Úkol splněn, Jičín poražen

• středa 21. ledna 2009
  • Daniel Bartonec

Slezan se v rámci 33. kola druhé hokejové ligy přestavil na domácím ledě proti celku HK Nový Jičín. Od prvních minut kráčel k vítězství. Na branku Kukola sice stihli hosté ještě odpovědět, ovšem poté se hrálo pouze podle domácích not. Po šedesáti minutách se skóre zastavilo na čísle 6:2 pro Opavu. Za domácí se nejvíce blýskli Chalupa, Tichý a již tradičně Tomáš Měch. Všichni tři nasbírali v tomto utkání dva kanadské body. Slezan se díky tomuto vítěství dotáhl na Valmez a Orlovou, na které ztrácí svěřenci kouče Suchánka už jen čtyři body.

33. kolo, středa 21. 1. 2009

6:2 (2:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Kukol (Měch), 18. Grofek (Černý, Tichý), 25. Kocián (Chalupa, Plánovský), 25. Měkýš (Polok), 32. Chalupa (Kovalovský), 54. Tichý (Měch) - 14. Glabazňa (Macháček, Vašut), 42. Lhotský. Vyloučení: 4:5. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Vošvrda - Kukol, Tichý, Plánovský, Ondrušek, Čavrk, Měkýš - Grofek (39. Wolf), Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Kocián - Suchánek, Polok, Tůma

Jagoš - Štindl, Vašut, Andrýsek, Gulda, Pelikán (21. Koloničný), Hruškovský - Sluštík, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Zedník, Toman M. - Uhlár, Tomášek, Lhotský - Toman R., Částečka R., Kabeláč

Na domácích hokejistech bylo od první minut zápasu vidět, že chtějí dnes vyhrát. Šance ke vstřelení první branky byly, ovšem opavští střelci dlouho nedokázali vyzrát na Jagoše v jičínské brance. Důležitý okamžik první třetiny nastal ve 14. minutě. Slezan sice hrál ve třech, poté co byli vyloučeni Ondrušek a Kovalovský, přesto se mu podařilo vstřelit branku. Měch vyhrál vhazování a bez otálení vyslal do samostatného úniku Michala Kukola, který bez problému skóroval. Ovšem domácí se ještě asi radovali a v tu chvíli přišla ledová sprcha. V pokračující přesilovce totiž srovnal na 1:1 Glabazňa. Domácí se po tomto inkasovaném gólu rychle otřepali a nadále hrozili. Kovalovský se sice ještě mezi střelce nezapsal to ovšem neplatí pro Tomáše Grofka. Ten totiž v 18. minutě poslal svůj tým podruhé v tomto utkání do jednobrankového vedení, když převzal přihrávku od Černého a chladnokrevně zakončil pod víko. První třetina tak skončila 2:1 pro opavské.

Ani na začátku prostřední části Slezan ze svého tempa nepolevil a nadále pořádně ohrožoval Jagoše v jičínské brance. Ve 25. minutě se skóre měnilo znovu. Kocián po přihrávce Chalupy našel přesně skulinku mezi Jagošovýma betónama. Neuběhlo ani dvacet vteřin a domácí se radovali z další branky. Polokovu přihrávku zužitkoval Ondřej Měkýš na jedničku. Jičín vůbec nevěděl co hrát a byl pod tlakem. Opavští byli při chuti a v polovině utkání to již bylo 5:1 pro svěřence kouče Suchánka. Do listiny střelců se zapsal po skvělé individuální akci Kovalovského Petr Chalupa. Šancí v dalším průběhu druhé dvacetiminutovky ubylo. Ke zmínění stojí snad jen pokus Martina Tomana, který se zjevil zcela sám před Vošvrdou, ale z dobré pozice nedal. Opavští tak svůj náskok ve druhé třetině již nezvýraznili. Po čtyřiceti minutách tak platil stav 5:1 pro Slezan.

Úvod poslední části vyšel lépe hostům z Nového Jičína. Nejdříve se Vošvrda vyznamenal proti střele Glabazňi. Vzápětí však už kapituloval po dělovce Lhotského. Tempo hry pomalu uvadalo a čas rychle utíkal. To vše hrálo do karet Opavě. Jičín se již smiřoval s porážkou, když se v přesilové hře prosadil po přihrávce Měcha Josef Tichý. I nadále se hrálo na obou stranách velice opatrně s cílem neudělat chybu. V následujících minutách již branka nepadla. Slezan se tak radoval z drtivé výhry 6:2, která se proti Jičínu nečekala.

Karel Suchánek (Opava): Soupeře jsme hlavně ve druhé třetině přehrávali kombinačně a přineslo to branky. Ve třetí třetině jsme trochu snížili tempo, ale zápas jsme kontrolovali. Nový brankář Tomáš Vošvrda byl sice trochu nervózní, ale v průběhu zápasu šel jeho výkon nahoru a podržel nás, přinesl do hry i dobrou rozehrávku. Pomalu dotahujeme bodově soupeře před sebou a to je dobře.

David Handl (Nový Jičín): S dnešním výkonem svých svěřenců nejsem spokojen. Hráli jsem sice na čtyři lajny, ale k úspěchu to nevedlo. Při přesilovkách pět na tři jsme sice měli mírný tlak, ale soupeře jsme moc neohrozili. Dnešní zápas je proto pro mě zklamáním, neboť jsme zde chtěli bodovat.