Slezan ve Frýdku využil přesilovky a vyhoupl se do čela 2. ligy

• středa 05. října 2011
  • Filip Lefenda

Opava si z dalšího venkovního střetnutí veze opět plný počet bodů! Tentokrát odskákali formu Slezanu hokejisté Frýdku-Místku. Zápas byl však velice vyrovnaný a nabídl spoustu šancí na obou stranách. Čarovali ovšem gólmani, ať už Šafránek či Láníček. A právě druhý jmenovaný nakonec dvakrát kapituloval, když jej v přesilových hrách překonali Tomášové Polok s Měchem. Opava se tak minimálně do víkendu usadila na první příčce tabulky. Nyní mají naši borci volno, poté jedou ve středu do Vsetína.

8. kolo, středa 5. 10. 2011

Frýdek-Místek

0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Polok (Tichý), 59. Měch (Kukol). Rozhodčí: Fiala - Mikler, Mrákava. Vyloučení: 10:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 222. Průběh utkání: 0:2.

Láníček - Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Pauliak, Sluštík O., Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Sluštík J., Štubňa, Gangarčík, Majling, Mach, Řezáč, Mareček, Gogolka

Šafránek - Bednárek, Faksa, Vrábel, Džemla, Měch, Polok, Tichý, Tůma, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Kukol, Vítek, Chalupa, Mlýnek, Jurčík

Úvod zápasu byl z obou stran poněkud vlažnější. Na první vážnější šanci čekala spoře zaplněná frýdecká hala do 8. minuty, kdy zlikvidoval opavský brankář Šafránek přečíslení domácích. Ve 12. minutě zachytil Vítek nepřesnou přihrávku Frýdku, ale kotouč poslal od modré čáry pouze vedle brány. V 18. minutě již zvedali hráči Slezanu ruce nad hlavu, avšak rána jednoho z opavských hokejistů skončila pouze na tyči. O pár sekund později už však hosté jásali oprávněně. V početní výhodě našel Tichý přesným pasem Tomáše Poloka a ten nadvakrát překonal Láníčka. První dvacetiminutovka tak skončila stavem 0:1 pro hostující barvy.

Druhá třetina nabídla řadu vyloučení, ale přesný střelecký zásah nikoliv. Ve 27. minutě mohl srovnat domácí Mareček, ale Šafránek si s jeho pokusem nadvakrát poradil. Přesilovky pěti proti třem si vyzkoušel jak Frýdek-Místek, tak i Opava. V obou případech ale tyto herní situace nepřinesly žádané ovoce. Ve 38. minutě se opět předvedl Šafránek, když bravurně zlikvidoval gólovku Jana Sluštíka. Poté si ještě Frýdek vypracoval tlak, který s sebou přinesl i nějaké šance, ovšem stav se neměnil.

Na gól se čekalo dlouho i v posledním dějství. Opět přicházely dobré šance na obou stranách, ale oba muži v maskách dnes byli zkrátka výteční. Hrálo se nahoru dolů a prakticky kdykoliv mohla přijít opavská pojistka či frýdecké vyrovnání. Necelé dvě minuty před koncem nastala prvně jmenovaná možnost. Slezan dostal výhodu přesilové hry poté, co na trestnou lavici usedl za podražení Ondřej Sluštík. Nezbývalo tedy, než konečně pojistit tříbodový zisk a zbytečně se nestrachovat v posledních vteřinách při případné hře soupeře bez brankáře. Kukol našel dobrou přihrávkou nikým nehlídaného Tomáše Měcha a opavský kapitán tak uzavřel skóre na konečných 2:0 z pohledu Slezanu.

Opava se tak díky zaváhání Přerova, který doma podlehl 0:2 Havířovu, dostala do čela tabulky. V příštím kole však mají svěřenci kouče Piskoře volno. Další zápas tak čeká na opavské barvy příští středu, kdy uzavřeme sérii tří zápasů na ledech soupeřů. Takže do třetice všeho dobrého...

Michal Piskoř (trenér, HC Slezan Opava):
Hráli jsme s papírově slabším soupeřem, avšak upozorňoval jsem kluky na to, že to bude možná těžší zápas, než v Karviné, kde nám vycházelo naprosto všechno. To se dnes potvrdilo. Výborné výkony předvedli oba brankáři, k vidění bylo mnoho šancí. My jsme se dostali do vedení 1:0, ale velice důležitá byla poté druhá třetina, kdy měl soupeř dvě za sebou jdoucí přesilovky pět na tři. My jsme je však výborně ubránili a ve třetí třetině jsme poté domácí potrestali dalším gólem.