V prvním zápase byl Zlín nad síly oslabených dorostenců

• úterý 11. března 2008
  • Michal Berg

Bez chybějících obránců Kysely a Žídka a navíc pod vlivem nemoci, která přepadla několik dalších hráčů nastoupili opavští dorostenci k prvnímu semifinálovému zápasu na ledě Zlína. Přestože až do 50. minuty drželi přijatelný stav, zápas neměl vyrovnaný průběh. Domácí byli lepší ve všech směrech a jen vynikající výkon brankáře Machovského, na kterého v zápase šlo 47 střel, držel opavský tým ve hře. V posledních deseti minutách přidali domácí další tři branky a před čtvrteční opavskou odvetou tak vedou v sérii 1:0.

SF, úterý 11. 3. 2008

Berani Zlín

4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky: 7. Kopún (Horák, Šoula), 50. Sedlář (Řezníček), 55. Heřman, 59. Vodný (Matějíček). Vyloučení: 7:8, navíc Šlahař (ZLN) 5+DKU. Využití: 2:0. Střely na branku: 47:32.

Kašík - Zábojník, Matějíček, Zámorský, Valenta, Řezníček, Haloda, Sadil, Horák - Smetana, Sedlář, Šlahař, Laciga, Kundera, Herman, Šoula, Vodný, Merta, Kopún, Holík, Klhůfek

Machovský (57. Novák) - Faksa, Roupec, Rýpar, Chvostek F., Dohnal, Lebeda - Piskoř, Wittek, Novák, Vítek, Trčka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura, Vaněk, Zona.

V první třetině se opavští hráči nechávali vylučovat a připravovali tak domácím, jejichž přesilovky patří k nejlepším v soutěži, mnoho gólových šancí. Prosadit se dokázal hned v sedmé minutě Kopún, když zakončil rychlou přesilovkovou kombinaci.

Druhý gól mohl přidat po chvíli Horák, ale před ním se nikoli naposledy v zápase zaskvěl Machovský. Do konce první třetiny opavští hráči domácího brankáře téměř neohrozili.

I druhá číst se nesla ve znamení souboje Machovského s doácími útočníky. Opavský tým se přece jen více dostal do hry a vypracoval si i několik šancí, žádná ale nebyla natolik vážná, aby pohnula s ukazatelem skóre na straně Slezanu.

Velkou výhodou pro Opavu mohla být pětiminutová přesilovka při vyloučení domácího Šlahaře za kopnutí protihráče, s touto výhodou ale hráči Opavy naložili velmi špatně a v rozdělené přesilovce ohrozili domácí branku jen několika střelami z dálky.

V úvodu třetí třetiny měl asi největší šanci Opavy Patrik Džemla, když jeho ránu zblokoval obránce těsně vedle branky, na durhé straně pak Machovský likvidoval jeden nájezd domácích útočníku za druhým. Kapituloval až v 50. minutě, kdy po přesilovce dorazil natřikrát puk za jeho záda Sedlář.

V 55. minutě potom obránce Dohnal ztratil ve vlastním pásmu puk, ten přitál přímo na hokejce zlínského Hermana a jeho blafák znamenal skóre 3:0.

Na poslední tři minuty si atmosféru play-off ozkoušel i náhradní brankář Slezanu Novák, ale spoluhráči mu čisté konto udržet nepomohli, na konečných 4:0 zvýšil střelou přes obránce Vodný.

Kamil Konečný (Opava): Byl to obraz síly týmů, máme uzký kádr a navíc jsme se nechali zbytečně oslabovat po faulech hokejkou, domácí hráli přesilovky dobře a dostali nás pod tlak. Nemůžeme se pak divit, žeb jsme se prakticky k ničemu nedostali. Pochvalu si zaslouží brankář Machovský, nebylo ale v jeho silách to uhrát sám. Uvidíme v jakém stavu budeme pro čtvrteční zápas doma, ale určitě se o to ještě porvem.