Z Šumperku se Slezan vrací s nepořízenou, padl rozdílem čtyř branek

• středa 14. prosince 2016
  • Soňa Molatová, Jaroslav Svoboda | FOTO: Věra Václavková

Opavě to na ledě soupeře ani tentokrát nevyšlo. Ve středečním duelu se Šumperkem padl rozdílem čtyř gólů. Slezan dvakrát inkasoval v první třetině, snížit se mu povedlo až ve 37. minutě díky šikovnosti Petra Chalupy, který zakončil do horní části šumperské kasy. Pak ale Draci navýšili svůj náskok o další dva góly. O poslední snížení skóre se pak postaral kapitán Pavel Selingr, přesto v konečném výsledku vyhráli Draci 6:2.

26. kolo, středa 14. 12. 2016

Draci Šumperk

6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. Králík (Fischer, Drtil), 11. Vachutka (Matějka), 39. Matějka (Vymazal), 41. Vachutka (Vymazal), 54. Ostřanský (Novosad, Sedláček), 60. Ostřanský (Řezáč, Novosad) - 37. Chalupa (Hartmann, Holík), 48. Selingr (Wolf). Rozhodčí: Obadal - Blaha, Bubela. Vyloučení: 3:4, navíc Sedlák (SUM) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 6:2.

Zavadil – Fišera, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Janota, Drtil, Navrátil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer – L. Svoboda, Hroch, Langr

Šafránek – Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Tuma – Wolf, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, L. Černý, Hartmann, Štindl, Fedor

Šumperští hokejisté nastoupili do utkání proti Opavě s brankářem Petrem Zavadilem a s motivací natáhnout sérii s bodovým ziskem na plných osm zápasů.

V úvodu zápasu se diváci dočkali spíše urputného hokeje z obou stran, aktivnější přesto byli domácí, kteří také velice brzy otevřeli skóre zápasu. To když hosté v druhé minutě špatně střídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odjel odsedět a odpykat Bohumil Herman a Draci v početní výhodě uspěli. Od Radka Fischera dostal kotouč do své moci Lukáš Králík, jehož střela skončila za zády Dušana Šafránka.

I nadále pak byl Šumperk lepším týmem a v jedenácté minutě předvedli krásnou akci Jan Matějka a Daniel Vachutka, druhý jmenovaný pak zvýšil vedení šumperského celku. To bylo na dlouhou dobu vše, aspoň co se gólových příspěvků jednoho či druhého týmu týče.

I tak se bylo na co koukat. Například Matějka s Vachutkou neuspěli v další zajímavé akci, když neskórovali z brejku, domácí pak zachránila tyčka. Závěr úvodní třetiny pak dohrávali Draci v oslabení, které však ubránili.

Ve druhé třetině se do velké šance dostal Vymazal, ale ve 27. minutě neuspěl v brejkové situaci. O deset minut později byl Vymazal u další velké šance, ale Sedlákova teč skončila mimo branku. Z následného protiútoku se již dočkali hosté. V dobré pozici se trefil Petr Chalupa, který tak dostal svůj tým na kontaktní gól.

Šumperk ale ještě do sirény znovu odskočil na dvě branky. Parádní spolupráci dvojice Jan Matějka a Michal Vymazal zakončil kapitán Draků gólem do prázdné branky.

O chvíli později ještě zamířil na trestnou lavici za další trest pro příliš mnoho hráčů na ledě Ondřej Hartmann. A v úvodu poslední třetiny se Šumperk prosadil počtvrté. Výbornou akci sehráli Vymazal a Daniel Vachutka, který svou druhou trefou v zápase nasměroval Draky k cestě za vítězstvím.

Hosté se těžko dostávali do příležitostí, v jedné z nich však uspěl Pavel Selingr, který se dokonce prosadil v oslabení. Po zaváhání obrany prokázal útočník Opavy velkou dávku zkušeností, vymáchal Zavadila a snížil.

Více už toho Opava nestihla, Draci v závěru díky dvěma trefám Milana Ostřanského pečetili vítězství až na skóre 6:2. Šumperk tak porazil Opavu poosmé v řadě, stejně tak osmkrát v řadě dokázal bodovat a upevnil si třetí místo v tabulce.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Utekl nám hned začátek zápasu, kdy jsme v oslabení dostali první gól. Z brejku jsme následně inkasovali druhou branku, což byl jeden z momentů, který rozhodl. Dali jsme se dohromady a první třetinu jakžtakž slušně dohráli. Ve druhé části jsme snížili na 1:2, ale hned nato jsme dostali třetí gól. Domácí se tím uklidnili a potvrdili, že mají sílu v útoku. Těžko se tomu čelilo. Výsledek 2:6 zní děsivě, ale na ledě to tak nevypadalo.“