• pátek 15. listopadu 2013

Do Opavy dorazí smečka břeclavských Lvů, dojde k odplatě?

Hokejisté Slezanu se v devatenáctém kole 2. hokejové ligy utkají s Břeclaví. Břeclav se momentálně nenachází zrovna v optimálním rozpoložení, když posledních šest zápasů za sebou prohrála. Slezan se jistě bude snažit před domácím publikem zvítězit a napravit tak prohru z Prostějova. Podaří se Opavě prodloužit břeclavskou sérii proher? Utkání začíná v sobotu v 17 hodin.

Opavští hokejisté se v minulém kole utkali s lídrem tabulky, Prostějovem. Slezan zásluhou Kociána a Chalupy vedl po první třetině 2:0. Ve druhé periodě se Jestřábům podařilo snížit na rozdíl jediné branky a ve třetí dvacetiminutovce dvěma góly otočili vývoj utkání.

Břeclav se aktuálně nachází na deváté pozici se ziskem 18 bodů. Lvům se z posledních šesti zápasů podařilo získat pouze tři body a je tedy jasné, že svou sérii nezdarů budou chtít co nejdříve ukončit. V posledním kole hostila Břeclav celek Frýdku-Místku. O osudu duelu rozhodla druhá třetina, ve které Jihomoravané třikrát inkasovali. Jako správní lvi se však nevzdali a snažili se s výsledkem něco udělat. Na branky Piskoře a Kučery však už nikdo nenavázal a tři body za výhru 4:3 si tedy odvezli hosté z Frýdku-Místku.

Nejproduktivnějším hráčem Břeclavi je syn bývalého hráče a trenéra Opavy Michala Piskoře Dominik Piskoř, který v osmnácti zápasech nasbíral 17 bodů (11+6), dále následuje obránce Marek Dora (2+9), útočník Ondřej Bartoš (1+9) a další bek Ondřej Nedvěd (2+8). Post brankářské jedničky patří Michalu Šurému, který nastoupil do třinácti duelů. Záda mu kryje Daniel Zelenka. Trenérem Břeclavi je pan Michal Konečný.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Vrabel, Tichý, Pavelek, Mosler, Kysela – L. Černý, Měch, I. Kocián – Vítek, Polok, Svoboda – Vlašánek, Baďura, Wolf – Chalupa, Herman.

HC LVI Břeclav: Šurý – Šidák, Dora, Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Nekoranec – Piskoř, Bolfík , Kučera – Bartoš, Haman, Zháňal – Popolanský, Blaha, Medřický – Průdek, Záborský

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Z utkání bude k dispozici textový on-line přenos.