• pátek 20. srpna 2010
  • Daniel Bartonec, Opavský a Hlučínský deník

„Příprava nám zatím ukázala spoustu rezerv,“ říká Karel Suchánek

Opavští hokejisté se momentálně pilně připravují na nadcházející ročník druhé hokejové ligy. Svěřencům kouče Suchánka se zatím v přípravě výsledkově daří. Jedinou výjimkou byl debakl s Havířovem. Nejen o tom se dočtete v následujícím rozhovoru s koučem „A“ mužstva.

Pane trenére, co říkáte na dosavadní část přípravy?

Tak na to je zatím podle mě brzy odpovídat. Nyní již trénujeme na ledě, kde cvičíme různé herní situace. Přesto se zatím jedná pouze o hrubou přípravu. Ty těžké boje nás teprve čekají.

V dosavadních zápasech jste si vytvořili velké množství gólových šancí. Přestože, se vám zatím v přípravě výsledkově daří, tak tohle se v soutěžních zápasech může vymstít. Čím to podle vás je?

Ano je to tak. Několikrát jsme mohli dát více branek, než jsme dali. Největší chyba je v tom, že se málo tlačíme do branky. Vždy musí nějaký hráč krýt gólmanovi výhled.

Jak teda tuhle disciplínu zlepšit?

Tak určitě si to s klukama musíme ještě rozebrat. Zapracovat na tréninku. Ale když je hráč sám před brankářem, tak by si měl poradit. To se prostě nedá nacvičit. Věřím, že se to do dalších zápasů zlepší.

Dalším problémem je doposavad i obranná hra. Momentálně máte průměr čtyři obdržené branky na zápas. Čím si tohle vysvětlujete?

Tak tohle je určitě náš další problém. Dostávat tolik branek, to se prostě nesmí stávat. Zatím jsme na tom v přípravě nekladli takový důraz, ale určitě se teď na to zaměříme. Nesmí se přece stávat, aby soupeř jel v zápase několikrát dva na jednoho. Ovšem jak říkám, je to zatím je příprava. Do soutěžních klání i tuhle disciplínu vypilujeme.

Do mužstva v letní pauze přišli beci Bednárek a Vrabel. Jak jste zatím spokojen s jejich přínosem pro mužstvo?

Museli jsme mužstvo doplnit, proto přišli tihle dva. Naše ekonomická situace nám ostatně ani nedovoluje přivést posily se zvučnějšími jmény. Oba však zatím pracují docela dobře. Uvidíme jak se situace kolem nich vyvrbí.

Jak jste nedávno avizoval, se současným herním systémem druhé ligy Východ nejste příliš spokojen. Platí to stále?

Spokojen, nespokojen. Prostě se tak rozhodlo a my toto rozhodnutí musíme respektovat. Nic jiného nám ani nezbývá. Musíme jít do každého zápasů naplno a získat co nejvíce bodů.

Trenére, přestože je samotný úvod do nového ročníku, prozraďte, s jakým umístěním svého týmu byste byl po skončení letošní sezóny spokojen.

Opět velice těžká otázka. Jako kouč bych chtěl s týmem skončit co nejvýše. Letošní ročník bude podle mě určitě ještě těžší než ten loňský. Týmy jako Šumperk nebo Havířov určitě budou těžkými oříšky pro všechny. Pro nás bude důležité, aby se nám vyhýbala zranění. Už několikrát se nám totiž potvrdilo, že když vypadne Měch nebo Grofek, tak je to zlé. Tito dva totiž patří k našim klíčovým hráčům. Co se týče umístění, skončit do šestého místa, by to bylo určitě dobré. Letos se už ostatně ani nemůžeme vymlouvat, že máme mladý tým. Vždyť tito kluci hrají pohromadě už tři roky. Pokud budeme podávat vyrovnané výkony, tak určitě můžeme skončit vysoko.