Slezan v derby vydřel vítězství

• neděle 10. října 2010
  • Filip Lefenda, Jan Šimek

Domácí hokejisté se v 9. kole druhé hokejové ligy utkali s celkem Nového Jičína a před zápasem byli pasováni do role favorita střetnutí. Navzdory tomu, však Novojičínští vedli v půlce utkání už 3:0. Hráči Slezanu ale díky zlepšené koncentraci a předváděné hře dokázali stav utkání srovnat na 3:3 a minutu před koncem vstřelil rozhodující gól domácí Polok. Slezan tak porazil Nový Jičín 4:3!

9. kolo, neděle 10. 10. 2010

4:3 (0:1, 1:2, 3:0 )

Branky a nahrávky: 38. Pavelek (Tůma), 41. Kocián (Polok), 51. Tůma (Pavelek), 59. Polok (Grofek, Měch) - 6. Gebauer (Vrdlovec), 31. Vrdlovec (Gebauer, Hruška), 32. Skaloš (Horák). Vyloučení: 7:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 330. Průběh utkání: 0:3, 4:3.

Iláš (32. Trenčan) - Kukol, Tůma, Vrabel, Tichý, Vitásek, Schreier - Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Wolf

Šrámek - Andrýsek, Gulda, Chvostek, Pelikán, Hruška, Horák, Skaloš, Vrdlovec, Toman, Tomášek, Pavlačka, Macháček, Gebauer, Kabeláč, Zedník

Do derby vstoupili lépe hosté, kteří poprvé zvedali ruce nad hlavu v šesté minutě. Robin Gebauer si vyjel zpoza brány přímo před Iláše a se štěstím jej nadvakrát překonal. O dvě minuty později mohlo být srovnáno, jenomže Černý svým přesilovkovým pokusem rozezvonil pouze tyč. V jedenácté minutě stálo štěstí naopak při domácích. Zcela volný se zjevil před Ilášem Pavlačka, avšak puk ve velké rychlosti nedokázal usměrnit do opavské klece. Poté si oba týmy vyzkoušely přesilovou hru, nejdříve Slezan, poté také Nový Jičín. Obě hry v početní výhodě však nenalezly své využití. První dvacetiminutovka tak skončila hubenou výhrou hostů.

Druhá perioda začala aktivní hrou Opavy, která na ledě diktovala tempo, nicméně branky nepadaly. Po půlhodině hry proto udeřili opět hosté. Pohlednou kombinaci Jičína zakončil Vrdlovec, který trefou k levé tyči nedal Ilášovi šanci. O minutu později putoval na trestnou lavici Mlýnek a Slezan se tak bránil ve čtyřech mužích na ledě. Hosté nabídnutou možností nepohrdli a zvýšili svůj náskok na rozdíl tří branek, autorem gólu byl Skaloš. V tu chvíli věřil v opavský obrat asi jen největší optimista, nicméně domácí hráči předvedli obrat hoden zápisu do hokejové učebnice! Krátce po inkasované brance se skvělým zákrokem prezentoval Trenčan, který v opavské brance vystřídal Iláše a zlikvidoval samostatný brejk Vrdlovce. Poté už jásalo domácí publikum. Ve třicáté osmé minutě nastartoval obrat Slezanů svou tvrdou a přesnou dělovkou kapitán Zdeněk Pavelek.

Jak se ukázalo v posledním dějství, Pavelkova branka byla pouhým začátkem opavského brankostroje. Hned v první minutě závěrečné třetiny snížil na rozdíl jediného gólu Ivo Kocián, jenž v přesilovce využil perfektní přihrávky Poloka. Ve čtyřicáté páté minutě neproměnil hostující Macháček nabídnutou šanci, když zcela volný nepřekonal nadvakrát domácího gólmana Trenčana. V padesáté první minutě udeřil potřetí Slezan. Pavelek si narazil s Radkem Tůmou a druhý jmenovaný srovnal přesnou trefou na 3:3. Už už se schylovalo k prodloužení, když přišla padesátá devátá minuta. Zpoza obránce vystřelil přesně k tyči Tomáš Polok a kotouč skončil až za Šrámkovými zády! Slezan si tak společně se svými fanoušky vychutnal radost z vyhraného derby, když předvedl pohádkový obrat z 0:3 na konečných 4:3.

V dalším kole Opava zajíždí na led Vsetína.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Odchod Bednárka zasáhl celý tým, a řešili jsem tak problém jak poskládat obranu. Měl jsem strach, jak budou vůbec kluci hrát a jak si vyhoví, protože spolu ještě nehráli. V závěru jsme navíc dohrávali prakticky jen se čtyřmi obránci. Dnešní utkání nám příliš herně nevyšlo, hlavně v první třetině, kdy jsme špatně bruslili. Nakonec jsme ten zápas dokázali otočit, a to díky velké bojovnosti, která dnes podle mě rozhodla. Za vítězství tak jsme samozřejmě hodně rádi.

Petr Kneblík (trenér HC Nový Jičín):

Dnešní zápas hrubě ovlivnil rozhodčí, víc bych se k tomu asi moc nevyjadřoval. Vylučoval hodně na obou stranách, avšak v poslední třetině daroval Opavě přesilovky, které dle mého názoru vůbec neměly být a ze kterých Opava srovnala. U jednoho hráče vůbec nedošlo ke kontaktu, u druhého zas jen k nadzvednutí hokejky. Nakonec jsme prohráli, tři góly jsme dostali v oslabení, dva jsme dali ve vlastní přesilovce. Musím však říci, že jsme zejména v závěru neproměnili jasné šance. Utkání by slušela remíza, nakonec vyhrála Opava.