Bijte na poplach!!!

• pondělí 07. února 2005
  • Jaroslav Šindelář, Karel Jordán

O p a v a - Slezan neumí vyhrát. Tak takové myšlenky se vkrádají fanouškům do mysli. Ani zápas s beznadějně posledním Pískem nedokázala Opava vyhrát, naopak sama nevstřelila ani branku. Krize tak pokračuje a jen zázrak může udržet Slezan v soutěži pro příští sezónu. V posledních třech utkáních základní části musí Opava vybojovat o 2 body více než Třebíč, která se výhrou nad Chomutovem posunula před Slezan na 12. příčku.

49. kolo, pondělí 7. 2. 2005

IHC Písek

3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky: 23. Zika (Chvojka), 34. Zika (Polák), 59. Lála (Polák). Rozhodčí: Machačný - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:10, bez využití. Diváci: 300. Střely na branku: 32:18.

P. Svoboda - Mainer, J. Svoboda, Neckář, Burkoň, Chvojka, Kubeš - Zika, Filipi, Jelen - Šimek, Řehoř, Jelínek - Polák, Míka, Lála - Kica.

Šlupina - Kramný, Wantulok, Bezouška, R. Procházka, Mocek, Přibyla, Vnenk, Sadloň - Adamčík, Harazim, T. Lhotský - Langhammer, Boháč, Kříž - Smékal, Suchánek, Kašík - Martiník, Měch, L. Lhotský.

Hned v úvodu utkání měli Písečtí možnost hrát s výhodou dvou mužů v poli. Jako již mnohokrát při přesilové hře si ale nedokázali vytvořit tlak a tím pádem ani žádné výraznější šance. První možnost měl domácí obránce Svoboda, který si od modré čáry sjel do prostoru mezi kruhy a vystřelil na hostujícho brankáře. Jeho pokus šel pouze do betonů připraveného gólmana. Jinak byl obraz hry přímo úměrný postavení obou týmů v tabulce. Jak domácí, tak hosté často chybovali v rozehrávce, hrálo se bez většího nasazení nebo důrazu. Nakonec to byl Písek, který se jako první dostal do tempa a od poloviny první třetiny na ledě jasně dominoval. V 8. měl velkou možnost před bránou osamocený Zika, kterého našel křížnou přihrávkou Burkoň. Naneštěstí pro domácí se ale dostal příliš blízko brankáře a už se mu ho nepodařilo překonat. O necelou minutu později měl možnost Jelínek, který po pádu Šlupiny mimo brankoviště měl před sebou odkrytou klec. Jedinou překážkou byl před ním stojící obránce a Jelínek namířil střelu přímo do jeho holeně. Opava byla nadále v útočné fázi naprosto bezzubá a za celou první třetinu si vypracovala jedinou vážnější šanci, když Měch nedokázal tísněn jedním z obránců přehodit ležícího Svobodu.

I ve druhé třetině byli domácí mnohem aktivnější a svého soupeře jasně přehrávali. Hned v úvodu měl možnost od modré střílející Mainer, s jeho ránou i s následnou dorážkou Řehoře si však Šlupina dokázal bez větších problémů poradit. Ve 23. minutě se už mohli domácí radovat ze vstřelené branky. Nikým nehlídaný Zika dostal přihrávku na modrou čáru od Chvojky a nadvakrát se mu podařilo překonat brankáře hostí. I hosté zahrozili, když střílel z prostoru mezi kruhy Langhammer. Jeho pokus ale Svoboda chytil efektně lapačkou. Písečtí si dál vytvářeli střelecké příležitosti, všechny, jako například pokus Jelínka, končily ale u Šlupiny. Ve 34. minutě se přesto domácí mohli radovat ze druhé branky. Zika prošel po pravé straně a ranou mezi betony překonal hostujícího gólmana - 2:0. Poté měli hosté možnost přesilové hry, jako po celý zápas si ale nevypracovali žádnou střeleckou pozici a naopak mohli branku obdržet. Po levé straně ujel Mainer, jeho střela tahem ale orazítkovala pouze horní tyčku.

Petr Svoboda svoji branku uhájil i při této šanci Boháče Třetí třetina se už dohrávala spíše z povinnosti, protože se domácí díky svému dvoubrankovému vedení do útoku moc hrnout nemuseli a hosté na snížení skóre nebo dokonce na vyrovnání prostě neměli. Jedinou možnost ve třetí třetině měli ve 43. minutě, když Lhotský přihrával před bránu Martiníkovi, ten ale svou teč namířil pouze do betonu brankáře Svobody. Na druhé straně mohl dokončit svůj hattrick Zika, který po levé straně prošel až před Šlupinu. Jeho střela šla ale pouze do brankářovy připravené lapačky. Další možnost Píseckých měl Burkoň, jeho střela od modré šla jen těsně nad horní tyčku. Tři minuty před koncem si hosté vzali oddechový čas a poté odvolali brankáře. O minutu později sebral obráncům puk Polák, přihrál Lálovi, a ten pohodlně do prázdné brány završil skóre zápasu na 3:0.

Pavel Hulva (Opava): Těžko se mi to hodnotí, když prohrajeme 3:0. Byl to pro nás velmi důležitý zápas, protože Třebíč asi zase zázračně doma vyhraje s Chomutovem, takže budeme mít na ní mínus dva body. Na jedné straně si myslím, že jsme dneska nepodali dobrý výkon, že jsme si neudělali žádné šance. Hráli jsme neustále v oslabení, ať už po faulech nebo ne, to už je druhá věc. Dneska mužstvo nemělo sílu, aby vstřelilo dvě nebo tři branky, a to rozhodlo.

Miroslav Šperl (Písek): Dnes jsme měli dobré nasazení, byli jsme lepší v pohybu a v osobních soubojích, což dneska v tom zápase rozhodlo. Nechyběla nám ani zodpovědnost ve hře dozadu, takže ta dnešní nula pro mužstvo a hlavně pro brankáře je zasloužená. Řekl bych, že taková stinná stránka pro nás bylo neproměňování šancí, protože to by se nám mohlo v dalších zápasech vymstít. Třeba v první třetině jsme měli šance na tři čtyři góly, stejně tak i v té třetí. Naše hra byla celkem slušná, byly tam dobré akce, takže se dá říct, že můžeme být s předvedenou hrou spokojeni.