Vyhecované utkání zvládli lépe Drtiči

• sobota 13. února 2016

Opavští hokejisté se z Hodonína vrací s prázdnou. Slezané sice po první třetině zásluhou Hermana vedli, ve druhé periodě ovšem Drtiči třemi přesnými zásahy otočili průběh utkání, jednou se prosadil Kolář a dvakrát rozvlnil síť za Šafránkem Matula. Ve třetí dvacetiminutovce viděli diváci celkem šest gólů, čtyřikrát se radovali domácí a dvakrát hosté. Zápas také okořenily i dva pěstní souboje, o ten první se postarali Kolář se Štindlem, o druhý poté Peš s Tichým.

42. kolo, sobota 13. 2. 2016

SHK Hodonín

7:3 (0:1, 3:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 22. Matula (Mikéska, Kolář), 33. Kolář (Špok), 36. Matula (Jurásek, Peš), 46. Jedlička (Polesný), 49. Peš (Špok), 51. Matula (Jurásek), 58. Tomi (Mikéska) - 18. Herman, 43. Štindl (Svoboda), 50. Chalupa (Wolf, Polok). Rozhodčí: Humpolíček – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 8:12, navíc Peš (HOD) 5+OK, Tichý (OPA) 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1403. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3.

Zavadil – Kolář, Škápik, Pokorný, Mikéska, Nedvěd, Jedlička, Polesný – Peš, Sajdl, Špok – Matula, Jurásek, Charvát – Černohous, Polesný, Tomi – Hložánek

Šafránek – Vrabel, Černý T., Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Štindl, Herman, Rousek, Vítek, Polok, Wolf, Selingr, Černý L., Svoboda, Chalupa

Drtiči sice vstoupili do utkání aktivně, ale z úvodního náporu vedoucí branku nevytěžili. Peš hned v prvním střídání ani nadvakrát puk za výtečného Šafránka nedostal. Opava zahrozila ranou Galvase, ale větší šance měla v téměř dvouminutové přesilovce pět na tři. Domácí sice nepříjemné chvíle přečkali, ale do kabin přesto šli s jednogólovým mankem.

Hostující Herman totiž využil zaváhání protivníka a dobře mířenou ranou do šibenice překonal gólmana Zavadila. „I když jsme do utkání vstoupili dobře a do desáté minuty měli dvě tři vyložené šance, ujal se vedení soupeř. Mysleli jsme si, že nás přečkané oslabení nakopne, bohužel jsme inkasovali gól,“ uvedl hodonínský trenér Stanislav Beťko.

Jihomoravanům k obratu pomohla přesilová hra na začátku prostřední periody. Sekání Tůmy potrestal Dominik Matula, který po střele obránce Mikésky protlačil kotouč za Šafránka. „Přijeli jsme do Hodonína s defenzivní taktikou. Chtěli jsme co nejdéle hrát na 0:0. Sice jsme se dostali do vedení, ale hra se nám zbortila po nástupu do druhé třetiny, kdy jsme po zbytečném vyloučení šli do čtyř a v oslabení inkasovali. Rychlá branka soupeře nakopla,“ prohlásil opavský kouč Suchánek.

Druhou třetinu poznamenala spousta faulů a častá vyloučení. Drtiči i tak měli navrch a výsledek otočili. Ve 33. minutě se po Špokově asistenci prosadil bek Kolář. Na 3:1 zvyšoval Matula. Zlínský odchovanec zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu, když do přesné přihrávky Juráska přes brankoviště vložil hůl. Šafránek neměl nárok zasáhnout.

Opava duel zdramatizovala. Rána Tichého příklepem ještě skončila těsně vedle Zavadilovy klece, ale přečíslení Štindla se Svobodou znamenalo snížení a pro hostující mladíka premiérový gól mezi muži. Štindl si na památku odvezl domů i puk.

Na zápas ale jinak příliš v dobrém vzpomínat nebude. Ve 46. minutě vedl Hodonín znovu o dvě branky. Po průniku Polesného se po několika dorážkách radoval důrazný obránce Jedlička. „Chleba se lámal za stavu 3:2, kdy jsme okamžitě kontrovali a soupeři odskočili. Zbytek zápasu jsme měli pod kontrolou,“ řekl Beťko.

Další ránu bojujícím hostům zasadil Petr Peš. Opora SHK nejdříve na střídačce zlostí mrskla zlomenou holí. Náhradní hokejku přeměřovat ani nemusel, když v oslabení napálil kotouč do sítě. Slezan se ještě jednou vrátil do hry o body, když spolupráci Wolfa s Polokem zakončil dorážející Chalupa, ale na zvrat osmý tým druhé ligy neměl.

Nejprve po Juráskově přihrávce zkompletoval hattrick výtečný Matula, triumf Hodonína v závěru pečetil Tomi. Hostům ke zvratu nepomohla ani hra v šesti nebo tvrdé zákroky. Favorit už si náskok v klidu pohlídal. „Domácí byli hlavně v přesilovkách efektivnější a častěji stříleli, takže naprosto zaslouženě vyhráli,“ uznal opavský stratég Suchánek.

Jeho protějšek se radoval z dalších tří bodů. „Poruba nám stále šlape na paty, nám se navíc venku nedaří sbírat body, takže musíme vyhrát alespoň doma. Jsem rád, že jsme dosáhli nejvyššího vítězství v sezoně nad Opavou, výsledek se ale nerodil lehce,“ dodal Beťko.