Slezan ve vyrovnaném utkání porazil Techniku a příblížil se první čtyřce

• středa 07. ledna 2015
  • Vojtěch Konečný

Opavští hokejisté zvládli důležité utkání s Technikou Brno. První třetina skončila nerozhodně 1:1, ve druhé se ovšem prosadil střelou k tyči Radek Tůma a Slezan opět vedl. Ve třetí části tohoto zajímavého střetnutí zvýšil po přečíslení na rozdíl dvou branek Tomáš Polok, jenž pohotově dorazil kotouč do odkryté klece. Hosté už se zmohli pouze na snížení,Brzobohatý se totiž dobře zorientoval v brankovišti a dorazil kus černé gumy za bezmocného Šafránka.

30. kolo, středa 7. 1. 2015

3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Technika Hockey Brno

Branky a nahrávky: 12. Chalupa (Mosler, Vrabel), 34. Tůma (Měch, Vítek), 50. Polok (Herman) – 16. Brzobohatý (Pargač), 59. Brzobohatý (Stehlík, Kolář). Rozhodčí: Krenželok – Jureček, Rychlý. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 638. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Šafránek – Galvas, T. Černý, Tůma, Tichý, Vrabel, Mosler – Baďura, Měch, J. Vítek – Svoboda, Polok, Wolf – Vaněk, Chalupa, Herman – Rousek

Novák – Habrovec, Vrba, Kolář, Štindl, Maršálek, Odehnal L., Koukal – Pargáč, Jurča, Crhák, Brzobohatý, Stehlík, Benýšek, Odehnal V., Bustin

První třetina divákům na opavském stadionu nenabídla příliš atraktivní podívanou. Za zmínku snad jen stojí šance Svobody, který stál sám před Novákem, nedokázal ale usměrnit kotouč za záda hostujícího brankáře. Gólový účet zápasu otevřeli domácí, Mosler vypálil od modré čáry příklepem a Chalupa šikovně tečoval kotouč, 1:0. Radost na tvářích domácích hráčů ale nevydržela dlouho, po přihrávce Pargáče ujel bekům Slezanu Brzobohatý, který střelou mezi betony nedal Šafránkovi šanci, 1:1.

Druhá tercie už nabídla lepší podívanou. K vidění bylo více šancí na obou stranách. V přesilové hře se ke střeleckému pokusu dopracoval hostující Stehlík, puk ale orazítkoval tyč. Tato situace hosty určitě mrzela, neboť za tři minuty přišel trest. Měch přihrál Tůmovi, ten si kotouč potáhl a střelou k pravé tyči překonal Nováka, 2:1. O chvíli později si sjel dobře před brankoviště Herman, jeho pokus z blízkosti ovšem Novák vytěsnil betonem.

Navýšit svůj náskok domácí mohli po vyloučení Crháka, bohužel se tak nestalo. Velmi blízko ke skórování měl Tichý, jeho pumelice ale pouze prosvištěla kolem pravé tyče.

První vážný moment ve třetí části tohoto klání nastal v oslabení Techniky, kdy nikým nehlídaný Benýšek vypálil z dobré pozice, Šafránek tento jedovatý pokus vyrazil ramenem. Rozhodující okamžik nastal v padesáté minutě. Polok s Hermanem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný zvolil přihrávku, ta byla ale sražena, i tak se ale opavský forward radoval ze vsítěného gólu, neboť onen sražený kotouč dorazil do odkryté klece, 3:1.

Po třetí inkasované brance hráli Brňané ještě tři přesilové hry, červené světlo se za domácí svatyní rozsvítilo až v té třetí, Brzobohatý se prezentoval dobrou orientací v brankovišti a poslal kotouč za bezmocného Šafránka, 3:2. Ve zbylých minutách už si svěřenci trenérů Suchánka a Musiala vedení pohlídali a dovedli zápas do vítězného konce.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „V letošní sezóně jsme s Technikou do tohoto zápasu nevyhráli a proto jsme si nemohli dovolit hrát otevřený hokej. Je to kvalitní tým, kterému tato sezóna dobře vychází. Podali jsme vyrovnaný výkon, po celý zápas jsme soupeře nepustili do větších šancí. Myslím si, že jsme do toho dali trochu více srdíčka, také s k nám samozřejmě přiklonilo i štěstí. Nesmírně důležitá byla třetí branka, po které jsme zápas kontrolovali. Soupeři jsme sice ještě dovolili snížit, zápas jsme ale i tak dovedli do vítězného konce.