Jan Kašík na svou opavskou anabázi vzpomíná rád

Ohlasy k zápasu15.11.2003 | Tomáš Kubánek
O p a v a - Od prvního buly poutaly zrak diváků jak jeho efektní výkony, tak povědomá přilba - skořápka. Přestože nastoupil v brněnském dresu, vyvolával u hrstky diváků vzpomínky na výkony a výsledky Slezanu z doby nedávno minulé, které ještě snesly přísnější měřítko. Jan Kašík strávil v opavských barvách tři velmi povedené sezóny; možná proto jej nečekal příval pískotu a nadávek, kterých se bývalým opavským hráčům při návratu na svůj kdysi domácí led, bohužel dostává velmi často. Své premiérové vystoupení v dresu Komety okořenil gólovou asistencí.
"Dneska jsme měli určitě zaslouženě vyhrát, protože Opava hrála špatně. Naproti tomu jsme my měli vyložené gólovky. Kdyby Slezan v brance nepodržel výtečný Roman Šlupina, tak dostanou pět branek a jednoznačně bychom vyhráli," pokrčil smutně rameny Jan Kašík směrem k výsledku utkání.

Se svým výkonem mohl být určitě spokojen, protože většina jeho nájezdů na opavskou branku zaváněla nebezpečím. Navíc přidal i asistenci k jedinému přesnému zásahu Komety a v prodloužení byl v trojici útočících hráčů, která se valila na jediného obránce. Ve skórování jim však zabránila bravurní Šlupinova lapačka. "Posuzování svého výkonu nechám na trenérech. Když se vrátíme k obrovské šanci Kučírka... možná to mohl ještě vrátit a já bych pak střílel do prázdné brány. Ale asi to vyřešil, jak nejlíp mohl," popsal nevyužitou brněnskou šanci, která se zrodila v nastaveném čase.

Začátek letošního ročníku začal Kašík v Kadani, kde však nedostával tolik prostoru, jak by si asi zasloužil. Jako nejdůležitější důvod změny ale uvedl rodinné záležitosti. "Bydlím v Havířově, takže dálka, kterou jsem musel dojíždět byla opravdu značná. Proto jsem požádal o změnu působiště směrem více na Moravu. Mohl jsem dokonce přestoupit do Opavy, ale vedení se nedohodlo, což je mi hodně líto." Zájem poté projevilo Brno, kde odehraje zbytek sezóny.

Na roky strávené v Opavě rád vzpomíná, proto jej mrzí současné výkony Slezanu. "Není to už ta Opava, za kterou dřív hrával. Nevím, jestli jsou tady nějaké problémy, to je vedlejší, ale hlavně nehrajou dobře. Proto se ani nedivím, že jsou na předposledním místě."

Možnost, že by jej opavští diváci zase někdy spatřili v barvách Slezanu, dvaatřicetiletý útočník nevylučuje: "To záleží na vedení."


Aktuálně na webu