Starší dorostenci uspěli na ledě Prostějova

• pátek 12. prosince 2014
  • Lukáš Jasoněk, Petr Komárek

P R O S T Ě J O V - K dalšímu utkání nadstavbové části zajížděli opavští hokejisté na led Prostějova, kde se jim vedlo náramně. Už v první třetině si opavské naděje vytvořili jednobrankový náskok, který v závěrečném dějství ještě vzrostl. Na trefu Rubého totiž navázali Černý s Cygalem, a jelikož opavští hráči neinkasovali, mohli se po závěrečném hvizdu radovat z vítězství 3:0.

21. kolo, pátek 12. 12. 2014

HK Jestřábi Prostějov

0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Rubý, 41. Černý (Langer), 48. Cygal (Dostál). Rozhodčí: Klimecký - Streitová, Zedník. Vyloučení: 5:10 + Vystavěl (PRO) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1 . Diváci: 33. Průběh utkání: 0:3.

Rochla - Štěrba, Ondrýsek, Navrátil, Chujac, Žilka - Liška, Lauryn, Skácel, Ondroušek, Vystavěl "C", Nevřela, Kutiš, Foltas, Vytásek.

Lamla - Cibulka, Dreiluš, Kažimir, Černý "C" - Dostál, Klement, Cygal, Dlouhý, Dohner, Rubý, Dyba, Kupka, Adamczyk, Fedor, Langer.

V první vážnější příležitosti se ve čtvrté minutě ocitli hosté, ale střelu Klementa zpoza branky si gólman Kryštof Rochla u tyče pohlídal. Stejně dopadl na druhé straně ve stejné pozici i domácí kapitán Tomáš Vystavěl. Jestřábi si pak vypracovali dvě dobré šance. Nejprve Nevřela nedosáhl na dorážku ostré rány Vystavěla, čtyři minuty nato ujížděl Lauryn po Štěrby dlouhém pasu zprava sám na brankáře, jenže jej nedokázal propálit. Oba momenty však Opavští ustáli jen za cenu faulu, ale ani přesilové hry nepřinesly Hanákům vedení. A tak trestali Slezané. Z nevinné akce se kotouč po nahození Tomáše Rubého odrazil od domácího hráče za záda bezmocného Zapletala. Po první dvacetiminutovce tak Prostějov smolně prohrával 0:1.

A skóre se neměnilo ani po druhém dějství. Naopak Opava mohla skórovat ve dvojnásobné početní převaze, kterou měla k dispozici na více jak minutu. Štěstí k ní však tentokrát nepřiklonilo, byť s pokusem Dohnera měl prostějovský brankář co dělat. Domácí se museli na deset minut obejít bez svého kapitána Tomáše Vystavěla, jenž dostal trest za nesportovní chování. Ani toho ovšem Slezan nevyužil. Do druhé sirény měl ještě jednu šanci, to když se Fedor proháčkoval až mezi beky a jeho střelu Zapletal vyrazil. Podobně si počínal i jeho opavský protějšek při jedovce Nevřely.

S úvodem poslední periody se ale už stav zápasu měnil. Tomáš Černý si ve 41. minutě najel do pravého kruhu a zakončil pod horní tyč. Jestřábům se záhy naskytla možnost snížit, avšak Foltas ji nezužitkoval. I hosté pak jednu tutovku spálili, Fedorova přízemní rána míjela levou štangli prostějovské klece. Mrzet je to však příliš nemuselo, za chvíli si totiž vynahradili. I Prostějovským se naskytla příležitost přesilovky 5 na 3, jenže se jim v ní vůbec nedařilo. Naopak Opavští, jakmile byli už ve čtyřech, podnikli úspěšný útok. Třetí trefu přidal po Dostálově přihrávce Jan Cygal. Jestřábi již utkání zdramatizovat nedokázali, v závěru odmítl alespoň čestný úspěch Nevřela, který minul poloprázdnou branku.

Filip Smejkal (LHK Jestřábi Prostějov): Dnes jsme odehráli dobré utkání. Začátek jsme měli dobrý, škoda neproměněných šancí. Pak jsme si dali takový nešťastný vlastní gól, ale nijak nás to nezlomilo. V týmu jsme měli několik mladších dorostenců, kterým chceme tímto způsobem dávat prostor, aby se nám vyhráli pro příští rok. Určitě nás ovlivnilo vyloučení našeho kapitána na deset minut, protože to jsme vypadli z tempa. Opava potom dala krásnou branku na 2:0 a po naší chybě i na 3:0. Našim hlavním problémem a důvodem naší porážky ale bylo to, že jsme nedávali vyložené příležitosti.

Miroslav Kukol (HC Slezan Opava): Zápas byl první dvě třetiny hodně vyrovnaný, prostějovští hráči na tom možná i byli lépe bruslařsky, než jsme se pořádně rozhýbali. Čtyřicet minut to bylo na vážkách. Pak jsme druhým gólem získali jistotu a dotáhli utkání do vítězného konce. Duel to byl bojovný a pěkný, klukům gratuluji, soupeř byl dobrý.