Slezan veze z Valašského Meziříčí výhru, hattrickem se blýskl Selingr

• středa 03. února 2016
  • Vojtěch Konečný, Richard Müller

Opavští hokejisté zvládli utkání s valašskými Bobry a slaví tak výhru. Jelikož o vítězi nerozhodla základní hrací doba a ani prodloužení, přišly na řadu nájezdy. Hned v první sérii rozvlnil síť za Neužilem Selingr. Tento nájezd se nakonec ukázal jako rozhodující, poněvadž ve druhé sérii nejprve proměnil Polok, zatímco Kaluža neuspěl. Slezan se díky tomuto bodovému zisku posouvá na osmou příčku před Kopřivnici, která doma nestačila na Vsetín.

39. kolo, středa 3. 2. 2016

2:3sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Augustin (Martiník), 46. Studený (Kaluža) – 13. Selingr (Vítek, Tůma), 26. Selingr (Tůma), rozh. náj. Selingr. Rozhodčí: Fiala – Mikler, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Neužil – Zábojník, Mikel, Kaluža, Žabčík, Janota, Tomek, Valentík – Podešva, Sprušil, Varga D., Studený, Kubo, Pořický, Varga Mir., Kuchta, Kývala, Augustin, Martiník, Baroš

Šafránek – Galvas, T. Černý, Tichý, Tůma, Vrabel, Pavelek – Herman, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – Baďura, L. Černý, Svoboda – Beneš

Úvod utkání byl plný nasazení a jako první to odnesl dvouminutovým trestem opavský Chalupa. Přesilovku Bobři nevyužili a sami se dostali v 9. minutě do oslabení. Minutu hry ve čtyřech zvládli Bobři na jedničku a zanedlouho se počty na ledě díky nedovolenému zákroku hostujícího Tichého srovnaly.

Skóre však otevřel Slezan, jmenovitě Pavel Selingr. V 15. minutě mohli Bobři srovnat, protože se na trestnou lavici opět podíval Chalupa. Ani tentokrát se domácí formace neprosadila.

V závěru třetiny to už byli Bobři, kteří museli bránit. Minutu dokonce ve třech. Prohřešky Martiníka a Janoty ale zažehnala obrana jištěna pohotovým gólmanem Neužilem.

Hned, jak se Bobři na začátku druhé periody dostali do plného počtu, dokázal Vojtěch Augustin za asistence Ondřeje Martiníka propasírovat puk do brány a srovnal stav na 1:1.

Vedení si ale dobře hrající Opavští vzali rychle zpět na svou stranu. Po vyloučení Kuchty si dokázali vykombinovat čtyřčlenný val Bobrů a opět se zásluhou Pavla Selingra dostali do vedení.

Hra Opavy se začínala zvedat, na což ale Valaši reagovali skvěle a nenechali si vstřelit rozdílový gól.

I přesto, že se do třetí třetiny vrhl Slezan lépe, dokázali domácí srovnat. Václav Studený se ujal odraženého puku a zamířil přesně tam, kde Šafránek nebyl.

Bobři měli dokonce velkou šanci jít do vedení. Ovšem Studenému se nepodařilo v samostatném nájezdu vstřelit gól a skóre zůstalo dále nezměněno - 2:2. Poslední desetiminutovka byla sice tvrdá, ale žádné tresty nepadly.

V prodloužení byla hodně dlouho aktivnější Opava, Bobři se dostávali k šancím jen zřídka. Jakub Neužil ale uhlídal prostor mezi svými třemi tyčemi a utkání šlo do nájezdů.

Dovednostní disciplína udala po úspěších Opavy (Selingr, Polok) a dvou nevydařených nájezdech domácích konečný verdikt. Bod navíc si odvážejí hosté do Opavy, jejich kapitán Pavel Selingr zaznamenal tři góly!

David Musial (trenér Opavy): „Nebyl to pro nás jednoduchý zápas, protože domácí byli posíleni o několik hráčů z Prostějova. Jsem moc rád, že jsme získali dva body. Je to další krok v cestě do play-off. Mohli jsme mít sice i tři, vytvořili jsme si totiž šance a mohli zvýšit na 3:1. Bohužel se nám to nepovedlo, a pak jsme dostali ušmudlaný gól na 2:2. Přesto jsou pro nás dva body z Valmezu velmi pozitivní.“