Příprava probíhá velmi dobře, libuje si Pavelek. Nový systém vnímá pozitivně

A team HC Slezan28.6.2018 | Redakce
Dlouhé roky za Opavu s chutí válel, tak jako na úvodním snímku. V průběhu uplynulé sezony společně s Daliborem Římským převzali hokejisty Slezanu a na střídačce áčka bývalý vynikající útočník Zdeněk Pavelek zůstává coby asistent nového trenéra Martina Janečka.

„Jsem rád, že mohu pokračovat u A-mužstva. Oproti mládeži je to přece jen už vyspělý hokej. Kluci jsou šikovní,“ pochvaluje si Pavelek.

V minulém ročníku si zahrál v krajském přeboru za Horní Benešov, teď je s aktivním hraním definitivně konec. „Skončil jsem v podstatě hned loni, kdy jsem začal trénovat áčko. Hrát už nebudu, zkrátka na to není čas,“ potvrzuje asistent Martina Janečka.

Noví trenéři už hokejisty cepují v rámci letního tréninkového drilu. „Příprava probíhá velmi dobře. Na tréninky chodí hodně kluků, účast je hojná a myslím si, že kluky to baví. Martin Janeček sem přinesl něco nového. Kluci mají nasazení a zlepšují se,“ hlásí někdejší vynikající hokejista, který má za sebou takřka 600 utkání v extralize.

V čem je příprava pod vedením Martina Janečka jiná? „Tréninky jsou oproti dřívějšku kratší, ale intenzivnější. Přece jen hokej se neustále mění a Martin se o něj hodně zajímá. Má prameny a neustále se vzdělává. V tréninkovém procesu kombinuje zajímavé věci,“ popisuje Pavelek.

Po suché přípravě se hráči konečně vydají také na led. Brusle by měli poprvé nazout za necelý měsíc – konkrétně v pondělí 23. července. „Hlavně jde o to, abychom v kádru skloubili starší kluky s těmi mladými, aby to spolu ladilo a my si vychovávali hráče do budoucna. Chceme se rok od roku zlepšovat,“ předesílá pravá ruka Janečka.

Systém třetí nejvyšší soutěže opět doznal změn. Opavští narazí i na nové soupeře, kterými jsou Žďár nad Sázavou, Tábor, David Servis České Budějovice, Havlíčkův Brod, Písek nebo Pelhřimov.

„Změnu vnímám pozitivně. Ty daleké štreky budeme jezdit většinou v sobotu, což nebude až tak velký problém. Narazíme na nové soupeře, bude to příjemná změna. Říkávalo se, že východ druhé ligy je kvalitnější než západ. Uvidíme, jak to bude vypadat. Sám jsem na to zvědav,“ uzavírá Zdeněk Pavelek.


Aktuálně na webu