V Havířově rozhodla poslední třetina

• středa 03. prosince 2003
  • Michal Berg, Tomáš Kubánek, Jaroslav Šindelář

H a v í ř o v - Ve slezském derby dokázal Havířov využít potence útočníka Říhy, který ve třetí třetině rozhodl do té doby vyrovnaný duel. Opava měla v úvodu převahu, kterou ale využil pouze Sochorek, domácí pak do první sirény otočili. Po brance Horného byl po dvou třetinách stav nerozhodný, ale góly Voláka a Říhy po rychlých akcích rozhodly. V poslední minutě ještě snížil Rozum, ale vzápětí opět skóroval Říha a zmařil tak šanci Opavy na srovnání.

, středa 3. 12. 2003

5:3

16. Syřínek (Vavruša), 20. Rimmel (Říha, Zdráhal), 44. Říha (Volák, Zdráhal), 48. Volák (Říha, Karlíček), 60. Říha - 2. Sochorek (Horný, Šebesta), 44. Horný (Sochorek), 60. Rozum (Mikšan, Zdeněk). Rozhodčí: Hradil - Škach, Váňa. Vyloučení: 4:6, navíc Mocek 5+DKU. Využití: 1:0. Diváci: 1624. Střely na branku: 36:33.

Vojtek - Vavruša, Rimmel, Zavrtálek, Chmelíř, Karlíček, Hunkes - Zdráhal, Říha, Volák - Staněk, Syřínek, Dvořák - Culka, Hebar, Krenželok.

Hamrla - Přibyla, Dresler, Vosátko, Růčka, Kramný, Mocek (od 25. Vnenk) - Horný, Sochorek, Šebesta - Duba, Zdeněk, Lhotský - Rozum, Harazim, Mikšan - Kraus.

Před zápasem nebylo jisté, kdo se postaví do branky u obou soupeřů. Nakonec domácí vyrukovali s Vojtkem, který byl včera s Třincem v Karlových Varech a hosté znovu s Hamrlou, protože Poruba zápas dnes nehrála. Opava stejně jako v Třebíči nasstoupila s náporem a už ve třetí minutě se zjevil před brankou Šebesta, vedle sebe uviděl Sochorka a pro toho nebyl problém zavěsit pod břevno. Vzápětí si hosté vynutili přesilovku, ve které měli blízko ke skórování Mikšan s Rozumem, ale jejich střely bravůrně vyrazil Vojtek. Velkou šanci měl i Přibyla, v rozhodující chvíli mu však před prázdnou brankou přeskočil puk.

V 8. minutě se dvakrát objevili na modré neobsazení Zdeněk a znovu Přibyla, ale Vojtek si v tomto případě poradil. Opavský příval šancí ukončil Vosátko, jehož střela těsně minula Vojtkovu bránu. Na druhé straně se první akcí probudili domácí, když Culka zpoza brány nahrál Dvořákovi, ale Hamrla se stihnul rozvalit na brankové čáře. V 16. minutě však dostal prostor na pravém křídle Syřínek, zpracoval si Vavrušovo nahození a nechytatelnou ranou pod břevno nedal Hamrlovi šanci. Na druhé straně se snažil odpovědět individuální akcí Zdeněk, ale uhodilo znovu před opavskou brankou. V přesilovce ve 20. minutě vypálil od modré Rimmel a Hamrla na tečovanou střelu nestačil reagovat.

Druhá třetina začla vyloučením hráčů na obou stranách, ale domácí zahrozili až po návratu Chmelíře z trestné lavice, kterému však samostatný nájezd Hamrla zlikvidoval. Ve 25. udeřil nešikovně v obličeji Mocek domácího hráče, za což byl vyloučen do konce utkání. V pětiminutové přesilovce si největší příležitost vypracoval Volák, který nebezpečně dorážel Rimmelovu střelu, ale potom odjede na trestnou lavici další opavský hráč Vnenk a Havířovu se naskytla příležitost dvouminutové přesilovky 5 na 3. Větší příležitost si vypracuje znovu Volák, ale Hamrla mu ve skórování zabrání semaforem, jinak se opavská trojice ubrání. Po nástupu obou hráčů z trestné lavice ujel Zdeněk, ale ani nadvakrát tváří v tvář Vojtka nepřekonal.

Opava však získala možnost přesilovky, když nejdříve trefil horní tyč Šebesta a v závěru z úhlu trefil Horný jen boční síť. Domácí znovu faulovali a při Horného ráně od modré mohli být rádi, že se puk neodrazil od břevna za brankovou čáru. Ve 38. minutě však uspěl, když využil nahrávku Šebesty a z prostoru kruhů se nemýlil.

Ve 44. minutě se Opava ubránila už poněkolikáté přesilové hře, ale na individuální akci Říhy nestačila zareagovat a tak se domácí dostali znovu do vedení. V další přesilovce má velkou šanci Volák, ale Hamrla se znovu vyznamenal rychlou reakcí na brankové čáře. Opava se stále snažila o vyrovnání, ale vzadu zapomněla na dvojici Karlíček-Volák, když se druhý jmenovaný trefil do prázdné brány. Opava rezignovala, šance ke skórování měli spíš domácí. V závěru si však hosté vzali oddechový čas a minutu před koncem zdramatizoval zápas po Zdeňkově vniknutí dorážkou Rozum. Jenže možnost k vyrovnání zhatil svojí hrubou chybou Vosátko, který namazal Říhovi aten se proti Hamrlovi nemýlil. Hosté tak odjížděli bez bodu a znovu je tak můžou mrzet neproměněné šance.

Josef Doboš: Ze začátku utkání jsme byli lepší, lépe jsme bruslili, vytvořili jsme si hodně šancí; škoda, že jsme je neproměnili, protože domácí se prakticky jenom bránili. Dali jsme rychlou branku, ale pak jsme hodně příležitostí promarnili, což vývoj zápasu velmi ovlivnilo. Kdybychom vedli 2:0 nebo i 3:0, tak by se to vyvíjelo úplně jinak. Bohužel jsme ale dostali do konce třetiny dva góly dostali, což nás trochu srazilo do kolen. Kluci ale předvedli dobrý výkon, bojovali, což se promítlo ve vyrovnání. Sice jsme v poslední části dostali zbytečné góly, ale i přesto můžu hráčům poděkovat za kvalitní přístup. Doufám, že dnešní dobrou hru potvrdíme i v sobotu doma proti Hradci.