Ani druhý zápas v řadě nevedl k bodům

• úterý 10. ledna 2006
  • Jaroslav Šindelář, Vladimír Jícha

O p a v a - Po kruté porážce s Karlovými Vary odjeli opavští junioři na led Plzně. Od začátku bylo na hostech vidět, že svůj neúspěch z předchozího zápasu chtějí odčinit. Po gólu v úvodní třetině přicházeli další šance, ale domácí gólman Štelmach byl k nepřekonání. Slezané se dostali do vedení ještě v závěru druhé třetiny a zdálo se, že jim v útoku nemohoucí domácí výhru neseberou. Ti se ovšem vzepjali v posledních minutách k náporu, z něhož rezultoval obrat skóre. Hosté pak vsadili vše na obrat ve skóre, ale ani počet střel v poměru 30:12! jim k vyrovnání nestačil. Další zápas sehrají Slezané v sobotu na ledě pražské Sparty.

34. kolo, pondělí 9. 1. 2006

HC Plzeň 1929

3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Holub (Benedikt), 40. Jindra, 51. Jindra (Kubalík) - 5. Polok (Herman), 35. Chalupa (Weiss, Černý). Rozhodčí: Svoboda - Český, Vavruška. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 12:30.

Štelmach - Gajda, Štich, Kašpar, Heršálek, Kořínek, Černý - Holub, Holý, Kepl - Heřman, Setikovský, Hajšman - Hobl, Kubalík, Benedikt - Šlauf, Jindra

Krejčí - Kokavec, Trefil, Vrabel, Tichý, Plachký, Huska - Černý, Chalupa, Weiss - Kocián, Polok, Fuks - Herman, Kříž, Tůma - Jurdič.

Vladimír Jícha - Hosté byli již od začátku první třetiny aktivnější. Ve třetí minutě se Kříž málem dostal k dorážce do odkryté branky po nahození od modré čáry. O dvě minuty později se již ale hosté dočkali. Na modré čáře propadl Černý a Herman se skórujícím Polokem sehráli situaci 2 na 1 ukázkově. Štelmach neměl proti střele pod víko po křížné přihrávce šanci. Tlak Opavy ještě zvýšilo vyloučení Černého v 7. minutě. Chalupa byl v brankovišti hodně důrazný, ale puk za Štelmacha neprotlačil. Domácí mohli kontrovat po skončení přesilovky brejkem Černého, který naskočil na led z trestné lavice, byl však podražený Plachým. Přesilovku si tedy zahráli pro změnu domácí, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Od 15. minuty hráli Západočeši opět v početní výhodě, ale ani tentokrát se jim nepovedlo zavřít Třinec v obranné třetině. Navíc se po vyrovnání počtu sil dostali hosté do dalšího přečíslení 2 na 1. Naštěstí pro domácí dostal Tůma přihrávku příliš blízko k brance a také kvůli faulu Heřmana se mu nepodařilo skórovat. V následné přesilovce si Opavští vytvořili mnoho slibných šancí, avšak Štelmach udržel výbornými zákroky domácí ve hře.

Do druhé třetiny nastoupil v modrobílých dresech úplně jiný tým. Domácí zvýšili pohyb a zatlačili hosty do defensivy. Za brankou se nakonec podařilo vybojovat puk Benediktovi a jeho přihrávku proměnil střelou mezi betony ve vyrovnávací gól Holub. Obrátit průběh zápasu mohl ve 25. minutě Kepl, který objel branku a vybruslil si do dobré střelecké pozice. Trefil ale pouze připraveného gólmana Krejčího. Plzeňský útočník s extraligovými zkušenostmi svůj tým ve 30. minutě oslabil zbytečným faulem a Opava domácí málem potrestala. Po kombinaci celé přesilovkové pětky dostal ideální přihrávku před branku Tůma. Místo střely z první ale zvolil bekhendovou kličku, kterou Štelmach vystihl a sebral hostům téměř jistý gól. V oslabení zahrozil na druhé straně domácí Kubalík, avšak také on prováhal ideální okamžik pro střelu a svoji šanci utopil v kličkách. Od 33. minuty hráli domácí po faulu Šticha další oslabení a Opavští již tentokrát trestali. Po rychlé kombinaci celého útoku zakončoval sám před brankou Chalupa. Domácí ale nesložili zbraně a ještě do konce třetiny stačil vyrovnat Jindra, který hodně důrazně protlačil do branky puk pod pravým betonem Krejčího.

Do třetí třetiny vstoupili pro změnu aktivněji opět hosté a několikrát ohrozili plzeňskou branku. Ve 44. minutě tečoval těsně před Štelmachem Polok, plzeňský gólman ale nenechal mezi svými betony žádný prostor. Situace se pro domácí stala kritická v okamžiku, kdy Štich při plzeňském oslabení vyhodil puk ze třetiny rukou. Tento prohřešek proti pravidlům znamenal pro Plzeň 35 vteřin dvojnásobného oslabení. Domácí hráči díky vysokému nasazení a bojovnosti přesilovku ubránili a po značných zmatcích se nakonec osvobodili. Tlak hostů ale nepolevil ani po vyrovnání počtu hráčů na ledě. Z levého kruhu střílel nebezpečně Kokavec. Štelmach mu povyjetím z branky snížil střelecký úhel a nenechal opavského obránce skórovat. Domácí kouč si vzal oddychový čas, aby své mužstvo zklidnil a zkoncentroval. Tento tah se vyplatil. Jako blesk z čistého nebe přišla akce, kterou po levém křídle založil Kubalík, nahrál napravo Jindrovi a ten svým druhým gólem v zápase poslal domácí do vedení. Největší šanci hostů ke srovnání promarnil v 52. minutě Kříž, ke kterému se dostal puk po chybě Kašpara. Kapitán Opavy mířil dobře pod horní tyčku, ale plzeňský brankář se štěstím jeho střelu vytěsnil lapačkou. Na druhé straně zahrozili v 57. minutě Heřman se Setikovským. Domácí pojali závěr utkání hodně aktivně a důrazným napadáním neumožnili hostům vzít si oddechový čas nebo odvolat brankáře.

Opava se k ohrožení plzeňské branky již nedostala a body za vítězství zůstávají v Plzni. Severomoravanům nepomohlo ani to, že svého soupeře přestříleli v poměru 30:12.