Cíl jsme splnili. V play-off nám nepřálo štěstí, říká Hulva po vyřazení

Rozhovor5.3.2017 | Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Letošní ročník je pro opavský Slezan minulostí. V základní části obsadilo mužstvu pátou příčku a jeho mise skončila ve čtvrtfinále, kde Opavu po pěti zápasech vyřadil Hodonín. Jak hodnotil play-off a potažmo celou sezonu v kostce trenér slezského celku Pavel Hulva?

Trenére, Opava v play-off končí. Co rozhodlo pátý zápas?

Bez gólu se nedá vyhrát. Tedy lze hrát na 0:0, ale to tady prostě nejde. V první třetině jsme udělali chybu, kterou domácí potrestali. Přečíslili nás, což umí parádně a získali psychologickou výhodu. Myslím si, že jsme nebyli až tak špatným mužstvem. Odehráli jsme dobrý zápas, výsledek 4:0 je krutý. Na druhou stranu jsme otevřeli hru, takže branky na 3:0 a 4:0 přišly víceméně logicky.

Kde byl hlavní rozdíl mezi oběma soupeři?

Hodonín byl lepší v předbrankovém prostoru, což rozhodlo. Má hráče, kteří si tam umí nacházet puky a dorážet je. Navíc mají střelce Jurču a gólmana, který jim to vychytal. Mohu jim akorát pogratulovat.

Tentokrát skvěle zachytal brankář Jakub Urbisch, ale pro změnu se neprosadili útočníci...

Zápasy se nám nesešly tak, aby to vždy vyšlo všem. Kdyby se nám sešlo, že střelci dají góly a gólman zachytá, mohli jsme mít o jeden, dva zápasy víc. Tentokrát brankář chytal parádně, ale střelci měli smůlu. Bylo to tam třikrát na brankové čáře, lítalo to kolem tyček. Holt nám asi nebylo dáno. Ve všech zápasech jsme měli situace, kdy jsme jeli sami dva na jednoho a góly jsme nedávali. Bohužel.

Opavským gólmanům play-off nevyšlo, přitom v závěru základní části chytali výborně. Čím to je?

Play-off je jiná soutěž, než základní část. Jestliže nastoupí mladý gólman po Vánocích, kdy máme nahrány body, nebyl na něj až takový tlak. Ať už jde o Míšu (Waneckiho), nebo Kubu (Urbische). Play-off je jiné. Chce to, aby chytali takové zápasy a věřím, že budou mít kde tato utkání chytat. Nevíme, co bude dál. Každý je trochu jiný, ale oba jsou pracovití a já jim přeji, aby šanci dostali. Nejlépe v Opavě, příští rok budou v play-off o to lepší.

Není pro mladé hráče zahanbující, že některé z nich v podstatě strčil do kapsy veterán Zdeněk Pavelek, který je zhruba o dvacet let starší?

Myslím si, že to není zahanbující. Každý v mužstvu má svou kvalitu a to, že je hráč mladý, není zásluha. Zdeněk Pavelek hrál celý život parádní hokej. Hrál extraligu, byl v reprezentaci. Oplývá zkušenostmi. Přestože má tolik roků, skvěle čte hru. Mladým má co dát. Nemyslím si, že odehrál jen dobré play-off, ale celou sezonu. Dva roky zpátky hrál beka, což se mi zdálo nepochopitelné.

Možná dostal novou chuť do hokeje...

Před sezonou jsme si pokecali. Řekli jsme si, co od sebe chceme čekat. Víceméně to klaplo a já jsem s ním maximálně spokojený.

V průběhu sezony do Opavy přišli Kilnar se Sysalou. Splnili očekávání?

Museli jsme to řešit, protože nám Péťa Grygar odjel na měsíční pracovní stáž do Finska. Navíc se nám zranil Petr Chalupa. Museli jsme reagovat, protože jsme věděli, že play-off na tři lajny nemůžeme uhrát. Co si budeme vykládat, naši klíčoví útočníci nějaké roky mají, takže mladí hráči museli přijít a doplnit tým. Myslím si, že zapadli dobře. Nebyl s nimi problém na ledě ani v kabině. Každý je trochu jiný hráč, ale mužstvu dali, co měli.

Sehrálo v sérii roli i to, že Hodonín má klíčové hráče výrazně mladší než Opava?

Oni hráli celou sezonu na čtyři lajny. My hráli až do Vánoc víceméně na tři. Právě proto přišly posily. Mí kluci toho měli opravdu dost. Jsou hráči, kteří byli na ledě pořád. V přesilovkách i oslabení. Ať chceme, nebo ne, starší tělo pomaleji regeneruje a možná v tom byla trochu miska vah, ale myslím si, že všichni hráli dobře.

Čtvrtfinále se hrálo nově na čtyři vítězná utkání. Není to v amatérské soutěži zbytečně mnoho?

Těžko říct. Pro kluky je to těžké, protože pracují a jezdí přes všední dny ven. Mně jako trenérovi se to líbí. Furt je o co hrát. I když jsme prohrávali 1:3, pořád jsme žili. Nezdá se mi, že by to bylo zbytečné,

Jak hodnotíte sezonu jako celek?

Měli jsme cíl hrát do poloviny tabulky, což jsme splnili. Šlo to těžko, protože mužstva jak Nový Jičín nebo Valmez měly stabilizované kádry. My jsme museli vzít nové hráče a některé dát naopak pryč. Mužstvo si sedalo. Po Vánocích to nastartovalo tak, že jsme udělali sérii. V některých zápasech jsme měli trochu štěstí, a možná že právě proto nám teď v play-off nepřálo.


Aktuálně na webu