• pondělí 22. listopadu 2004
  • Adam Vandrovec

Dorostenci vzdorovali obhájcům titulu

HC Slavia Praha - HC Slezan Opava 5:3. Mladí hokejisté Slezanu bojovali statečně na Slavii, kde hrají obhájci titulu ověnčení dvanácti reprezentanty. Ještě deset minut před koncem sahal Slezan po bodu, nakonec však domácí výhru uhájili. Branky Slezanů vstřelili Grofek, Herman a Čermák.

Utkání začalo v poklidném tempu a brzy padl i gól. Minutu a půl po úvodním buly zůstala na ledě první obraná dvojice, a ta nedokázala zastavit Grofka, který se z pravého kruhu trefil po zemi přesně mezi betony Brože. V přesilovce zamířil Škaloud přesně do šibenice, ale Zatloukal skvěle zakročil lapačkou. Po inkasované brance se domácí ujali režie hry. V koncovce jim však chyběla přesnost a potřebný důraz. Debohlav vypálil od modré a po zmatku před bránou doputoval puk za čáru. Za střelce branky byl označen Hafenrichter. Do konce třetiny se hrál vyrovnaný hokej.

Slavia začala druhou část aktivněji a stejně jako v první, i v té druhé padla brzy branka. Jiránek se dostal před Zatloukala, ten jeho první střelu ještě vyrazil, ale na následné přehození už nestačil. Zpříjemnit debut v dorostu si mohl Petráň, ale po Škaloudově přihrávce od hrazení přestřelil. Trenér Vladimír Růžička st. vybízel své svěřence k důraznějšímu dohrávání soubojů. David Jiránek si vybruslil zpoza brány, šikovně si položil Zatloukala a v klidu poslal puk po břevno. Při přesilovce dostal hodně prostoru před brankařem Růžička ml. Ale střelu umístil pouze doprostřed brány, kde stál Zatloukal. Na druhé straně v přesilové hře hostů ujel po levém mantinelu Herman a tradičním blafákem do bekendu překonal Brože. Domácí rychle odpověděli. Sklenář se projel po brankové čáře až před bránu a parádně zvedl puk po víko. Deset vteřin před koncem třetiny nahodil Jurdič puk od hrazení před bránu, kde se od Čermáka odrazil za Brože.

Domácí do třetí třetiny nastoupili v pozměněných sestavách. Brož skvěle betonem zabránil gólu po akci Hermana s Grofkem. Slavia dostala k dispozici přesilovou hru 5 na 3, ale příliš se jí nevydařila. Po jejím skončení spálil domácí několik dalších šancí. Hlavním problémem bylo, že v rozhodující chvíli netrefovali domácí borci puk. Kurt Kauschitz zachytil přihrávku soupeře na vlastní modré a samostatný nájezd zakončil tvrdou střelou mezi Zatloukalovy betony. Stejný hráč se, v další šanci, prokličkoval před soupeřovu bránu, ale tentokráte nezamířil přesně. Růžička ml. vybídl zpoza brány ke střele Drbohlava, ten však pouze rozezněl konstrukci branky. Minutu před koncem se strhla u brány hostů hromadná strkanice, ve které si nejdůrazněji počínal František Moščic.

HC Slavia Praha - HC Slezan Opava 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)

Branky: 15. Hafenrichter (Drbohlav, Růžička), 23. Jiránek (Malárik), 30. Jiránek, 36. Sklenář (Hafenrichter, Moščic), 50. Kauschitz - 2. Grofek (Vlašánek, Herman), 35. Herman (Grofek, Tichý), 40. Čermák (Jurdič)