• úterý 13. března 2012
  • Filip Lefenda

Jakub Vítek patřil při své premiérové sezóně ke klíčovým osobnostem týmu

Mladý opavský útočník Jakub Vítek patřil společně s Tomášem Grofkem k nejlepším střelcům Slezanu v play-off. Vítek nastřádal v pěti utkáních tři góly, blýskl se především ve druhém zápase série, kdy dal hned dvě branky a prakticky sám tak rozhodl o srovnání série na tehdy nerozhodných 1:1. Není tak divu že hráč, který na ledě vyniká rovněž svou bojovností, byl po vyřazení Opavy z play-off velice zklamán.

„Je to zklamání a veliká škoda,“ smutnil nad faktem, že pro Opavany skončila sezóna Jakub Vítek. „Myslím si, že jsme byli Přerovu nejen vyrovnaným soupeřem, ale v určitých okamžicích jsme byli i lepším týmem. Bohužel, měli více štěstí, udělali méně chyb a proto vyhráli.“

Asi všichni přítomní opavští fanoušci mají ještě v hlavách vzpomínky na pátý rozhodující duel. Slezan si ve druhé dvacetiminutovce vytvořil tři tutové šance, ani jednu však neproměnil. „Nechci nikoho shazovat, ale byl to určitě klíčový moment. Kdybychom z těch tří šanci proměnili alespoň jednu, bylo by to o něčem jiném. Ještě jsme pak měli šance ve více jak minutové přesilovce pěti proti třem, tam se to také mohlo ještě zlomit, ale gól čtyřicet pět sekund před koncem je už hodně pozdě proti takovému soupeři,“ ví moc dobře dvacetiletý útočník s devětadvacítkou na zádech.

Svou roli hraje v takto důležitém duelu samozřejmě i nervozita. „Jsou to nervy. Víte, že musíte vyhrát, jelikož je to rozhodující zápas a pokud ho nezvládnete, skončí vám sezóna, jako se to stalo nám. I přestože patřím mezi ty mladší, musím však poděkovat týmu. Nic jsme nevypustili, ukázali jsme, že hokej hrát umíme a musíme se s tím poprat. Příští sezónu to zase může být o něco lepší,“ doufá Vítek.

Jakub Vítek se stal ve svém prvním play-off za mužský tým nejproduktivnějším hráčem opavského mančaftu. Radost mu však kazí to, že Slezan nepostoupil do semifinále. „Hokej je kolektivní hra, spokojen bych byl, kdybychom postoupili. Nemůžeme se dívat, kdo gól dal a kdo ho nedal,“ říká skromně Vítek a dodává: „Jsme jeden mančaft a jako jeden mančaft jsme prohráli, takže žádná spokojenost zde být nemůže. Na druhou stranu jsem samozřejmě rád, že jsem dostal tolik prostoru na ledě a že jsem ho využil. Snažím se o to, abych své výkony posouval výše.“

O souboji Opavy s Přerovem se hodně psalo jako o bitvě dravého mládí proti zkušenostem. „Jsou to hráči, kteří hrají hlavou. Nebruslí tolik a hrají velice dobře pozičně. Mají ve svém středu zkušené borce, jako je třeba Brančík. Mají své dirigenty hry.“

A jak hodnotí Jakub Vítek svůj premiérový ročník v kabině mužského týmu? „V tomhle jsem určitě spokojený. Odehrál jsem si svoje. Dostal jsem šanci a využil jsem ji na sto procent. Chyběla tomu bohužel jen ta třešnička na dortu, že jsme nepostoupili do semifinále,“ uzavírá krátké povídání dvacetiletý útočník.