• úterý 08. prosince 2015
  • Lukáš Jasoněk

Slezan vyzve tabulkového lídra

Se záměrem zaskočit suverénního lídra vycestují hokejisté opavského Slezanu do Frýdku-Místku. Svěřenci trenérů Suchánka a Musiala jsou si dobře vědomi, že je nečeká snadná úloha a jakýkoliv bodový zisk Opavy by byl obrovským překvapením. Jak se s rolí výrazného outsidera opavští hokejisté popasují, můžete sledovat ve středu od 18 hodin v hale Polárka.

Frýdek-Místek je na tom nejlépe ve všech směrech. Nejen, že se třináctibodovým náskokem vede tabulku druhé ligy východní skupiny, ale se sto čtyřiceti vstřelenými brankami je také jejím nejproduktivnějším celkem, který disponuje neméně kvalitní obranou, jež ve čtyřiadvaceti odehraných zápasech inkasovala pouze jednačtyřicet gólů. Frýdecko-místecký klub, který od nového soutěžního ročníku působí jako farma extraligového Třince, zkrátka budí patřičný respekt.

Po osmi vítězných utkáních v řadě svěřenci Jiřího Juříka v minulém kole zaváhali, když překvapivě nezvládli přestřelku na ledě Moravských Budějovic. Domácí celek si už po necelých osmi minutách vypracoval dvougólový náskok, který však Frýdecko-místečtí ještě do přestávky dokázali dorovnat. Jenže také vstup do prostřední periody vyšel lépe novému účastníkovi východní skupiny, jenž si vzal dvoubrankové vedení zpět. Hostům se ovšem v úvodu třetí tercie znovu podařilo manko smazat, a závěr utkání tak sliboval drama. Napínavou koncovku nakonec zvládly lépe Vosy, které jednoznačnému lídru tabulky zasadily další dvě žihadla a zvítězily 6:4. Frýdku-Místku tak připravily teprve druhou porážku v základní hrací době.

Kanadské bodování celé soutěže vede s obrovským náskokem Vladimír Luka (22+20), nejproduktivnějším obráncem Juříkova výběru je pak Pavel Kowalczyk (4+15). V bráně dostává nejvíce prostoru Lukáš Daneček, jehož procentuální úspěšnost zákroků činí úctyhodných 93,8%.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Frýdek-Místek: Šimboch (od 40. Daneček) – Jeník, Foltýn, Kowalczyk, Samiec, Adámek, Kvapil, Polák, Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Schwarz, Cienciala, Chmielewski, Luka, Jaroš, Christov.

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Mosler – Herman, Rousek, Vítek, Polok, Hlista, Wolf, Selingr, Baďura, Svoboda, Chalupa

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Delegace rozhodčích

Vojtěch Fiala - Drahomír Vožda, Michal Zedník.

Další duely 25. kola:

HC Technika Brno – HK Nový Jičín