• středa 18. července 2012
  • Filip Lefenda

Zápasovou přípravu odstartuje Slezan kvalitně obsazeným turnajem v Porubě

Opavští hokejisté zahájí svou zápasovou přípravu turnajem v Porubě, kde své učinkování načnou duelem s havířovským AZetem 15. srpna. Původně měl Slezan vstoupit do přípravy o pět dnů dříve s Frýdkem-Místkem, tento duel byl ale nakonec přeložen až na samotný závěr přípravného období a bude tak odehrán 12. září na půdě soupeře. Pojďme si proto trochu blíže představit již zmíněný ostravský turnaj, ve kterém povede opavský tým staronový kouč Slezanu Karel Suchánek a který druholigovému hokejovému fanouškovi nabízí vskutku kvalitní obsazení.

Letní turnaj mužů se uskuteční na zimním stadionu v Ostravě – Porubě ve dnech 15. – 18. srpna 2012. Zúčastní se jej celkem šest klubů. Druhá liga bude mít své zastoupení kromě Opavy také v domácí Porubě, Havířovu a Přerovu. Velikým zpestřením poté bude konfrontace s extraligovým celkem Vítkovic. Jediným zahraničním účastníkem bude polský Krakow, předloňský mistr a loňský vicemistr polské nejvyšší soutěže.

Týmy jsou rozděleny do dvou skupin. Skupinu A tvoří Přerov, Krakow a domácí Poruba. Ve skupině B poté figuruje Opava, Havířov a Vítkovice.

Středa 15.8.2012

Havířov – Opava

Poruba – Přerov

Čtvrtek 16.8.2012

Opava – Vítkovice

Krakow – Poruba

Pátek 17.8.2012

Přerov – Krakow

Vítkovice – Havířov

Sobota 18.8.2012

3A – 3B (o 5. místo)

2A – 2B (o 3. místo)

1A – 1B (finále)

Po každém utkání budou následovat samostatné nájezdy. První tři mužstva obdrží věcné ceny. V turnaji bude zároveň vyhlášen také nejlepší brankář, obránce a útočník. Z ostravské turnaje vám samozřejmě přineseme kompletní zpravodajství.

Kompletní program přípravných zápasů si můžete prohlédnout zde.