Výtečnou formu Slezanu odnesli i Zubři

• úterý 28. září 2010
  • Jan Šimek

Zápas mezi domácí Opavou a hostujícím Přerovem v sedmém kole druhé hokejové ligy nabídl divákům vyrovnaný zápas s množstvím slovních i fyzických potyček a atmosférou, která se dala krájet. V utkání vedli jak hráči Slezanu, tak i hostující Zubři, kteří vstřelili všechny své branky v početní výhodě. Domácí se tímto ale nenechali rozhodit a po nervydrásajícím průběhu střetnutí nakonec zvítězili 4:3.

7. kolo, úterý 28. 9. 2010

4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 11. Tichý (Grofek), 24. Pavelek (Tichý), 38. Mlýnek (Tichý), 55. Grofek (Kukol) - 13. Kolář (Sedlák, Ditrich), 24. Faltýnek (Sedlák, Pala), 34. Hanák (Kotásek, Osina). Rozhodčí: Mrkva - Koliba, Mrákava. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrábel - Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa

Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Sklenář, Pírek, Kolář, Sedlák, Ditrich, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Sprušil, Kundrátek, Holík, Kohút, Palička, Sršeň

Do vypjatého zápasu lépe vstoupili domácí hokejisté, kteří se postupně začali usazovat v obranném pásmu Přerova. Ten v té době spoléhal především na rychlé protiútoky, opavská defenziva ale zůstávala pozorná. V 6. minutě to byli ale paradoxně Zubři, kteří se dostali do první větší šance. Ve vlastním oslabení vystihl rozehrávku Tichého přerovský Menšík a pelášil si to na Iláše, jenž však ze svého repertoáru vytáhl skvělý zákrok a výrazně tak podržel svůj tým.

Další početní výhodu už však hráči Opavy využili. Grofek nabil Tichému a jeho tvrdá rána od modré byla pro Tihláře smrtelná – 1:0. Po čase zabral také Přerov, což dokumentoval vyrovnávající brankou Kolář, který zamířil do černého po krásné přesilovkové kombinaci hostů. Hra se poté začala kouskovat slovními provokacemi z obou stran, čímž trpěl především hokej samotný. Po slovech přišly na řadu také šarvátky, ty se ale naštěstí podařilo rozhodčím včas utnout. Chvíli před koncem první třetiny zvedali hosté ruce nad hlavu hned dvakrát. V obou případech se však radovali předčasně. Přerovské veselí totiž zarazili sudí, kteří v prvním případě odpískali ofsajd později, než bylo zdrávo, a ve druhé situaci směřoval puk brankovou čáru, kde ho však zalehl Iláš. Jestli kotouč za čáru skutečně došel, tak ví nejspíš jen on sám.

Ve druhé fázi strhli vedení na svou stranu hostující Zubři zásluhou Faltýnka, který se z mezikruží trefil přesně k pravé tyčce domácí branky, a využil tak další přerovskou přesilovku. Za sedmadvacet vteřin ale bylo srovnáno. Po krásném pasu Tichého si efektním blafákem pohrál s Tihlářem domácí kapitán Pavelek, a zavelel k dalšímu opavskému náporu. Ve 28. minutě měl Slezan možnost přečíslení, příhru Mlýnka ale hokejkou nadzvedl jeden z hostujících obránců a šanci Opavy tak zpacifikoval. Nebýt přesilovek, Přerov by se dnes asi gólově neprosadil. O několik chvil poté se totiž hosté začali opět radovat, když Ditrichova střela prošla domácímu brankáři mezi betony. Slezan však nechtěl dát svou kůži lacino, a ve 38. minutě se po odrazu od brankové konstrukce po bombě Tichého trefil s přispěním tyčky mladý Mlýnek a vyrovnal tak na 3:3. Minutu před koncem druhé tercie se ještě ve veliké šanci objevil zcela volný Sršeň, po jeho sólovém úniku mu ale radost z branky překazil zákrokem jako z jiné planety opavský Iláš.

Třetí dvacetiminutovku ovládali hráči Slezanu. Ti si vytvořili velký tlak a jako bonus obdrželi dvě přesilové hry. Ani jednu však nevyužili a ke slovu se tak přihlásili také Zubři. Aktivitou hýřil zejména technický Kotásek, jenž několikrát způsobil opavským zadákům velké vrásky na čele, hlavně pak v 55. minutě, kdy po jeho teči kotouč jen těsně minul domácí svatyni. Opava nevyužitou šanci hostů tvrdě potrestala. Ještě v téže minutě napadali hokejisté ze Slezska důrazně soupeřovu rozehrávku a vyplatilo se jim to. Puk získal Grofek, a dobře umístěnou střelou do horního růžku nedal Tihlářovi šanci.

Na ledě se pak rozhořel boj a každý metr prostoru, a hosté hnáni svými fanoušky začali Slezan tlačit. Obrana však nenatropila žádnou větší chybu, a když už bylo nejhůř opavský stratég Suchánek sáhl po oddechovém čase. Hosté pak chtěli využít power – play, ale kvalitní opavský forčeking jim to dovolil až několik vteřin před závěrečným hvizdem. Domácí se tak dokázali ubránit a na své konto si tak po výhře 4:3 připisují další tři body do ligové tabulky. Opavské příznivce navíc může těšit fakt, že se jedná o čtvrté vítězství v řadě, a o skvělé fazoně Slezanu tak nemůže být pochyb.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava):

Dnes jsme se museli obejít bez Honzy Schreiera, který nám narychlo vypadl ze sestavy a tudíž jsme museli hrát pouze s pěti obránci, což bylo velice náročné a měl jsem z toho trochu obavy. Zápas jsme ale zvládli dobře, kluci v obraně neudělali žádnou vážnější hrubku. Hráli jsme dobře hned od začátku, nicméně jsme museli hrát poněkud defenzivněji, jelikož Přerov má ve svém kádru spoustu zkušených a velmi kvalitních útočníků.

Lubomír Oslizlo (HC Zubr Přerov):

Dnes jsme měli velké problémy hlavně v první půlce třetiny. Od té druhé jsme pak hru srovnali a dostali jsme se do vedení. Soupeř však vyrovnal, a díky naší chybě při poslední brance jsme lehce inkasovali. Na tuto branku jsme však již nestačili zareagovat.