• úterý 13. ledna 2009
  • Filip Lefenda

Začíná sudá - lichá, začínáme s Pelhřimovem

Třicet kol je za námi, je tady opět sudá – lichá! Hned v prvním z těchto soubojů hostíme tuto středu 14.1. od 18 hodin hokejisty Spartaku Pelhřimov, kteří okupují 13. místo tabulky. Právě Pelhřimov nás na začátku soutěže poměrně překvapivě porazil, nyní je však mezi týmy výkonnostní rozdíl. Opava v posledním kole smetla Žďár 9:0 a dala tak svému nynějšímu soupeři jasnou výstrahu.

Spartak Pelhřimov si v posledním odehraném kole připsal tři body za domácí výhru proti Orlové, když diváci viděli celkem deset branek a po zápase svítilo na tabuli skóre 6:4. Opava deklasovala loňského účastníka krajského přeboru Žďár nad Sázavou poměrem 9:0, což jistě tým povzbudí do dalších bojů. V opavském dresu se blýskli především Tomášové, a sice Polok, Měch a Grofek. Nutno dodat, že brankový rozdíl mohl být daleko vyšší. Na straně Slezanu byl totiž také poměrně velký počet zahozených šancí. Nulu si připsal brankář Radek Masný.

Půjde o souboj aktuálně čtvrtého a třináctého týmu tabulky. Pojďme se však podívat do dob, kdy postavení v tabulce bylo trošku odlišné. Pelhřimov jsme hostili hned v prvním kole letošního ročníku 2. hokejové ligy. Pelhřimov nám tehdy uštědřil porážku 1:4. Čestný úspěch Slezanu zařídil v polovině utkání Grofek. Porážku jsme Spartaku oplatili v 16.kole, když jsme po povedeném výkonu zvítězili 3:5 a posunuli se tehdy na třetí příčku tabulky. Výčet střelců je opět plný Tomášů, nechybí opět Polok, Měch(2) ani Grofek. Do party se „vklínil“ Míša Kukol, který otevřel stav zápasu už v první minutě.

Vzájemná bilance v tomto ročníku je tedy 1:1. Kdo strhne statistiky na svou stranu? Bude se radovat Opava, kterou tak trošku trápí pověst o tom, že hraje lépe venku než doma? Nebo naváže Slezan na nedělní výkon proti „ohnivým Žed“ ze Žďáru nad Sázavou, jejichž dresy vzdáleně připomínali úbor Calgary Flames? To se dozvíme ve středu od 18 hodin!