V Berouně rozhodl Eiselt

• čtvrtek 18. září 2003

O p a v a - Na vítězství nad Mladou Boleslaví hráči Slezanu v berouně nedokázali navázat. Zejména díky zbytečným vyloučením dostali soupeře góly Eiselta do dvoubrankového vedení, a přestože v poslední minutě snížil Duba, body zůstaly ve středních Čechách. Příležitost k dalšímo bodovému zisku mají hráči Slezanu v sobotu, kdy od 19:00 hostí doma nováčka z Olomouce. Po fotbalovém utkání SFC Opava-Č.Budějovice budou u stadionu v městských sadech připraveny autobusy, které příznivce hokeje dovezou před zimní stadion!

, středa 17. 9. 2003

HC Berounští Medvědi

2:1

13. Eiselt (Frolík Martin, Horák Michal), 53. Eiselt (Frolík Martin, Horák Michal) - 60. Duba (Horný, Harazim). Rozhodčí: Vlček - Bejček, Zítková. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. Diváci: 700.

Kopřiva - Kašák, Vaněček, Ševc, Veber, Jelínek, Sláma, Ovčačík, Jareš - Toma, Šinágl, Gengel - Frolík, Horák, Eiselt - Besser, Horčička, Novotný - Víšek, Pabiška, Jech.

Šlupina - Přibyla, Prokop, Vosátko, Ručka, Ptáček, Vnenk, Kramný - Mikšan, Sochorek, Šebesta - Lhotský, Najdek, Suchánek - Horný, Harazim, Duba - Zdeněk.

Unavení hosté vstoupili do zápasu velmi vlažně. Beroun byl aktivnější a ve třetí minutě se dostal i do první šance. Zpětnou přihrávku Horčičky před odkrytou branku netrefil Novotný. V 7. minutě poprvé vážněji prověřil skvělého Kopřivu v brance Medvědů Dalibor Sochorek a o dalších několik minut později se na druhé straně neprosadil Jiří Besser.

První dvacetiminutovku značně ovlivnily zbytečné fauly hostí, kteří museli celkem čtyřikrát hrát v oslabení. Ve třinácté minutě byl na dvě minuty za hákování vyloučen Lukáš Duba a jeho faul potrestal důrazný Václav Eiselt, kterého vybídli ke skórování Horák s Frolíkem. Při další přesilovce se znovu prosazovala stejná útočná vozba, tentokrát ale Frolík trefil jen břevno Šlupinovy svatyně a do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

I druhou třetinu začali o poznání lépe Medvědi. Pomohla jim k tomu i minutu a půl trvající výhoda dvou mužů v poli, která ale zůstala nevyužita. Když se v polovině zápasu neprosadil před Šlupinou Víšek, mohl přijít trest. Ve 31. minutě Jiří Besser nastřelil nešťastně v obranném pásmu jednoho ze soupeřů a puk málem skončil v Kopřivově brance. Ve 32. minutě se na druhé straně sám před Šlupinou ocitl Jech, ale opavský brankář jeho zakončení vytěsnil vedle branky.

Ve druhé polovině prostředního dějství se naskytlo několik možností přesilovek i hostům. Ti ale byli bezzubí. Beroun skvěle bránil a pustil je vlastně jen do jedné větší příležitosti. To když se po přihrávce Lukáše Duby ocitl před Kopřivou Karel Horný, ale berounský gólman včas stihl srazit betony.

V úvodu poslední dvacetiminutovky se radovali Medvědi ze vstřelené branky. Ta však byla dosažena bruslí Jiřího Novotného a správně nemohla být uznána. O chvíli později se ve stejné početní výhodě do velké šance po Jarešově nahození dostal Václav Eiselt, ale nadvakrát Šlupinu neprostřelil. V 50. minutě se do slibné příležitosti proháčkoval Horčička, kterému pak ale chyběly síly na slušné zakončení. Následovala půlminutová přesilovka Medvědů 5 na 3, ale ani ta nepřinesla druhý uklidňující gól.

Ten přišel až v regulérní početní výhodě, kdy Frolík našel na brankovišti Eiselta a ten z voleje zamířil mezi Šlupinovy betony - 2:0. V poslední minutě se přeci jen dokázali prosadit i hosté. Marek Harazim přihrál Lukáši Dubovi a ten se štěstím protlačil puk za Kopřivova záda. V dramatickém závěru pak při power-play nebezpečně pálil od modré Bohuslav Ptáček, ale Kopřiva byl na místě.

Milan Chalupa (Opava): Po velice kvalitním utkání s Mladou Boleslaví jsme chtěli i zde uspět. Bohužel šestihodinová jízda a přístup některých hráčů sehrál svou roli. Představoval jsem si, že se tu někteří hráči více ukáží, ale opak byl pravdou. Chtěli jsme hrát dobře z obrany a chodit do brejků, ale bohužel tato taktika nám moc nevycházela. Naši hráči se dopouštěli zbytečných faulů a následná oslabení nás stála spoustu sil. V průběhu druhé třetiny se to trochu otočilo, ale v nabídnutých přesilovkách jsme se nebyli ani schopni usadit v útočném pásmu, natož něco vymyslet. Beroun hrál agresivní hru s rychlým přístupem a tím nám nedal žádný prostor ke kombinaci. V závěru jsme to malinko zdramatizovali, ale to už bylo prakticky o ničem. Jsem zklamaný, protože jsem si představoval, že někteří hokejisté podají daleko lepší výkon. Hlavně ti, na kterých naše hra stojí.

Otakar Vejvoda (Beroun): Opava v minulém kole porazila Mladou Boleslav a my jsme věděli, že to dnes bude další těžký zápas. Utkání mělo odlišný průběh než to s Olomoucí. Mohli jsme myslím rozhodnout daleko dřív, ale nakonec to zase dopadlo dobře. Dnes byl náš výkon lepší. Hra nebyla tak křečovitá. Opava dnes byla také výborná.