Ve vyhecovaném utkání byla nakonec šťastnější Břeclav

• sobota 16. listopadu 2013

Sobotní vyhecované utkání nakonec zvládla lépe Břeclav. V zápase, který se nesl ve znamení častého vylučování, se ujala vedení Opava, a to zásluhou Wolfa. Hosté však ve třetí třetině během minuty skóre utkání otočili a z Opavy si tedy odváží tři body za těsné vítězství 2:1.

19. kolo, sobota 16. 11. 2013

1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

HC Břeclav

Branky a nahrávky: 12. Wolf (Galvas) - 43. Piskoř, 44. Kučera (Nedvěd). Rozhodčí: Czubaj - Vengřín, Ganger.. Vyloučení: 12:11 navíc Kukol (OPA) 10 min. OT, Mosler (OPA) 5 min. + OK - Popolanský (BRE) 5 min. + OK, Procházka (BRE) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 826. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Šafránek - Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Kukol, Pavelek, Mosler - Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián,Wolf, Černý, Baďura, Svoboda

Šurý - Šidák, Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Hoss, Nekoranec, Piskoř, Popolanský, Procházka, Bartoš, Bolfík, Medřický, Záborský, Zháňal, Blaha, Průdek, Haman, Kučera

Úvodní dvacetiminutovka se nesla především v duchu častého vylučování, i přesto bylo k vidění minimum větších šancí. První vážnější situace se odehrála v páté minutě, když se ke střele dostal Vlašánek, Šurý jeho střelu však lapil. Po ubráněném oslabení převzal kotouč Galvas, přihrál jej Wolfovi a ten krásnou střelou do horního růžku branky otevřel skóre.

Za necelé dvě minuty dala o sobě pořádně vědět i Břeclav. Lvi se dostali do přečíslení dva na jednoho, zakončení však těsně minulo pravou Šafránkovu tyč. Poté stojí za zmínku také střela Hamana, Šafránek ji však vykopl svým levým betonem.

Druhá perioda začala pro Slezan nepříjemně. Kocián byl totiž vyloučen na čtyři minuty za vysokou hůl a domácí se tedy museli dlouho bránit. V oslabení předvedl velmi dobrou práci opavský Baďura, který v útočném pásmu výborně držel puk a ušetřil tak cenné vteřiny. Ve třicáté minutě se jedovatou střelou prezentoval Polok, Šurý však tento pokus zneškodnil. Největší šanci ve druhé třetině měl Baďura, který se z levé strany dostal až před Šurého, strážce břeclavské svatyně však tento pokus výborně vytěsnil ramenem. V přesilové hře poté tvrdě vypálil Galvas, brankář hostí však tuto střelu se štěstím vyrazil. Na konci této třetiny byl vyloučen Kukol, který dostal dva menší tresty a k tomu ještě desetiminutový osobní trest, a jak se později ukázalo, byl to klíčový moment utkání.

Třetí třetinu začali lépe hosté, kteří se zásluhou Piskoře dostali do šance, Šafránek ale ukryl puk ve své výstroji. Ve 42. minutě došlo k velmi spornému vyloučení na straně Opavy. Wolf při obhazování jednoho z břeclavských útočníků fauloval a Slezan šel do tří. V čase 42:24 se Lvům podařilo vyrovnat, a to zásluhou Piskoře, který dostal puk za Šafránkova záda. Za necelou minutu šokoval všechny na stadionu Kučera, ten se prosadil po přihrávce Nedvěda a otočil tak vývoj utkání - 1:2.

K vidění byl poté také pěstní souboj mezi Moslerem a Popolanským, tento souboj skončil nerozhodně. Svěřenci trenéra Konečného měli v 54. minutě výhodu trestného střílení, Tichý totiž fauloval ujíždějícího Piskoře. Piskoř však svůj nájezd neproměnil a skóre se tedy neměnilo. Břeclav si za malou chvíli vytvořila další zajímavou šanci, a to přečíslení dva na jednoho, tuto akci ale nedokázala přetavit v gól.

Slezan dostal v čase 57:48 jedinečnou možnost na vyrovnání, na trestnou lavici totiž putoval za nedovolené bránění mladý Bolfík. Opava to samozřejmě zkusila bez brankáře. Ke střele se v této početní výhodě dostal Galvas, Šurý však střelu chytil do lapačky.

Zápas, ve kterém bylo k vidění spousta vyloučení, nakonec zvládla lépe Břeclav, která si odváží tři body za vítězství 2:1.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Hrát ve dvou třetinách dvaadvacet minut v oslabení je těžké. Nemohli jsme se do toho dostat a v závěru nám chyběly síly na vyrovnání. Navíc břeclavský gólman chytal výborně. Těžko se hraje, když jste neustále v oslabení. Některé výroky sudího zkrátka nechápu, ale musíme v práci pokračovat.