• středa 17. července 2013
  • Jan Šimek, Opavský a Hlučínský Deník

Suchá příprava skončila. Teď konečně přelézt přes čtvrtfinále, říká Petr Chalupa

Krev, pot a dřina. Atributy, o kterých se říká, že člověka čekají v cestě vzhůru, anebo také symboly suché letní přípravy hokejistů. Ti opavští už mají tréninkový dril na suchu za sebou a na konci července vyjedou na led. Za přípravou se ohlédl loňský nejproduktivnější hráč Slezanu a jeho nejlepší střelec Petr Chalupa.

„Příprava probíhala tradičně na zimáku, kde jsme byli buď na ploše, anebo v posilovně. Hodně se chodilo i běhat, skákat schody na Tyršáku a sehráli jsme taky pár fotbalových přáteláků s vesnicemi tady po okolí, což bylo takové zpestření oproti minulým létům," popisoval přípravné období Slezanu Petr Chalupa.

Hokejisty připravoval většinu času především nový asistent opavského trenéra Karla Suchánka Josef Doboš. „Každý trenér má něco, co v přípravě preferuje. Za pana Suchánka jsme hodně skákali překážky a jezdili na rotopedech. Za pana Piskoře jsme zase hodně dřeli v posilovně a teď pod panem Dobošem jsme se soustředili na vytrvalost.

Cvičení byla velmi intenzivní a hlavně přibyly dlouhé běhy, které osobně bytostně nesnáším, takže naše trasa od Kolofíku do Hoštic mě ještě teď budí ze sna, (smích). Ani skákání schodů na Tyršáku nebyla žádná sranda," odfoukl si čtyřiadvacetiletý hokejista, jehož oblíbenou součástí tréninku je posilovna.

„Mám ji rád, ale nejraději mám, když se po tréninku osprchuju a jdu domů. To je nejlepší část z tréninku," směje se nejproduktivnější opavský hráč loňské sezony.

Kabinu opavského áčka doplnilo několik mladíků z juniorky. Jestli se v kádru udrží, je nyní ve hvězdách. „Mladí, co teď přišli, jsou v pohodě. Navíc už se všichni víceméně známe, takže se zapadnutím do kabiny problém nebyl. Uvidíme, kolik se jich udrží v kádru, protože ten už je pár let pohromadě a moc volného místa tady není. Navíc i přechod z ligy juniorů do áčka je dost náročný, takže nezbývá nic jiného než jim držet pěsti," řekl opavský odchovanec.

Ten se vyjádřil také ke třem staronovým soupeřům, kteří Slezanu v nové sezoně přibydou. „Hodonín beru, jde o kvalitního soupeře, na jehož zápasy chodí dost lidí, co fandí. Když navíc začnou řvát Baník!, tak mě to hned nastartuje (smích).

Taky Technika Brno je dobrý tým, ale Břeclav bude podle mého hrát spodek tabulky. Z Opavy je to navíc daleko a mají tam strašně velké kluziště, takže bych je ze soutěže okamžitě vyškrtl," vtipkoval dobře naladěný Petr Chalupa a dodal: „Strašná škoda je ale Havířova, protože naše vzájemné zápasy byly ty nejlepší. Panovala mezi námi správná rivalita a nenávist jak na ledě, tak na tribunách."

A jaké budou ambice opavského Slezanu v nadcházejícím druholigovém ročníku? „Sejné jako každý rok. Konečně prolézt přes čtvrtfinále, protože to už je fakt na ostudu, pořád v něm končit," kroutila hlavou jedna z opor Opavy. „Já bych chtěl dát nějaké góly a zase hrát tak, ať co nejvíce pomůžu mančaftu a všichni jsme spokojení, protože to je nejdůležitější," připojil své osobní cíle věrný fanoušek Slezského FC a na závěr vzkázal:

„Chtěl bych tímto pozdravit všechny kluky v kabině, to znamená i Bednu (Jaromír Bednárek – pozn. red.), který teď asi sedí někde na rybách (smích). A až se bude volit kapitán, rád bych, aby mi dali svůj hlas. Díky."