Zápas mezi Opavou a Břeclaví rozhodla jedna branka, tři body si odvážejí Lvi

• sobota 08. listopadu 2014

Vstup do utkání měli lepší hokejisté opavského Slezanu, kteří si v první třetině dokázali vytvořit více šanci, žádnou z nich ale nedokázali přetavit v gól. Druhá perioda se nesla v duchu častého vylučování, ani jeden z celků ale svou početní výhodu nevyužil. Rozuzlení celého utkání přinesla 59. minuta. Ve velké skrumáži před brankářem Šafránkem se podařilo kus černé gumy protlačit za brankovou čáru Medřickému. Opavané už na tento gól nedokázali zareagovat a tři body tak získali Břeclavané.

15. kolo, sobota 8. 11. 2014

0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

HC Břeclav

Branky a nahrávky: 59. Medřický (Kubáč). Rozhodčí: Obadal - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1.

Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler, Vrabel – Baďura, Měch, Vítek – L. Černý, Polok, Herman – Svoboda, Chalupa, Wolf

Šurý – Směřička, Miklík, Beneš, Sedlák, Novák, Dittrich, Höss, Fejt – Zháňal, Kučera, Tobola, Červenka, Nováček, Medřický, Buhaj, Průdek, Kubáč, Čápek, Papp

Úvodní perioda vyšla lépe domácím hráčům, kteří si vypracovali více zajímavých příležitostí. Do první velké šance se dostal opavský Černý, jenž nebezpečně tečoval Moslerovu střelu od modré čáry, kotouč ovšem pouze těsně minul horní tyč břeclavské svatyně. V desáté minutě se svého strážce pěkně zbavil Wolf a vypálil, Šurý jeho jedovatý pokus s přehledem lapil. Lvi vyprodukovali taky jednu velkou příležitost, Medřický v přesilové hře nepříjemně změnil směr střely, kus černé gumy naštěstí skončil na pravém betonu Šafránka. V čase 18:35 se kotouče zmocnil Měch a pelášil s ním na Šurého, kapitán Slezanu ovšem zvolil zpětnou přihrávku v domnění, že je za ním spoluhráč, jenže puku se zmocnili Jihomoravané a bylo po šanci.

Druhá třetina se nesla v duchu častějšího vylučování. Slezané předvedli krásnou kombinaci na jeden dotek, na jejimž konci byl Měch, tomu ale střela nesedla a Šurý tak mohl být v klidu. O minutu později se před Šafránka drze prodral Kubáč, gólman domácího celku však převedl kvalitní zákrok betonem. Oba týmy si vyzkoušely dvojnásobnou přesilovou hru, ani jeden z celků ale tuto výhodu nedokázal přetavit ve vedoucí branku. Snad největší příležitost utkání si ve vlastním oslabení vytvořila Opava, Měch krásně objel Šurého a snažil se zasunout kotouč do odkryté brány, bohužel se mu to nepovedlo. A jelikož v následujích minutách druhé části branka nepadla, odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

I třetí tercie začala pěkně z ostra. Kubáč prokázal v útočném pásmu velkou šikovnost a vypálil i přes bránícího Moslera, střela jen těsně minula pravou tyč Šafránkovy branky. Výborný výkon předvedl gólman Šurý, což dokazuje i jeho zákrok ze 49. minuty, kdy vytáhl ze svého repertoáru parádní semafor, jimž lapil Galvasův projektil. Chvíli poté chyboval na útočné modré Tichý a jeden z hostí ujížděl sám na Šafránka, ten puk za svá záda nepustil.

Rozuzlení přinesla 59.minuta. Ve velkém zmatku před domácí klecí se povedlo Medřickému dotlačit puk za brankovou čáru a bylo rozhodnotu, neboť v následujícím průběhu se už svěřencům trenéra Karla Suchánka nepovedlo srovnat stav utkání.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava): „Je nepříjemné prohrát doma, navíc výsledkem 0:1. Vytvořili jsme si dost brankových příležitostí, bohužel jsme je ale nedokázali využít. Zásadní bylo to, že jsme nedokázali zužitkovat přesilovku pět na tři, ve které jsme měli tlak a dost střel, chybělo nám ovšem štěstí. Břeclav hodně podržel brankář Šurý, který tady vždy podává výborné výkony, což se potvrdilo i dnes.