Během dvou minut se Slezanu zhroutil zápas

• sobota 18. září 2004
  • Tomáš Kubánek

C h o m u t o v - Po padesát minut se opavským hokejistům dařilo se svým favorizovaným chomutovským protivníkem držet krok a také nerozhodný stav. Poté se však domácím v rozmezí dvou minut podařilo vstřelit dvě branky, čímž definitivně rozhodli o tom, že tři body přese snahu Opavských zůstanou v Chomutově. Slezané tak mají konečně za sebou trojici zřejmě nejambicioznějších celků letošní ligy; v zápasech s nimi však bodovat nedokázali.

4. kolo, sobota 18. 9. 2004

KLH Chomutov

4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 4. Prošek (Hájek, Šíp), 28. Jeslínek (Řezníček, Mikšovic), 51. Hájek (Polodna, Jíra), 53. Jeslínek (Koláček, Řezníček) - 24. Vnenk (Boháč, Zbořil), 36. Hebar (Zbořil, Harazim). Rozhodčí: Vlček - Svoboda, Zítková. Vyloučení: 6:11 navíc Mikšovic (CHM) 5 + OK, Adamčík (OPA) 10 minut, L. Lhotský (OPA) OK. Využití: 2:1. Diváci: 2000. Střely na branku: 33:26

Horčička - Hájek, Prošek, Trefný, Řezníček, Schneider, Nosek, Plaček, Révay - Jíra, Šíp, Polodna - Boušek, Mikšovic, Jeslínek - Malát, Charousek, Buchal - Hahn, Koláček, Martenek.

Šlupina - Přibyla, Vnenk, Bartoň, Kramný, Machálek, Procházka - T. Lhotský, Kašík, Rozum - Adamčík, Boháč, Kříž - L. Lhotský, Harazim, Suchánek - Hebar, Martiník, Zbořil.

Kdo si myslel, že nepovedené utkání v Berouně zanechá na hráčích Chomutova negativní stopy, byl v první třetině příjemně překvapen. Domácí hokejisté byli aktivní a již v první minutě měl velkou šanci Mikšovic, ale před prázdnou bránou nezkrotil dostatečně puk. O tři minuty později už ale uhodilo. V přesilovce napřáhl na modré Roman Prošek a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Chomutovští jsou i nadále aktivnější a na začátku 11. minuty jdou Charousek s Buchalem sami na obránce hostí. Puk jim však utíká do rohu kluziště. Ve 13. minutě nahazuje Schneider do útočného pásma a jeho nahození zazvoní o pravou tyč Šlupinovy branky. A protože se neujímá ani Šípova rána z poslední minuty, končí první třetina 1:0.

Do druhé třetiny vstupují aktivněji hosté a za svou snahu jsou odměněni v přesilovce ve 24.minutě, kdy od modré čáry vyrovnává Lukáš Vnenk - 1:1. Ale za čtyři minuty Chomutov opět vede. Branku přináší dravý průnik obránce Řezníčka podél mantinelu, odkud přihrává do středu pásma na Michala Jeslínka, který se nemýlí – 2:1. Ve 34. minutě postupují tři hráči Opavy na dva obránce Chomutova, ale Vnenk ztrácí kotouč. Tato varování domácím nastačí. O dvě minuty později zapomíná domácí obrana na Andreje Hebara a ten samostatný únik proměňuje – 2:2. Ve zbytku třetiny se již útočníci nedokázali prosadit, a proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Začátek závěrečné třetiny je ve znamení nervozity a častého vylučování. První hokejovější akcí je až průnik Jeslínka ve 47.minutě, který zastavuje hostující obrana za cenu faulu. Tuto výhodu domácí ještě nevyužívají, ale tu následující v 51.minutě už ano. Nahození Davida Hájka zapadá do pravého dolního rohu hostující svatyně – 3:2. Tři minuty nato přidává Michal Jeslínek svůj druhý gól v zápase, když využívá své rychlosti a dostihne opuštěný puk ve střední pásmu a blafákem nedává Šlupinovi šanci – 4:2. Ještě v téže minutě může snížit Přibyla, ale kličku nedotahuje do brankového konce. Ve zbytku utkání se již šance nerodí, a tak si domácí připisují další, i když vydřené, vítězství.

Vladimír Petrovka (Chomutov): Myslím, že jsme začali dobře. První třetina se nám povedla. Měli jsme spoustu brankových příležitostí, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Poslední část už nám vyšla lépe a zaslouženě jsme zvítězili.