Slezan vyhrál ve Žďáru

• neděle 02. listopadu 2008
  • Daniel Bartonec

Opavští se dostali do vedení již v sedmé minutě zásluhou Kovalovského. Domácím se podařilo vyrovnat ve 14. minutě, jenže hned za minutu vrátil vedení Slezanu Bednárek. V prostřední dvacetiminutovce padly dvě branky na obou stranách, přesto i nadále vedli opavští. Do poslední třetiny již nenastoupil v opavské brance jednička Masný, jemuž se ozvaly bolavá třísla. Na jeho místě se objevil junior Trenčan. Slezan do konce zápasu stihl přidat ještě dvě branky, o které se postarali Kocián s Kovalovským. Příští utkání sehrají opavští po týdenní přestávce opět venku, tuto neděli se utkají s celkem Pelhřimova.

15. kolo, neděle 2. 11. 2008

SKLH Žďár nad Sázavou

3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Plachý (Vránek), 27. Mühlfait (Koželuh), 31. M. Sobotka (Plachý) - 7. Kovalovský (Bednárek), 15. Bednárek (Měch, Černý), 28. Černý (Grofek, Tichý), 39. Grofek (Černý), 53. Kocián (Polok, Čavrk), 56. Kovalovský (Chalupa, Kocián). Rozhodčí: Kubičík - Pospíšil, Humpolíček. Vyloučení: 8:7, navíc Mühlfait (ZNS) a Polok (OPA) 10 min OT. Využití: 3:1. Diváci: 700.

Němec - Koželuh, Sobotka, Moščic, Souček, Fibikar, Šulc, Pleva, Soldán - Fila, Sobotka, Plachý, Vránek, Dítě, Štěpánek, Kaut J., Křišťan, Mühlfait, Štros, Dobiáš

Masný (41. Trenčan) - Tichý, Kukol, Bednárek, Čavrk, Měkýš, Ondrušek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Polok (29. - 41. Kříž), Kocián - Suchý, Chalupa, Tůma

První velkou šanci zápasu měli domácí, když Plachý po ukázkové kombinaci nedokázal zasunout puk do odkryté branky. To hosté se svojí první tutovkou naložili lépe, i když jim spadla doslova do klína. V 6. minutě se totiž nedohodli sudí na posouzení zakázaného uvolnění. Zatímco jeden je signalizoval, druhý jej nečekaně pustil. Nejlépe se v této situaci zorientoval hostující Bednárek a dlouhou nahrávkou našel Kovalovského, který se „zapomněl“ za domácími obránci. Ten k velké nevoli domácích diváků svůj samostatný nájezd s přehledem zakončil. Domácí se vyrovnávací branky dočkali ve 14. minutě při přesilové hře. Kombinace mezi nahrávajícím Vránkem a zakončujícím Plachým by určitě uspěla v soutěži o zlatou přilbu, včetně dokonalé koncovky. Jenže vyrovnaný stav vydržel pouze minutu. Po obrovském závaru v obranném pásmu domácích šli hosté Bednárkem opět do vedení. V závěru třetiny navíc dostali výhodu dvojnásobné početní převahy, ale domácí se úspěšně ubránili.

Dvojnásobnou přesilovku měli v úvodu druhé třetiny k dispozici i domácí, ale ani oni neuspěli. S další přesilovkou už ale naložili domácí lépe. Využili nepříliš povedeného střídání hostí a po rychlém přečíslení se rozhodl pro zakončení Muhlfait. A byl z toho opět výstavní gól, když jeho střela pod horní tyč měla milimetrovou přesnost. Jenže rovnovážný stav trval zase pouze minutu. Hosté ukázali, že i oni zvládají bravurně přesilovky a po nádherné kombinaci zakončoval Černý do prázdné branky. V polovině zápasu se potřetí a bohužel pro domácí naposledy srovnávalo skóre. To když Plachý zatáhl puk do útočné třetiny a zpětnou nahrávkou našel M.Sobotku. Ten naznačil střelu, nechal zalehnout soupeřovu obranu včetně brankáře a pak do odkryté branky pohodlně zavěsil. V těchto fázích se hrál oboustranně výborný hokej, ve kterém se obě mužstva snažila strhnout vedení na svoji stranu. Nakonec se to v závěru třetiny podařilo hostům, když využili zaváhaní v domácí rozehrávce. Hostující Grofek rychle vybruslil od mantinelu a bombou z kruhů počtvrté propálil Němce.

Úvodních deset minut závěrečné třetiny bylo ve znamení úporné snahy domácích o vyrovnání. Nejblíže k tomu měl v polovině třetiny Koželuh, který však z ideální pozice minul branku. Na druhé straně o sobě s přibývajícím časem dávali stále častěji vědět i hosté. Domácí hráči se museli tlačit do útoku a tak se v obraně zákonitě objevovala okénka. Jedno takové využil hostující hostující Kocián ke zvýšení náskoku. A když se pět minut před koncem z rychlého přečíslení trefil z první hostující Kovalovský, bylo o vítězi rozhodnuto. Domácí sice bojovali až do konce, ale výsledkem byla pouze Součkem nastřelená tyč a neproměněný nájezd M.Sobotky v posledních vteřinách zápasu.

Karel Suchánek (Opava): Od začátku to bylo vyrovnané utkání, určitě se muselo divákům líbit, protože se hrálo nahoru dolů, hrál se rychlý hokej. Postupem času jsme získávali převahu, a v poslední třetině jsme už byli lepší, zdálo se mi, jako by domácí odpadli fyzicky. Jsem rád, že jsme navíc pomohli Adamu Trenčanovi, který vystřídal Masného. Radek má problémy s tříslem, celý týden netrénoval, navíc se v průběhu zápas srazil s obráncem, takže jsme se ho rozhodli šetřit, potřebuje to doléčit. Poprvé nastoupil i Michal Kukol, po zranění palce má v ruce pořád drát, ale smekám před ním, přinesl do hry klid a rozehrávku a potvrdil formu z přípravných zápasů.

Jaroslav Benc: (Žďár nad Sázavou:) Opava nás dneska přehrála jako celek ve hře jeden na jednoho. Každý hráč individuálně přehrál našeho hráče. Byli lepší na bruslení, byli lepší individuálně. Z těch pár šancí co jsme si vytvořili jsme "loženky" neproměnili, oni měli 31 střel, my 28, což takový rozdíl není. Bohužel Opava z nich dala 6 gólů, my jenom 3. Propad vidím hlavně v individuální hře jeden na jednoho.