Slezan v dohrávce po velkém boji porazil Frýdek-Místek

• pondělí 28. října 2013
  • Redakce

V pondělní dohrávce 5. kola zamířili opavští hokejisté na zimní stadion Poruby, kde hraje své domácí zápasy Frýdek-Místek. Slezan šel hned v 6. minutě do vedení po trefě Kociána, ve druhé třetině přidal další gól Černý a tentýž hráč v závěru zvýšil náskok Slezanu na tři branky. Domácí útočník Ivan 70 sekund před koncem už pouze korigoval na 1:3.

5. kolo, pondělí 28. 10. 2013

Frýdek-Místek

1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. Ivan (Franek) – 6. Kocián (Tichý), 39. Černý (Polok, Vítek), 57. Černý (Cink, Měch). Rozhodčí: Vaněk - Laczko, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 152. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Kubáň - Podešva, Ovšák, Gajda, Čintala, Měkýš, Valíček, Richter, Franek, Gogolka, Mikšan, Stránský, Samiec, Ivan, Slovák, Mach, O. Sluštík, J. Sluštík

Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Kysela, Mosler – Černý, Měch, Herman – Wolf, Chalupa, Kocián – Svoboda, Polok, Vítek – Skoumal, Vlašánek, Cink

Slezan nezahájil zápas úplně dobře, když během úvodních tří minut šel dvakrát do čtyř. Nicméně poté dostal příležitost početní výhody a tu bezezbytku využil. V čase 5:05 poslal Tichý střílenou příhru adresovanou Kociánovi a ten otevřel skóre zápasu.

Na další branku se muselo čekat až do druhého dějství, kdy sice nejprve v gólové šanci selhal domácí Franek a napálil kotouč vysoko nad horní tyčku a v závěru přišel pro frýdecko-místecké hokejisty trest. Polok našel Černého a ten poslal Slezan do dvoubrankového trháku.

V úvodu třetí dvacetiminutovky musela Opava přečkat dvě oslabení v krátkém časovém sledu za sebou, ale podařilo se jí to. Definitivně mohl odpor domácích zlomit v 49. minutě Černý, ale na Kubáně nevyzrál. Na druhé straně zahodil skvělou příležitost Mach.

Slovo si tak vzal opět Černý a po přečíslení tři na jednoho upravil na 0:3. Krátce nato ještě domácí přidali čestný gól, o který se postaral v čase 58:50 rebel Ivan. Na samém konci duelu to ještě Frýdek-Místek zkusil v power-play, ale další branka už nepadla, a tak Slezan zvítězil v poměru 3:1.

Josef Doboš (HC Slezan Opava):

Po porážce v Přerově jsme potřebovali udržet kontakt se špicí tabulky, a proto nás nečekal jednoduchý zápas. Nakonec jsme jej ale zvládli a odehráli slušné utkání. Vytvořili jsme si náskok tří branek a byli zodpovědní, což nám přineslo úspěch. Nezbývá než takto pokračovat i nadále.