Slezan v generálce neuspěl a na ledě prvoligového Šumperka vysoko prohrál

• čtvrtek 05. září 2013

Opavští hokejisté ve svém posledním přípravném vystoupení na ledě prvoligového Šumperka prohráli 1:7. S velkým favoritem držel Slezan krok pouze v první třetině, kdy dvakrát smolně inkasoval. Poté se domácí dostali do herní pohody a třemi zásahy ve druhém dějství definitivně zlomili opavský odpor. O jediný gól Slezanu se ve třetí části postaral Tomáš Polok.

přát., čtvrtek 5. 9. 2013

Draci Šumperk

7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Skoumal (Půhoný), 18. Hulva, 22. Skoumal (Půhoný, Červenka), 24. Brunec (Žálčík), 26. Sedlák (Hulva), 48. Moskal (Plášek, Novotný), 57. Půhoný (Tesařík) – 56. Polok (Vlašánek). Rozhodčí: Přikryl – Matěj, Zouhar. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Rozum – Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Starý, Navrátil – Staněk, Moskal, Plášek – Brunec, Hulva, Žálčík – Skoumal, Půhoný, Červenka – Langr

Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Bednárek – Herman, Měch, Barinka – Vítek, Polok, Vlašánek – Černý, Chalupa, Svoboda

Hodně dlouho se Šumperk dostával do tempa v posledním přípravném utkání na novou sezónu, nakonec ale potvrdil roli favorita. Úvod zápasu ovládla Opava, která domácím povolila první střelu na branku až v sedmé minutě, to již měl Rozum na kontě dobrých šest zákroků.

Draci postupem času začali stupňovat tempo a v 9. minutě otevřeli skóre, když se po souhře s Půhoným trefil Michal Skoumal. Od té chvíle byli domácí opticky lepším týmem, jenže do koncovky se příliš nedostávali, a pokud, tak se jednalo o pokusy ze složité střelecké pozice. Přesto se Šumperk dočkal druhého zásahu, tentokrát se prosadil po samostatné akci Jakub Hulva, který vysekl rozehrávku obránce Tichého a následně překonal Šafránka.

Druhá třetina již přinesla ze strany hostitelů znatelně koncentrovanější výkon, korunovaný dalšími třemi zásahy. Nejprve těžil opět z Půhoného přihrávky mladý Michal Skoumal, ve 24. minutě na Žálčíkův pas reagoval Tomáš Brunec, jehož první pokus Šafránek vychytal, na druhý už ale opavský brankář nestačil. Rychlý vstup Šumperka do třetiny pak dovršil Tomáš Sedlák, který potvrdil střeleckou formu technickou ránou.

Domácí v těchto chvílích vládli utkání a vytvářeli si spoustu dalších příležitostí, navíc Lukáš Žálčík měl výhodu trestného střílení, z něj ale puk mezi Šafránkovými betony neprotlačil. Skóre mohli navýšit ve prospěch domácích ještě opavský odchovanec Hulva či Červenka se Starým, ale do kabin se šlo za stavu 5:0.

V závěrečné třetině domácí svůj náskok ještě zvýraznili. Karel Plášek v 46. minutě poslal kolmici napříč brankovištěm na Patrika Moskala, který zvýšil již na 6:0. Opavští se dočkali v 56. minutě, když korekci stavu obstaral Tomáš Polok, jenže Šumperk dokázal rychle kontrovat.

O necelou minutu později namazal Tesařík Jiřímu Půhonému, který přesnou trefou uzavřel na 7:1.