• pondělí 22. února 2010
  • Daniel Bartonec

Opavské hokejistky porazily Šternberk o sedm branek

Opavské hráčky v boji o titul mistra Moravy neponechaly nic náhodě a po zásluze porazily v zápase hraném v Horním Benešově Šterberk v poměru 10:3. Lví podíl na kanonádě hokejistek Slezanu měla opět ostrostřelkyně Spratkeková, která se v tomto klání prosadila celkem pětkrát. V polovině třetí třetiny si premiéru v opavském dresu odbyla teprve třináctiletá gólmanka Elblová, která vystřídala svou kolegyni Sládečkovou. Inkasovala sice jednu branku, ale i tak si Slezan zcela po zásluze došel pro další výhru.

HC Slezan Opava - TJ Šternberk 10:3 (3:1, 5:1, 2:1) – hráno v Horním Benešově Góly: 1. Sprateková (Kubánková), 7. Sprateková, 15. Kantorová (Dittrichová, Fišarová), 22. Krpcová (Dittrichová), 30. Lukačková (Mičková), 31. Mičková (Hymlárová), 31. Součková, 32. Sprateková (Kubánková), 46. Sprateková (Kubánková, Kantorová), 50. Sprateková (Kubánková, Dittrichová) - 3. Bílková (Havelková), 27. Bílková (Nováková Andrea), 59. Havelková (Pončíková). Vyloučení: 3:4 Střely na branku: 54:23.

Ohlasy trenérů (S. Plánka, P. Kuzník - OPA): Šternberk k nám přijel v plné síle a uhrát přijatelný výslek. Po celé utkání jsme však měli hru pod kontrolou. Snahu Šternberka definitivně zlomila druhá třetina, ve které jsme se rozstříleli a předváděli svoji hru. Hráli jsme se všemi třemi formacemi a v půli poslední třetiny nastoupila do brány Andrea Elblová. Musíme totiž dávat prostor i novým hráčkám bez zkušeností na zapracování. Jinak nemůžeme opomenout pochvalu za předvedený výkon.