V souboji s Břeclaví rozhodovaly nájezdy, lépe je zvládla Opava

• středa 06. ledna 2010

Dvakrát Opava v souboji s břeclavskými Lvy vedla a dvakrát se domácím podařilo vyrovnat. Na lépe zvládnuté nájezdy Opavanů však již domácí hráči odpovědět naštěstí nemohli a Slezan si zásluhou Tomáše Grofka, který proměnil rozhodující nájezd, odváží z jihu Moravy dva body po výhře 2:3 po nájezdech. Do střelecké listiny se rovněž zapsali obránci Michal Kukol s Josefem Tichým.

27. kolo, středa 6. 1. 2010

HC Břeclav

2:3p (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 9. Nekvasil (Strýček), 41. Mráz - 6. Kukol (Měch), 38. Tichý (Kocián), roz. nájezd Grofek. Rozhodčí: Mech - Lošťák, Pospíšil. Vyloučení: 3:6, navíc Skokan (BV) OT 10 minut + do konce, Procházka (BV) OT 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 300. Střely na branku: 39:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Němec – Strýček, Bokroš, Procházka, Gajda, Habrovec, Zapletal, Nedvěd – Mráz, Sedláček (C), Nekvasil – Pelán, Karný (A), Prachař (A) – Hlouch, Klimovič, Čikl – Skokan

Trenčan – Kukol (A), Vitásek, Kolničný, Tichý, Měkýš, Žídek – Grofek, Měch (A), Černý – Kocián, Pavelek (C), Chalupa - Suchánek,Tůma, Glabazňa

Do utkání, které skončilo na druholigové poměry celkem hubenou remízou, vykročila lépe Opava. V 6. minutě hrál Slezan první přesilovou hru a vysoký obránce Michal Kukol se postaral o její využití. O dvě minuty později ale dostali výhodu hráče v poli také domácí hokejisté a bylo srovnáno. Strýčkovo nahození usměrnil za Trenčanova záda Nekvasil a stanovil tímto gólem stav po úvodní dvacetiminutovce.

Dvě následující třetiny byly na branky ještě chudší, jelikož každá přinesla pouze jediný přesný zásah. Ve druhém dějství byla Břeclav aktivnějším týmem, přesto tuto třetinu zvládla výsledkově lépe Opava, která zásluhou Josefa Tichého od 38. minuty opět vedla.

Břeclav ale krátce po přestávce odpověděla srovnávacím gólem na 2:2, o který se šťastnou střelou postaral domácí Mráz.

O vítězi nerozhodlo ani prodloužení a rozuzlení tak přinesly až samostatné nájezdy. V nich nejprve skóroval Glabazňa, na jehož přesnou trefu nedokázal odpovědět Mráz. Druhá série pak byla ve znamení nezdarů, když své nájezdy neproměnili jak opavský Tošenovjan, tak domácí Karný. Třetí série však přinesla brzké ukončení, po kterém už Lvi v nájezdech nemuseli pokračovat. O osudu utkání totiž rozhodl Tomáš Grofek, který tak zajistil stěhování dvou bodů z tohoto duelu do Slezska.