Východočeši nesvědčili ani juniorům

• sobota 03. prosince 2005
  • Tomáš Kubánek, Lukáš Souček

H r a d e c   K r á l o v é - Ani proti druhému klubu z východních Čech se tento víkend Slezanu nedařilo. Opavští junioři výrazněji nestačili v Hradci Králové na tamní Energetiky až v poslední třetině, do té doby drželi se soupeřem jakž takž krok i zásluhou gólu v přesilovce i v oslabení. Slezané nyní nepoznali chuť vítězství již nečekaně dlouho, plných sedm zápasů!

27. kolo, sobota 3. 12. 2005

Královští lvi Hradec Králové

6:2 (3:1, 0:1, 3:0)

Branky a asistence: 2. Čermák (Kosina, Hanousek), 13. Čermák (Petr), 20. Šejnoha (Lučan, Dulovec), 43. Dulovec (Daňo), 45. Daňo (Hanousek, Čermák), 53. Lučan (Čermák, Daňo) - 7. Černý (Polok, Weiss), 35. Kocián (Fišera). Vyloučení: 7:10, navíc Spudil (HKR) 5+OK. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Střely: 38:29. Diváci: 100.

Tomíček (Balážik) - Spudil, Marša, Daňo, Hanousek, Plíhal, Jelínek - Petr, Lučan, Janoušek, Čermák, Šimoníček, Šejnoha, Kosina, Petružálek, Dulovec, Jirousek.

Krejčí (Supa) - Plachký, Vrabel, Konečný, Kokavec, Fišera, Koloničný, Tichý - Weiss, Kříž, Polok, Tůma, Fuks, Kocián, Wolf, Černý, Macíček, Jurdič, Chalupa, Zaoral.

Do utkání lépe vstoupili domácí, když se hned ve druhé minutě prosadil Miloslav Čermák. Opava však za necelých pět minut vyrovnala. Před Tomíčkem se objevil zčista jasna úplně osamocený Lukáš Černý a trefil se přesně mezi jeho betony. Miloslav Čermák ale vrátil Východočechům vedení, když se ve 13. minutě dokázal zorientovat ve skrumáži před Krejčím. 36 vteřin před první sirénou se zásluhou Jana Šejnohy Energetici mohli radovat z dvoubrankového vedení a do šaten se tak odcházelo za příznivějšího stavu pro domácí.

Po přestávce ale otěže do svých rukou vzali hosté a po celou dobu se pokoušeli o vyrovnání. Z vyvinutého tlaku ale přišla pouze jedna branka. Ve 35. minutě ujel ve vlastním oslabení Ivo Kocián a snížil na 3:2. Domácí po inkasované brance znovu vstali z mrtých a do konce třetiny těsné vedení ubránili.

Ve třetí třetině jakoby Energetici chtěli utkání bleskově rozhodnout. Martin Dulovec nejprve zužitkoval lob Lukáše Daňa přes střední pásmo a chvíli poté se střelecky prosadil i sám Lukáš Daňo, když na něj nasměroval vyhranou buly Michael Hanousek. Definitivní tečku za utkáním udělal v čase 52:19 Ladislav Lučan.