• úterý 12. června 2018
  • Redakce

Slezan zná soupeře pro přípravu, vrací se i Slezský pohár

Opavští hokejisté v přípravném období na nadcházející druholigovou sezonu sehrají dvanáct přípravných utkání. S kým se Slezan v létě potká na ledě?

Budou to vcelku tradiční soupeři jako Přerov, Nový Jičín, Kopřivnice, nebo Valašské Meziříčí. Kromě toho Opava narazí také na mladý výběr Vítkovic. V polovině srpna se ovšem bude v Opavě bojovat O Slezský pohár.

Kdysi tradiční letní turnaj bude Slezan pořádat po dlouhých 33 letech. Opavský tým se v rámci něj představí v duelech s Havlíčkovým Brodem, Liptovským Mikulášem a polskou Osvětimí.

„Zápasů je záměrně hodně. V předzávodním období si totiž chceme vyzkoušet řadu mladých a nových tváří. Ne všichni hráči tak budou hrát všechna přípravná utkání,“ vysvětluje opavský kouč Martin Janeček.

„V prvních dvou zápasech s Přerovem bychom chtěli nechat hrát zejména loňskou kostru týmu doplněnou o naše mladé hráče. V první části srpna pak chceme vytížit především mladé hráče a ty, kteří přijdou na zkoušku,“ odkrývá plány nový trenér Slezanu.

„Ve druhé části srpna bychom rádi měli sestavený tým, který se bude chystat na začátek sezony,“ dodává Janeček.

Harmonogram přípravných utkání

úterý 31. července: HC ZUBR Přerov – HC Slezan Opava, 18.00
pátek 3. srpna: HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov, 17.00
úterý 7. srpna: HC Slezan Opava – HC Nový Jičín, 18.00
čtvrtek 9. srpna: HC Nový Jičín – HC Slezan Opava, 18.00
úterý 14. srpna: HC Kopřivnice – HC Slezan Opava, 18.00
Slezský pohár (pátek 17. – 19. srpna): HC Slezan Opava – BK Havlíčkův Brod, HK32 Liptovský Mikuláš, Unie Osvětim (bude upřesněno)
čtvrtek 23. srpna: HC Slezan Opava – HC Vítkovice Ridera U 23, 18.00
úterý 28. srpna: HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Slezan Opava, 18.00
čtvrtek 30. srpna: HC Slezan Opava – HC Kopřivnice, 18.00
úterý 4. září: HC Slezan Opava – HC Bobři Valašské Meziříčí, 18.00

Poznámka: Začátky jednotlivých utkání se mohou změnit.