. Vaněk, Ambruz, Kolařík, Hrazdira, Slováček, Zúbek, Ondráček, Podešva, Alexejev, Daněk, Kývala, Hořanský.

Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý, Galvas, Tichý, Tůma – Mosler, Měch, Herman, Rousek, J. Vítek, Polok, F. Vaněk, Wolf, Baďura, Svoboda, Chalupa

Úvodního slova se ujali Valaši a hned několikrát otestovali brankáře Šafránka, který jejich testy prošel bez chybičky. Tento počáteční útok Opavským rozproudil krev v žilách a již brzy jsme mohli vidět jejich útočnou odvetu. Do karet jim nahrálo vyloučení kapitána Vaňka; stáhli se kolem Hromadovy svatyně, vsetínská pětašedesátka však skvěle ubránila. Domácí se nenechali zahanbit, zanedlouho Ondráček ubruslil všem soupeřům a osamocen vypálil na gólmana.

Ve znamení zelené a žluté se nesla i úvodní branka, kdy Daniel Vaněk nabil mezi kruhy Davidu Vítkovi, jenž kotouč zasadil pod břevno. A pokračovalo se dál, Vsetínští si vytvářeli šance. I v oslabení se valašský kapitán dokázal oprostit soupeře a vystřelit, bohužel pro něj pod příliš velkým úhlem. Hosté tak byli nuceni svou hru zrychlit, vrásky na čele domácímu mužstvu způsobil Jakub Vítek, a to když se vynořil zpoza brány a dotíral na Hromadu, nebo když přihrál před bránu spoluhráči, jehož střelu tak tak zablokoval Daněk.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se brankář Šafránek pěkně zapotil. Stačilo několik sekund hry a měl kotouč v betonech. Zde se ukázala nová ruská posila Alexejev, který unikl všem protihráčům a zakončil. Ku vsetínské smůle, do gólmana. Za chvíli už někteří fanoušci napůl jásali nad gólem, když Juraj Tichý z pravého kruhu zavěsil kotouč vně sítě. Během následující přesilovky a i po jejím skončení se výrazně projevili Opavané, dokázali domácí utáhnout kolem jejich svatyně a nedat jim příliš prostoru. Začali diktovat tempo, což potvrdili vyrovnávajícím gólem z hole Tomáše Černého, který přijal nabídku Jakuba Vítka a zavěsil kotouč za Hromadovo rameno. Odveta se přes velké snahy Ambruze, který přestřelil, a Hrazdiry nekonala. A to Ondráčkovi dokonce zacinkala tyčka.

Při začátku třetí periody se divákům zatajil dech zákrokem Vrby, který o mantinel nahrál kotouč Tichému a ten Vaňkovi, jež osamocen vypálil. Nedlouho poté si Jan Kolařík obehrál tři Opavany a vrchol vsetínského snažení našel v bráně možná trochu šťastný kotouč vyslaný ze středního pásma Filipem Ondráčkem. A pokud náhodou někdo zadoufal o poklidné dohře zápasu, byl na obrovském omylu. Při hře čtyři na čtyři pozbyla opavská hra jakékoli předešlé laxnosti a o minutu a půl později za Hromadu dostal puk Bohumil Herman. V tuto chvíli bylo obou týmům jasné, že mají co dělat, aby nedošlo k prodloužení.

Dvě minuty před koncem zápasu se Daniel Vaněk pokoušel zpoza brány překvapit gólmana a probudil tak neoprávněný jásot o gólu z publika. Oprávněnou radost mohli fanoušci projevit o několik sekund později, kdy se opravdu nad Šafránkem červené světlo rozsvítilo; to Jan Kolařík vystřelil a kotouč tečovaný jedním z opavských hráčů si našel svou cestu do klece. Tím bylo rozhodnuto, ani hra v šesti už Slezanu nepomohla zvrátit výsledek a tři body pro valašský klub tak byly jisté.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Opava hrála velmi dobře, mnohem lépe než při jejich minulém zápasu tady. Hráli organizovaně, šli dobře do útoku a přesilovky měli excelentní. My jsme měli dobrý úvod, slušnou první třetinu, ale pak se hra vyrovnala, od druhé třetiny měla chvílemi Opava navrch. Ale jsou to kluci, kteří se všechno učí a v mužích zase až tolik odehraného nemají. My jsme rádi za ty tři body a příští týden s Valašským Meziříčím se budeme snažit samozřejmě zvítězit.“

David Musial (HC Slezan Opava): „Musím říct, že to bylo vyrovnané utkání, hráli jsme dobrý zápas. Mysleli jsme, že ve Vsetíně to bude trošku těžší. Věděli jsme, že budou napadat. Bohužel jsme dostali takový trošku divný gól z toho rohu. Ale myslím, že bod si každý zasloužil, a potom po prodloužení by to bylo prostě o tom, kdo vyhraje.“