Slezan neudržel vedení a podlehl Bobrům

Zápas16.12.2017 | Redakce
Opavští hokejisté poslední domácí zápas letošního kalendářního roku nezvládli. Na svém ledě sice nad Valašským Meziříčím vedli po trefě Šendery, jenže Bobři skóre otočili čtyřmi góly a nakonec zvítězili v poměru 2:4. Prohru Slezanu v závěru zmírnil Chalupa.
29.kolo, sobota 16.12.2017
2:4(1:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Šendera (Seidler, Vaněk), 50. Chalupa (Tichý) – 13. Daněk, 15. Daněk (Hořanský, Kývala), 26. Hořanský (Kývala, Mikel), 38. D. Pokorný (Pořický, Šurý). Rozhodčí: Vaněk – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 230. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
HC Slezan Opava: Šafránek – M. Pokorný, Šindelář, Šendera, Rudl, Tichý, Štindl, Slavík – Chalupa, Herman, Rousek, Vítek, Horváth, Vaněk, Maxner, Wolf, Hartmann, Seidler, Černý, Malina.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý – Hajda, Mikel, Horyna, Martin Varga, Báchor, Váňa, Žák – Brunec, Pokorný, Pořický – Hořanský, Daněk, Kývala – Martiník, Studený, Miroslav Varga – Dalajka.

Komentář k zápasu

Domácí začali výborně. Hned po 131 sekundách hry to zkusil od modré Šendera, který nahodil puk na branku Bobrů, Šurý přes hradbu těl před sebou nic neviděl a Opava vedla. Slezané nadále tlačili a zdálo se, že všechno je na dobré cestě.

Valaši ale udeřili, když byli zrovna ve čtyřech. Stalo se tak po nešťastné situaci, kdy Šafránek chtěl rychlou rozehrávkou vysunout jednoho ze svých spoluhráčů, jenže smolně namazal puk přímo na hůl hostujícího Daňka. Ten hned vystřelil a navzdory tomu, že Šafránek předvedl parádní tygří skok a hokejkou zasáhl puk, hosté slavili vyrovnání.

Vzápětí byl Daněk v akci znovu. Tentokrát si všiml puku, který zůstal ležet v opavském brankovišti a pohotově jej doklepl do branky Slezanu. V závěru ještě Šafránek výborně zlikvidoval únik Hořanského a šlo se do kabin.

V úvodu druhého dějství ovšem Hořanský už radostí mohl zvednout ruce nad hlavu. Podařilo se mu procpat puk pod betony Šafránka a Bobři vedli v Opavě 3:1. Z důvodu technického problému na opavské brance se pak závěr druhé části dohrával po přestávce na začátku třetí třetiny.

Hostujícímu celku zhruba pětiminutovka stačila ke čtvrtému zásahu. Šurý rychle rozehrál na Pořického, ten předal puk Dominiku Pokornému, který pověsil puk pěkně k tyčce, a Valašské Meziříčí vedlo o tři góly.

Opavští se snažili vrátit zpátky do zápasu. Gól naděje zařídil navrátilec do opavské sestavy Chalupa, který v přesilovce čtyři na tři zblízka procedil puk za záda Šurého, a snížil na 2:4. Víc už ale Slezané nestihli a prohráli i poslední domácí zápas letošního roku.


Aktuálně na webu