• úterý 15. listopadu 2011
  • Filip Lefenda

David Iláš odjel z Opavy jako vítěz, se svými výkony ale úplně spokojen není

Lvím podílem se zasloužil o tříbodový zisk Karviné na ledě Slezanu. Domácí fanoušci mu to však za zlé neměli. Jak by také mohli? Vždyť to byl právě David Iláš, kdo hájil v minulých sezónách opavskou bránu a nejednou tak držel svůj tým nad vodou. Fanoušci mu za jeho výkony v rudém dresu poděkovali choreografií a dárkovým balíčkem. Přečtěte si, jak hodnotí bývalá opora Slezanu sobotní duel i své karvinské angažmá.

Davide, jak hodnotíš vaše dnešní týmové vystoupení na ledě Opavy?

Myslím si, že to bylo hodně o bojovnosti. K těm třem bodům jsme došli hodně bojovným výkonem.

Kdyby si měl srovnat to domácí utkání, ve kterém jste od Opavy inkasovali deset branek s tím dnešním, v čem to podle tebe bylo jiné?

Domácí zápasy jsou naše slabina, stále nám příliš nejdou. Opava u nás tehdy navíc vytěžila z minima maximum. Dali gól téměř ze všeho, i z toho, co nešlo na bránu. Ten zápas byl pro náš hodně špatný.

Jak jste jakožto Karviná spokojeni s dosavadním umístěním a výsledky?

Určitě to není z naší strany to, co se od náš očekávalo. Postupně se však výkony zvedají k lepšímu a určitě půjdeme ještě nahoru.

Co zájem o karvinský hokej? V porovnání s Orlovou jsou ty návštěvy poměrně bídné...

Těžko říci proč. Asi je to tím, že zkrátka ty naše domácí výsledky ještě nejsou na takové úrovni, aby ti lidé chodili.

Jak se ve dresu Karviné letos vůbec cítíš? Jsi spokojen se svými výsledky?

Myslím si, že letos zatím ještě nepodávám takové výkony, jaké tady ode mě očekávají. Doufám, že se to hlavně na play-off zlepší.

Bral si dnešní utkání nějak specificky? Hecoval ses nějak s bývalými spoluhráči?

Hecování ani tak ne, spíše jsem se soustředil na to, abych zde předvedl lepší výkon, než jsem předvedl tehdy proti Opavě na našem ledě. Chtěl jsem klukům pomoci k bodům, které jsem jim ztratil doma.

Koukám, že si změnil masku. Co tě k tomu přimělo, že si svou starou „vítkovickou“ modrou vyměnil za tuto bílou?

Tu modrou už jsem přeci jen měl delší dobu. V Karviné jsem dostal novou výstroj i s maskou, proto jsem si nechal tuhle novou bílou.

A tvé další hokejové plány?

V Karviné jsem na rok a co bude dál, to ještě nevím. Není vyloučeno, že se třeba vrátím do Opavy. Ale to nezáleží jen na mě. Uvidíme.