Vyhecované derby v Novém Jičíně body nepřineslo

• neděle 18. listopadu 2007
  • Michal Berg

Derby v Novém Jičně přineslo ve vyhecovaném zápase celkem 79 trestných minut a vítězství domácího týmu 4:1. Po nepovedené první třetině, kdy Slezan inkasoval po dvou přesilovkách, se rozhodujícím momentem stala přelom poloviny zápasu. Nejprve nedal Bednárek jasnou šanci, po chvíli měla Opava hrát přesilovku, po několika vteřinách ale rozhodčí dvěma spornými tresty poslal Opavu do tří a domácí Nový Jičín v přesilovce 4:3 vstřelil vítězný gól. Poté už si zkušení domácí utkání pohlídali. Jediný gól Slezanu dal v oslabení v první třetině po nájezdu dva na jednoho Kamil Suchánek z přihrávky Lukáše Černého.

13. kolo, neděle 18. 11. 2007

Ďáblové Nový Jičín

4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 3. Kabeláč (Uhlár) , 16. Jakubu (Macháček, Slabý), 37. Gulda (Sluštík), 46. Kabeláč (Uhlár, Koloničný) - 16. Suchánek (Černý, J. Tichý). Vyloučení: 13:9, navíc Mičola 10 min. OT, Tichý 5+DKU. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:27.

Šrámek - Slabý, Vašut, Andrýsek, Hruškovský, Gulda, Koloničný - Jakubu, Macháček, Lhotský - Glabazňa, Sluštík, Toman - Uhlár, Kabeláč, Skaloš

Iláš - Mičola, Kukol, Bednárek, Podešva, J. Tichý, Fišera - Suchánek, Měch (7. - 17. Tejkl), Černý - Kovalovský, Polok, Kocián - Suchý, Tůma, Kříž

Vstup do utkání ovlivnila rychlá branka domácího Kabeláče, který už ve třetí minutě projel opavsku obranou, zpoza branky si vybruslil před Iláše a pod padájícím gólmanem otevřel skóre. Inkasovaný gól opavské zaskočil a domácí byli i v dalším průběhu první části jasně dominujícím týmem. Tuto domnanci potvrdila i dvojnásobná přesilovka v 16. minutě, ve které se po kombinaci s Macháčkem dostal mezi kruhy ke střele Jakubu a zvýšil na 2:0. Na branku nejlepšího střelce novojičínských ale za pár vteřin stále v oslabení odpověděl nejlepší střelec Opavy Kamil Suchánek, když v brejku usměrnil pod horní tyčku nahrávku Lukáše Černého. Po většinu první části se Slezan musel obejít bez Tomáše Měcha, který odkulhal s nastřeleným stehnem, když se obětavě vrhnul do rány jednomu z domácích hráčů.

Druhá část, ve které pokračoval festival přesilovek na obou stranách, přinesla ze strany Slezanu mnohem aktivnější hru a hosté byli několikrát blízko vyrovnání. Nebjlíže ke gólu měly pokusy Suchého a zejména pak šance Bednárka, který sám před domácím brankářem Šrámkem nedokázal zamířit přesně pod vyrážečku.

Zlomovým okamžikem zápasu se ukázala 36. minuta. Nejprve po vyloučení Koloničného měl hrát Slezan přesilovku, ale za údajné simulování byl vyloučen Lukáš Černý a když se opavská střídačka dožadovala vysvětlení, udělil ji sudí další trest za nesportovní chování. Z přesilovky bylo rázem oslabení a v něm po obléhání opavské branky prostřelil brankáře Petr Gulda.

Po tomto okamžiku se už tak vyhecovaný zápas ještě více přiostřil. Vyloučených přibývalo na obou stranách, ale opavští už nedokázali výborně chytajícího brankáře Šrámka překonat. Naopak na konečných 4:1 zvýšil svou druhou brankou v zápase Kabeláč, který tečoval puk blízko před Ilášem.

Karel Suchánek (Opava): První třetinu jsme byli trochu zakřiknutí, soupeř nám odskočil na dvě branky. Ve druhé třetině jsme měli možnost vrátit se za stavu 2:1 do utkání, ale nepochopitelně nám rozhodčí evidentně odebral přesilovku. Já jsem se ho zeptal za co? A z toho udělal přesilovku 5 na 3. Ten gól v této fázi rozhodl toto utkání. Potom asi těžko můžeme s Jičínem, který je zkušený tým, utkání otočit. Myslím si, že utkání bylo velice kvalitní, vyhecované a to k hokeji patří. Po pěti vítězstvích jsme prhráli, ale žádnou tragédii z toho nemůžeme dělat. Musíme se soustředit, doufám, že budou všichni zdraví a doma se pokusíme porazit Hodonín.

David Handl (Nový Jičín): Po dlouhé době nepřijel soupeř jenom bránit, ale snažil se hrát hokej, to nám vyhovuje. My jsme zase od druhé třetiny začali faulovat, druhou třetinu jsme prakticky hráli ve čtyřech. Myslím si, že na nějaké naše zákroky měl rozhodčí přísný metr, ale bohužel tak to je. Pořád mi vadí, že to jsou jedni a ti samí hráči. To je špatné a budeme to s těmito hráči řešit. Ke konci zápasu se soupeř snažil naše hráče vyprovokovat, snažili jsme se zápas dohrát a jsem rád, že jsme se udrželi a vyhráli. (www.hcnj.cz)