Šlupina vychytal bod v Ústí

• sobota 11. října 2003
  • Michal Berg, Miroslav Janíček

Ú s t í  n.  L. - Výborná hra v obraně a parádní výkon brankáře Šlupiny dovedl Slezan k překvapivému zisku bodu na horkém ledě v Ústí nad Labem. Opavu dostal do vedení David Komínek a domácí se v první polovině zápasu téměř nedostali do šance. Vyrovnání přišlo v 35. minutě, další gól ale již Roman Šlupina za svá záda nepustil. O zisku bodu navíc rozhodl domácí Hodek ve třetí minutě prodloužení

, sobota 11. 10. 2003

HC Slovan Ústí nad Labem

2:1p

35. Sýkora, 63. Hodek (Koudelka) - 12. Komínek (Ptáček). Rozhodčí: Hodek - Šilhan, Švejda. Vyloučení: 5:5, bez využití. Diváci: 2550. Střely na branku: 32:37.

Sáblík - Drábek, Pavlas, Mrázek, Malinský, O.Kříž, Skuhrovec, Evan - Hodek, Koudelka, Tvrzník - Buďa, Lipina, Čacho - Appel, Sýkora, Sedlák - Kudrna, Dragoun. <br>Trenéři Setikovský a Borůvka.

Šlupina - Přibyla, Prokop, Vosátko, Růčka, Ptáček, Vnenk, Kramný, Mocek - Šebesta, Komínek, Suchánek - Mikšan, Harazim, Lhotský - D.Kříž, Zdeněk, Duba. <br>Trenéři Chalupa a Doboš.

Miroslav Janíček - Domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivně. Hned ve 2. minutě prokličkoval až před Šlupinu Lipina, ale těsně před zakončením mu odskočil puk od čepele hokejky. To bylo ale na dlouhý čas vše. Slezané se začali osmělovat a když ve 4. minutě nedosáhl Drábek ve středním pásmu na kotouč, Zdeněk se řítil sám na Sáblíka. Ten však s přehledem jeho únik zneškodnil. O čtyři minuty později se mezi Pavlasem a Skuhrovcem na modré čáře prosmýkl Duba, ale jeho sólo opět vyřešil pozorný Sáblík.

V polovině první třetiny se domácí lvi ubránili v oslabení, ale hosté udeřili z následujícího rozehrání. Po vyhraném buly se puku zmocnil Komínek, přetlačil Pavlase a nenápadným bekhendem překvapil Sáblíka. Domácí hokejisté poté hráli v útlumu a hosté z Opavy je často dostávali pod tlak. V 19. minutě se před Sáblíkem odehrála stejná scéna, která předcházela gólu, ale domácí brankář se tentokrát překvapit nenechal.

Do prostřední části vstoupilo domácí mužstvo stejně jako zakončilo první třetinu. Slezané nepředváděli nijak pohledný a kvalitní hokej, ale na lvy to v tu chvíli bohatě stačilo. Až teprve v polovině zápasu se obraz hry začal trochu měnit. Ve 29. minutě projel středem Lhotský, dostal přesný pas za modrou čáru, ale Sáblík už vleže, po povedené kličce, betonem střelu vykopl. Vzápětí si na druhé straně obrovskou šanci vypracoval Hodek, ale poslední kličku Šlupina vystihl a hokejkou mu kotouč vyrazil.

Poté převzali iniciativu na ledě domácí hokejisté. Slezané v té době pouze vyhazovali kotouče na zakázané uvolnění. Po jednom takovém se po vhazování dostal ke kotouči Appel, ale jeho bekhend Šlupina chytil. Ve 35. minutě, opět po vhazování před Šlupinou, si přímo z něj vyvezl puk Sýkora, prokličkoval obranou Slezanů a blafákem zasunul za záda brankáře hostí.

Třetí třetina začala velkým tlakem domácích lvů, ale po 5 minutách jejich aktivita opadla a hra se opět vrátila do podprůměru. Zdálo se, jakoby obě mužstva byla s bodem spokojena a ztichlé tribuny si jen občas zapískali na výkony sudích. Vzrušení přinesla až poslední dvouminutovka, ale bezzubý tlak domácích hokejistů změnu skóre nepřinesl.

Do prodloužení vstoupili aktivněji domácí. Hned po rozehrání po spolupráci Koudelky a Hodka poskakoval kotouč po brankové čáře, ale v brance neskončil. O minutu později střílel těsně vedle pravé tyče Buďa a vzápětí na druhé straně Sáblík chytil šanci Dubovi. V 63. minutě ujel nejprve Appel, ale jeho oblouček kolem branky s následnou střelou ještě brankou neskončil. Ukončení prodloužení přinesl až blafák po brejku Hodka, kterého vysunul Koudelka.

Milan Chalupa (Opava): "Na Ústí jsme si věřili, protože vloni to bylo prakticky stejné (13. 11. 2002 - 2:1 po prodloužení - pozn.), uhráli jsme tady také bod, i když já jsem tu ještě nebyl. Hrajeme celkem dobře defenzívu středního pásma, ale, bohužel, nevychází nám koncovka. Pokud by nám dnes vycházela, obraz hry v první a zvlášť v druhé třetině, kde jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili, by byl jiný. Takhle to nahrávalo domácím, kteří se prakticky, až na jednu šanci, neprosadili. Na šance jsme jasně vedli, ale, bohužel, gól jsme nedali, a to hrálo do noty domácím, kteří nás svým tlakem a agresivitou donutili k chybě a vyrovnávacímu gólu. V závěru jsme herní nekoncentrovaností domácím povolili dvakrát jet sami na bránu. Jsem ale za výsledek rád, protože máme šest zraněných hráčů a dnes si zahráli i ti, kteří nepatří do základu."

Vít Borůvka (Ústí n.L.): "V první třetině jsme předvedli asi jeden z letošních nejhorších výkonů s množstvím taktických chyb. Postupem času se náš výkon zlepšoval a v poslední třetině nás provázela střelecká nemohoucnost. Dnes jsme určitě měli na to vyhrát v základní hrací době, i když soupeř hrál velice dobře. Hrálo se proti němu velice těžko. Ten bod, který si odtud odvážejí je naprosto zasloužený. Při tréninku se často věnujeme hře proti zónové obraně, přesně tak, jak ji tu předvedla Opava, ale i tak jsme se jen těžko prosazovali."