• středa 20. srpna 2003
  • Michal Berg

Diváci si osmičku nezaslouží

O p a v a - Nepříliš spokojen byl po zápase s Třincem manažer opavského týmu Oldřich Brada: "Opavský divák si nezaslouží, aby jeho tým dostal na domácím ledě osm branek. Myslím si, že takový rozdíl mezi oběma celky nebyl. V Třinci jsme prohráli 2:7, očekával jsem, že se kluci o vítězství více poperou." Slabý výkon především v obraně nepomohl také brankáři Radku Masnému, který za Opavu nastoupil na zkoužku ze Vsetína. Třinečtí útočníci se před ním dostávali do šancí s nebývalou lehkostí.

"Roman Šlupina dostal za potyčku s Josefem Štraubem po skončení minulého zápaszu se Vsetínem disciplinární trest na jeden zápas a proto jsme potřebovali náhradu. Rozhodli jsme se vyzkoušet Radka Masného, kterého znám ze Šumperka a vím, že to není špatný gólman. navíc je tady v Opavě doma," vysvětloval situaci na brankářském postu Oldřich Brada. "Kluci mu však dneska vůbec nepomohli a doslova ho v tom vykoupali. Dva nebo tři jisté góly však dokázal zachránit," dodal.

Se Vsetínem se pojí také absence útočníka Pavla Selingra, který zaujal trenéry Valachů ve vzájemném duelu natolik, že se jej rozhodli vyzkoušet v extraligovém kádru. Pavel Selingr nastoupil za Vsetín na turnaji v Trenčíně a vstřelil dvě branky, o jeho případném působení ve žlutozeleném dresu by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech. "Pokud o něj bude mít Vsetín zájem, tak jej Vítkovice asi uvolní, pokud ne, tak by se měl vrátit do Opavy," upřesnil Oldřich Brada. "Byla by to pro nás jistě velká posila, což předvedl už v zápase se Vsetínem."

Ve třetí obraně se v zápase s Třincem objevil zkušený třiatřicetiletý bek Petr Mainer. Tento odchovanec plzeňského hokeje, který působil také v dresu Českých Budějovic, Třince, Karlových Varů a Přerova působil v posledních letech v zahraničí (Polsko, nižší soutěže v Německu) přišel do Opavy na zkoušku ze švédského druholigového týmu Kristianstads IK. "Chtěli jsme ještě získat nějakého zkušeného obránce, protože naše obrana je dost mladá, ale pokud by měl mít pouze výkonnost na úrovni našich mladých beků, necháme raději hrát mladé hráče. Uvidíme za pár dní, trenéři jej určitě ještě vyzkouší," upřesnil Brada situaci hráče, který si v minulosti zahrál čtyři zápasy i za český národní tým.