Tři body jsou doma, Opava si smlsla na Břeclavi

• neděle 25. října 2009

Až v 11. kole se hokejisté Slezanu Opava radují z první tříbodové výhry na domácím ledě. V nedělní podvečer si svěřenci Karla Suchánka pohráli s předposledním celkem Břeclavi a uštědřili mu výprask 5:1. Ústřední postavou opavského úspěchu byl Kamil Glabazňa, který zaznamenal dvě brankové trefy. Do sestavy se navíc vrátilo kompletní trio marodů Měch, Grofek a Suchánek. Slezanu se dnes dařilo v přesilovkách. V početní výhodě zaznamenal opavský tým hned čtyři branky.

11. kolo, neděle 25. 10. 2009

5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

HC Břeclav

Branky: 1. Plánovský (Měch), 5. Pavelek (Tichý, Černý), 23. Glabazňa (Grofek, Měkýš), 33. Glabazňa (Tichý), 53. Měkýš (Polok, Tichý) - 17. Sedláček (Klimovič, Světlík). Rozhodčí: Alka - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:10. Využití: 4:1. Diváci: 350. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

Iláš – Kukol, Vitásek, Plánovský, Tichý, Plachký, Měkýš, Schreier – Černý, Měch, Pavelek – Kovalovský, Polok, Kocián – Tůma, Chalupa, Glabazňa – Kříž, Grofek, Tošenovjan

Chvátal (33. Žurek) - Popela, Strýček, Habrovec, Světlík, Zapletal Jan, Zapletal Jiří, Grmela, Zabranský, Mráz, Prachař, Rapant, Barák, Sedláček, Karný, Čikl, Klimovič, Nohel

Opava předvedla raketový vstup do zápasu, když skóre otevřel již v první minutě Jan Plánovský, kterému asistoval uzdravený Měch. Do zápasu nastoupil také Tomáš Grofek a zahrál si i Kamil Suchánek. Ve čtvrté minutě šel na trestnou hostující Popela a domácí hráli přesilovku. Tu po minutě zužitkoval Zdeněk Pavelek. V následujících minutách se hrál svižný hokej na obou stranách. Branku ale diváci viděli až v 17. minutě, kdy hosté rovněž využili přesilovou hru. Puk poslal mezi Ilášovými betony do sítě Jiří Sedláček. Více se toho už v první třetině, ve které byla Opava o poznání aktivnější, již nestalo. Do kabin se šlo s výsledkem 2:1 pro domácí.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili hosté faulem, který poslal na trestnou lavici Mrázka a Opava toho opět skvěle využila. Trefil se Glabazňa, kterému asistovali Grofek s Měkýšem. Poté následovala pasáž, ve které byli lepší hosté z Břeclavi. Iláš byl však při všch pokusech hráčů ve žlutém pozorný. Udeřila proto opět Opava. A jak jinak než v přesilovce! Na trestnou šel za zdržování hry ve 33. minutě hostující Barák a nejlepší střelec Opavanů Kamil Glabazňa vyhnal svým druhým gólem v zápase z brány břeclavského brankáře. Po tomto gólu totiž došlo ke střídání na brankářském postu Břeclavanů, když Chvátala nahradil Žurek. Gól ve druhém dějství opavští diváci již neviděli. Břeclav měla v prostřední fázi hry optickou převahu, avšak Slezanu se dnes enormně dařilo v přesilových hrách a také díky tomu bylo skóre po čtyřiceti minutách 4:1.

Závěrečná třetina byla ve znamení častých vylučování. Na ledě se přiostřilo a k vidění byli i menší potyčky. Branka však padla už jen jedna. K radosti domácích fanoušků břeclavské sítě. Po pohledné akci se před Žurkem zjevil Ondřej Měkýš a svou přesnou trefou dal výsledku konečnou podobu.

Slezan Opava si tak poprvé letos doma připsal tři body za výhru proti předposlednímu celku z Břeclavi. Další utkání je na programu tuto středu 28.10., kdy náš tým zajíždí na led Bobrů z Valmezu.

Karel Suchánek (Opava): Projevilo se, že jsme do hry postupně zapojili i hráče, kteří nám dlouho chyběli. Nemůžeme od nich čekat, že budou hned rozhodovat zápasy, ale určitě se tím náš kádr posílí. Dlouho nepamatuju, kdy náš třetí útok dal tři branky. Do Valašského Meziříčí pojedem překvapit, budehe hrát na čtyři útoky.