Vítězná šňůra je u konce, Opava nestačila na vedoucí Vsetín

• středa 25. ledna 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Lukáš Bajgar

Na šňůrku šesti vítězství už se další korálek nevešel. Opava ve středečním duelu se Vsetínem padla rozdílem čtyř branek. Do zápasu poprvé nastoupila nová posila, ex-porubský Aleš Kilnar, který zařídil jeden ze dvou opavských gólů. V bráně ke konci utkání dostal svou první příležitost gólman Jakub Urbisch. V konečnému výsledku padl Slezan 2:6, přičemž na obou opavských brankách se podíleli Patrik Mosler s Petrem Wolfem.

36. kolo, středa 25. 1. 2017

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 10. Luka (Kobylík, Kucharczyk), 16. Mojžíš (Čuřík), 46. Vítek D. (Finsterle), 46. Finsterle (Pokorný, Vítek D.), 47. Hořanský (Luka, Kucharczyk), 51. Luka (Hořanský) – 40. Mosler (Šindelář, Wolf), 56. Kilnar (Wolf, Mosler). Rozhodčí: Vaněk – Bubela, Zedník. Vyloučení: 6:4, navíc Rousek (OPA) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1407. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2.

Hromada – Jeník, Janáček, Kobylík, Stuchlík, Mojžíš, Hryciow – Pokorný, Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Kajaba, Hrazdira, Finsterle, Čuřík, Vítek D., Luka, Hořanský, Kucharczyk.

Wanecki (od 47. minuty Urbisch) – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok, Selingr, Kilnar, Chalupa, Vítek J., Svoboda, Pavelek, Černý L., Fedor, Rousek, Sysala.

Valaši šli do vedení v 10. minutě zápasu, kdy se ke kotouči dostal Vladimír Luka, jenž dostal přihrávku na levý kruh, odkud pálil na opavskou bránu, ve které se Wanecki zrovna snažil přemístit a na Lukovu střelu pod horní tyč nestačil zareagovat. Před koncem prvního dějství ještě Valaši přidali branku v režii Jakuba Čuříka a Pavla Mojžíše. Druhý jmenovaný dělovkou do horního rohu opavské kasy zajistil dvoubrankové vedení domácího mužstva.

Ve druhé dvacetiminutovce to vypadalo, že se budou muset diváci obejít bez gólu. Těsně před odchodem do šaten si ale Patrik Mosler nabruslil na hranici levého kruhu a svou střelou vyjetému Hromadovi zničil vyhlídky na vychytanou nulu.

Druhá perioda nabídla noční můru Opavy. Prve David Vítek tečoval Finsterleho střelu přímo mezi Waneckého betony, po necelé půl minutě pak sám Lukáš Finsterle pálil z kruhu a na hostujícího gólmana opět vyzrál. Opavská brána byla pod palbou i nadále. Krátce po pátém inkasovaném gólu se kotouč z hole Adama Hořanského ocitl opět v kase hostů a Michal Wanecki zamířil z opavské svatyně na střídačku. Místo něj nastoupil mezi tři tyče Jakub Urbisch, pro kterého šlo o první zápas, ve kterém bránu Slezanu střežil.

Opavští měli po několika inkasovaných gólech možnost odezvy. Poté, co vsetínský obránce Jeník svou špatnou přihrávkou poslal do šance Pavla Selingra, uvědomil si domácí bek svou chybu a v bráně navíc ještě srazil Hromadu. Gól však nemohl být uznán. Vsetínští se ale vzápětí postarali o další regulérní gól. Po bravurní přihrávce Hořanského se před bránou zorientoval Vladimír Luka a střelou mezi betony překonal Urbische.

Hostům se pak ještě povedlo snížit zásluhou Aleše Kilnara, který si stejně jako Jakub Urbisch ve středečním utkání odbyl svou premiéru v opavském dresu. Kilnar našel místo nad ramenem Hromady, kam mu poslal kotouč a snížil na 2:6. V šanci se ještě na závěr utkání ocitl Holík, jenž ale nezvládl trefit prázdnou kasu, což se následně nepodařilo ani Tomáši Polokovi. Slezané tak ukončili vítěznou sérii trvající šest zápasů.