Ve vyrovnaném utkání zvítězili junioři Třince

• pondělí 18. září 2006
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - V zápase vysoké kvality, ve kterém se hrálo nahoru-dolů, si diváci přišli na své. Smůlu ale měli ti, kteří nestihli úvody třetin. V každém z nich totiž padl gól, který dával zápasu nový rozměr. Nakonec rozhodlo využívání přesilovek. Zatímco hosté využili dvě, domácí se neprosadili v osmi případech, přestože v posledních deseti minutách hráli tři v řadě. Světlým momentem pouze zůstane výkon prvního opavského útoku, který se postaral o všechny tři branky. Dva góly vstřelil Petr Wolf, na všechny tři přihrával Tomáš Polok, který vede s 11 body týmovou produktivitu.

5. kolo, pondělí 18. 9. 2006

3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

HC Oceláři Třinec

Branky: 1. Wolf (Polok), 21. Kocián (Polok), 24. Wolf (Kocián, Polok) - 5. Hampl (Hoďa), 10. Vydra (Hampl, Toman), 40. Kania (Bartoň), 41. Petrek (Haas). Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 79. Střely na branku: 23:23.

Vašut - Plachký, Tichý, Vrabel, Plánovský, Trefil, Gulda - Wolf, Polok, Kocián - Havlíček, Chalupa (41. Gebauer), Vlašánek - Halasz, Mlýnek, Jurdič.

Daneček - Bartoň, Dóczy, Hoďa, Jurdič, Kania, Kundrátek, Říman, Vydra - Böhm, Grofek, Haas, Hampl, Hinďoš, Petrek, Polák, Samiec, Škatula, Toman

Zápas dvou slezských týmů předznamenalo přípravné utkání na opavském ledě. V něm vyhrál Třinec 7:1, a takve snaze o odvetu se domácí ihned do svého soupeře pustili. Po vyhraném úvodním buly zatáhl puk do útočného pásma Polok, který předložil jako na podnose puk Wolfovi, který už po osmnácti vteřinách protřelil gólmana Danečka. Hned na to byl vyloučen hostující Toman, ale místo toho, aby svou převahu domácí zúročili, trápili se a postavili soupeře na nohy. Třinec začal domácí přehrávat, čehož výsledkem byla vynucená přesilovka a následně vstřelená branka. Hoďa od modré vystřelil a pro Hampla nebyl problém dorazit za bezmocného Vašuta. Hosté dále lehce překonávali opavskou obranu a jen výborné zákroky opavského brankáře zabránili hostům k vedení. K tomu došlo až v 10. minutě. Po levém křídle vnikl do pásma Hampl, jeho střelu ještě Vašut vyrazil před sebe. Ale tam stál osamocený Vydra, který lehce skóroval. Třinečtí se do konce třetiny ocitli sami před bránou ještě několikrát, co nezlikvidoval brankář, to za něj vyřešila konstrukce jeho brány.

Do druhé půli vstoupili domácí jako vyměnění a znovu svůj počáteční tlak gólově zúročili. Polok v útočném pásmu vybojoval puk, objel bránu a z otočky nastřelil do bruslí kapitána Kociána, od nichž se puk odrazil do brány. Aby se to nepletlo, tentokrát puk skončil v bráně po 28 vteřinách od úvodního vhazování. Po stejné dráze putoval puk o tři minuty později, Kocián viděl na pravém křídle rozjetého Wolfa, který našel skulinku nad Danečkovým ramenem a puk skončil pod břevnem. Ani hosté se nedokázali dlouho vzpamatovat z obratu a zejména třetí útok mohl několikrát zvýšit. Nejdříve sám před brankářem neuspěl Jurdič, vzápětí přihrával před prázdnou klec Mlýnkovi, kterýému chyběl půlmetr. Už se zdálo, že se třetina dohraje bez gólu, jenže v přesilovce fauloval Kocián a při hře čtyři na čtyři se obdobnou střelou jako Wolf trefil Kania.

Jelikož bylo uplatněno nové pravidlo, zůstal Kocián sedět na trestné dál a po návratu třineckého hráče hráli hosté přesilovku. Haasovu střelu z kruhů ještě Vašut špičkou betonu vykopl, ale dojiždějící Petrek trestuhodně nehlídán puk dojel a z blízkosti trefil odkrytou bránu. A znovu se opakoval stejný scénář. Hosté z brejků ujížděli, domácí se trápili. Nepomohly jim ani přesilové hry. Od 50. minuty jich hráli šest minut v kuse, ale k vyložené šanci se nedostali. Naopak tři minuty před koncem Třinečtí trefili břevno, od kterého se puk odrazil těsně před brankovou čáru. V poslední minutě sice odvolal trenér Piskoř brankáře, ale Opavané byli v křeči a nedokázali brankáře vůbec ohrozit. Všechny body tak putovaly do Třince. Reparát budou moct složit Opavané už ve čtvrtek, když zajíždějí na led vedoucího Vsetína.