V Uničově Slezan přišel o dvoubrankové vedení a prohrál v prodloužení

• neděle 04. ledna 2009
  • Michal Berg

Vedení 3:1 nestačilo Opavě v Uničově k zisku tří bodů. Domácí v poslední třetině přečkali opavské šance a dvěma brankai vyrovnali zápas. V prodloužení, které bylo pro Opavu už osmé v sezóně, pak rozhodl rychle Komínek a potvrdil tak nepříjemný fakt, že v nastaveném čase ještě Slezan letos nevyhrál. Branky Opavy dávali Michal Kukol, Kamil Suchánek a Tomáš Měch.

29. kolo, neděle 4. 1. 2009

HC Uničov

4:3p (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 32. Ševčík (Bahula, Pavlas), 52. Komínek (Handl), 57. Handl, 61. Komínek - 20. Kukol (Grofek, Měch), 26. Suchánek (Polok, Čavrk), 44. Měch (Grofek, Černý). Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 450.

Tihlář - Heča, Rajnoha M., Molota, Bahula, Pavlas, Žákovčík, Bauer, Urban - Ševčík, Komínek, Frieb - Paško, Rajnoha K., Handl - Diviš, Bařica, Sršeň - Luňák.

Masný - Kukol, Vitásek, Bednárek, Čavrk, Ondrušek, Měkýš - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Chalupa, Kovalovský - Tůma, Polok, Suchánek

V první třetině měli hráči Opavy jasnou převahu a s výjimkou jedné nebo dvou vážnějších situací nemusel brankř Masný řešit žádné šance domácích. Naopak tlak Opavy vyvrcholil v poslední minutě prví třetiny, kdy akci prvního útoku zakončil Michal Kukol.

Ve druhé třetině už domácí srovnali úroveň hry, přesto to byl Slezan, který vstřelil další branku. Po přihrávkách Čavrka a Měkýše se prosadil kapitán Kamil Suchánek. Domácí se vrátili do zápasu ve 32. minutě při vyloučení Kovalovského, po přohrávce zkušeného Pavlase se prosadil Ševčík.

Další branky padaly až po druhé přestávce. Když ve 44. minutě Tomáš Měch přidal třetí gól Opavy, vypadalo to s domácími špatně, naváíc domácí brankář Tihlář musel řešit jednu šanci Opavy za druhou. Udeřilo však na druhé straně, když v 52: minutě snížil domácí Komínek. Opava mohla vzápětí zvýšit své vedení, ale Chalupa v samostatném úniku nebyl úspěšný.

K vyrovnání Unočivu pomohlo štestí, Tomáš Polok zlomil hůl a následné přečíslení využil vyrovnávací brankou Handl.

Zápas tak dospěl do prodloužení, pro Opavu to bylo již osmé v této sezóně. To však skončilo už po 18 vteřinách, kdy za svá záda pustil Radek Masný nahozeí domácího Komínka.

Karel Suchánek (Opava): Byl to trestuhodně ztracený zápas, nezvládli jsme jeho koncovku. Lámalo se to za stavu 3:1, kdy jsme měli přidat další branky, bohužel jsme neproměnili naše šance. V první třetině jsme byli jasně lepší, ale hlavní důvod prohry byl v poslední třetině.